Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Zawsze musimy pamiętać, że za zwycięstwo zła w świecie odpowiedzialni nie są jego ślepi wykonawcy, ale przede wszystkim oświeceni duchowo słudzy dobra".

Fiodor Stiepun Bywszeje i niesbywszejesia („Minione, niespełnione”)

"Bohaterki (bohaterka dramatu Grażyny Plebanek - Alia, oraz dodana przeze mnie postać - Anielka), to wcielenia współczesnych furii. Skompilowana z nowym tekstem Pani Furia to opowieść o narodzinach, dojrzewaniu i eksplozji głęboko zakorzenionego w człowieku bólu, gniewu i cierpienia pokazana z dwóch, pozornie różnych perspektyw. To opowieść o przeznaczeniu, fatum i piętnie, jakie odciska na nas rodzina, wiara, przekonania oraz wychowanie. I o niemożliwym przebaczeniu. Furie potrafią być katami i ofiarami jednocześnie. Opowieść o furiach, to opowieść o czasach upadku. O postapokaliptycznych, ponowoczesnych zgliszczach cywilizacji. O dekadenckim rozpadzie, który nie ma w sobie nic z romantycznych mrzonek fin de sciecle'u. Furie to postaci tragiczne. Eksplozja furii nie przynosi nadziei i oczyszczenia, nie prowadzi do żadnego katharsis. Jest dosłowna i ostateczna, a zarazem przerażająco pusta".

Jadwiga Juczkowicz

Realizacja jest nagrodą dla Grażyny Plebanek w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Pani Furia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Recenzje, wiadomości

Przeczytaj recenzje, wiadomości i ciekawostki związane ze spektaklem Pani Furia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Pani Furia spektakl
"Pani Furia" - spektakl o podziałach i brakach na scenie teatru WTW [FOTO] Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na nową premierę. Zobacz zdjęcia z próby!

Pani Furia spektakl
Pani Furia - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pani Furia.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Pani Furia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pani Furia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pani Furia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Jerzy Kamas nie żyje
Jerzy Kamas nie żyje

Jerzy Kamas nie żyje. Odtwórca słynnej roli roli Stanisława Wokulskiego w serialu "Lalka" zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 77 lat.

Teatr Pantomimy o anoreksji [ZDJĘCIA]
Teatr Pantomimy o anoreksji [ZDJĘCIA] Wrocław

– Zastanawiałam się, czym brzydota objawia się współcześnie i zaczęłam przyglądać anoreksji, która staje się brzydotą - mówi Anna Piotrowska, która wyreżyseruje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy spektakl "Historia brzydoty".

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!