Premiery - Teatr

"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO]

2019-07-02 13:26:05 | Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny oraz nowo powstałe z inicjatywy aktorów Stowarzyszenie Teatr Nowy Świat zapraszają na nowy spektakl, który będzie można zobaczyć w trakcie wakacji. Dramat „Powrót króla” Michała Walczaka został nagrodzony realizacją na scenie WTW w III Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Reżyseruje go Tomasz Hynek. Z tej okazji 2 lipca dziennikarzom zaprezentowano fragmenty przedstawienia. Twórcy zaznaczali, że zarówno wygląd sceny, jak i kostiumów, zmieni się do czasu premiery, zatem prezentowane zdjęcia mają za zadanie oddać jedynie ducha i klimat scen. Sam reżyser przyznał także, że fragmenty prezentowane podczas próby medialnej nie są reprezentatywne dla całości przedstawienia. Jak zatem dzieło prezentuje się dziś? Zobaczcie zdjęcia z próby >>

Powrót króla - spektakl WTWNormalna, artystyczna, patologiczna rodzina

- W tekście sztuki Michała Walczaka jest powiedziane, że rodzina bohaterów jest dość specyficzna. Pada nawet określenie „Normalnej, artystycznej, patologicznej rodziny” – tak to jest nazywane. Dlaczego? Ponieważ mamy tu małżeństwo cyrkowców, którzy koczują gdzieś nad rzeką i nagle do nich przybywa ich córka, po wielu latach. Oni ją tresowali w zoo, a skoro oni byli cyrkowcami, to ona się wychowała wśród zwierząt. Razem z dziewczyną przybywa też jej chłopak – Disco, który jest drag queen. Jak widać, charakterystyka tej rodziny, jest rysowana grubą kreską. Zatem oni są normalni jeśli normalna jest rodzina artystyczna i patologiczna. Tak jest w kontekście tekstu, którzy interpretujemy oraz w kontekście komiksu. To przerysowanie i konwencja komiksowa są w tym spektaklu widoczne. To będzie teatr formalny, ale z ważną treścią - tłumaczy Maciej Kowalczyk, który w spektaklu „Powrót króla” gra rolę Disco, natomiast w Stowarzyszeniu Teatr Nowy Świat pełni rolę sekretarza.

Michael Jackson w Polsce

- Michael Jackson w tym wszystkim odnajduje się najlepiej, co jest niepokojące. On, na razie tylko umownie, okazuje się takim bogaczem, do którego niechcący nasi bohaterowie zawitają. Wejdą do jego willi. Reszty nie będę zdradzać, ale jak wiemy, Michael Jackson to idol milionów ludzi na całym świecie i nie inaczej jest z naszą rodziną bohaterów. Oni się w nim wręcz zakochują. On miał przecież swego czasu budować park rozrywki pod Warszawą, więc ta historia jest bardzo polska. Z tekstu wychodzi nam, że on jest Polakiem - mówi Kowalczyk.

Stowarzyszenia Teatr Nowy Świat zaprasza w wakacje

- Powstało Stowarzyszenia Teatr Nowy Świat, które razem z Wrocławskim Teatrem Współczesnym będzie w dłuższym okresie czasu budować scenę wakacyjną. Zapraszamy już w te wakacje na premierę „Powrotu króla” w reżyserii Tomasza Hynka. W przyszłym roku też będziemy produkować kolejny spektakl. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć repertuar odpowiedni na miesiące wakacyjne. Dzięki temu nie będzie przerwy sezonowej w ciągu roku. W Teatrze WTW po remoncie jest klimatyzacja i upały nie są nam straszne, a do teatru zawsze warto chodzić - zapewnia Maciej Kowalczyk.

 

Prapremiera: 12 lipca 2019, godz. 19.00

Bilety już w sprzedaży: 13, 14, 15 lipca oraz 7, 8, 9, 10 sierpnia  

bilety: www.wteatrw.pl


Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zdjęcia, spektakl, teatr na wakacje, Wrocław, Teatr WTW, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
PowrÃłt krÃłla - spektakl WTW
"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO] Wrocław

Nowe stowarzyszenie aktorów zaprasza na do teatru nawet w wakacje.

Traviata Opera Wrocławska
"Traviata" - superwidowisko w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia w reżyserii Grażyny Szapołowskiej!

Motyl - Wrocławski teatr Lalek
"Motyl" Marcina Libera nowym spektaklem Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z próby oraz komentarz reżysera!

Polecamy
"Połamany ludzik" już dzisiaj!
"Połamany ludzik" już dzisiaj! Wrocław

Już dzisiaj odbędzie się premiera spektaklu „Połamany ludzik” w reżyserii Bożeny Klimczak. Jest to spektakl dyplomowy IV roku wydziału aktorskiego specjalizacji pantonomiczno-ruchowej. Studenci mogą obejrzeć go za darmo!

Prometeusz: widowiskowa premiera w Imparcie
Prometeusz: widowiskowa premiera w Imparcie Wrocław

"Takiego przedstawienia jeszcze w Polsce nie było"

Ostatnio dodane
PowrÃłt krÃłla - spektakl WTW
"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO] Wrocław

Nowe stowarzyszenie aktorów zaprasza na do teatru nawet w wakacje.

Traviata Opera Wrocławska
"Traviata" - superwidowisko w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia w reżyserii Grażyny Szapołowskiej!