Premiery - Teatr

"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO]

2019-07-02 13:26:05 | Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny oraz nowo powstałe z inicjatywy aktorów Stowarzyszenie Teatr Nowy Świat zapraszają na nowy spektakl, który będzie można zobaczyć w trakcie wakacji. Dramat „Powrót króla” Michała Walczaka został nagrodzony realizacją na scenie WTW w III Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Reżyseruje go Tomasz Hynek. Z tej okazji 2 lipca dziennikarzom zaprezentowano fragmenty przedstawienia. Twórcy zaznaczali, że zarówno wygląd sceny, jak i kostiumów, zmieni się do czasu premiery, zatem prezentowane zdjęcia mają za zadanie oddać jedynie ducha i klimat scen. Sam reżyser przyznał także, że fragmenty prezentowane podczas próby medialnej nie są reprezentatywne dla całości przedstawienia. Jak zatem dzieło prezentuje się dziś? Zobaczcie zdjęcia z próby >>

Powrót króla - spektakl WTWNormalna, artystyczna, patologiczna rodzina

- W tekście sztuki Michała Walczaka jest powiedziane, że rodzina bohaterów jest dość specyficzna. Pada nawet określenie „Normalnej, artystycznej, patologicznej rodziny” – tak to jest nazywane. Dlaczego? Ponieważ mamy tu małżeństwo cyrkowców, którzy koczują gdzieś nad rzeką i nagle do nich przybywa ich córka, po wielu latach. Oni ją tresowali w zoo, a skoro oni byli cyrkowcami, to ona się wychowała wśród zwierząt. Razem z dziewczyną przybywa też jej chłopak – Disco, który jest drag queen. Jak widać, charakterystyka tej rodziny, jest rysowana grubą kreską. Zatem oni są normalni jeśli normalna jest rodzina artystyczna i patologiczna. Tak jest w kontekście tekstu, którzy interpretujemy oraz w kontekście komiksu. To przerysowanie i konwencja komiksowa są w tym spektaklu widoczne. To będzie teatr formalny, ale z ważną treścią - tłumaczy Maciej Kowalczyk, który w spektaklu „Powrót króla” gra rolę Disco, natomiast w Stowarzyszeniu Teatr Nowy Świat pełni rolę sekretarza.

Michael Jackson w Polsce

- Michael Jackson w tym wszystkim odnajduje się najlepiej, co jest niepokojące. On, na razie tylko umownie, okazuje się takim bogaczem, do którego niechcący nasi bohaterowie zawitają. Wejdą do jego willi. Reszty nie będę zdradzać, ale jak wiemy, Michael Jackson to idol milionów ludzi na całym świecie i nie inaczej jest z naszą rodziną bohaterów. Oni się w nim wręcz zakochują. On miał przecież swego czasu budować park rozrywki pod Warszawą, więc ta historia jest bardzo polska. Z tekstu wychodzi nam, że on jest Polakiem - mówi Kowalczyk.

Stowarzyszenia Teatr Nowy Świat zaprasza w wakacje

- Powstało Stowarzyszenia Teatr Nowy Świat, które razem z Wrocławskim Teatrem Współczesnym będzie w dłuższym okresie czasu budować scenę wakacyjną. Zapraszamy już w te wakacje na premierę „Powrotu króla” w reżyserii Tomasza Hynka. W przyszłym roku też będziemy produkować kolejny spektakl. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć repertuar odpowiedni na miesiące wakacyjne. Dzięki temu nie będzie przerwy sezonowej w ciągu roku. W Teatrze WTW po remoncie jest klimatyzacja i upały nie są nam straszne, a do teatru zawsze warto chodzić - zapewnia Maciej Kowalczyk.

 

Prapremiera: 12 lipca 2019, godz. 19.00

Bilety już w sprzedaży: 13, 14, 15 lipca oraz 7, 8, 9, 10 sierpnia  

bilety: www.wteatrw.pl


Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zdjęcia, spektakl, teatr na wakacje, Wrocław, Teatr WTW, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Teatr Polski we Wrocławiu przedstawia spektakl online "Kaligula" [FOTO]

Przedstawienie w reżyserii Roberta Czechowskiego zobaczyć będzie można już 26 i 27 marca!

Dom rzeczy pospolitych
"Dom rzeczy pospolitych" - różne aspekty polskości w spektaklu dyplomowym studentów AST [FOTO] Wrocław

Młodzi twórcy w abstrakcyjny i surrealistyczny sposób snują opowieść o dzisiejszej Polsce.

Cosi fan tutte - Opera Wrocławska
"Cosi fan tutte" Mozarta pierwszą premierą nowego sezonu w Operze Wrocławskiej Wrocław

Jedna opera, dwie odsłony - tradycyjna, klasyczna i zupełnie nieoczywista.

Polecamy
teatr online - Spiskowcy
Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które można już bezpłatnie i legalnie oglądać w sieci.

Polska Woda
"Polska Woda" - premiera w Capitolu na 100-lecie niepodległości Polski [WIDEO, FOTO] Wrocław

Bartosz Picher opowiada o swojej roli w spektaklu i analizuje problematykę "Polskiej Wody".

Ostatnio dodane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Teatr Polski we Wrocławiu przedstawia spektakl online "Kaligula" [FOTO]

Przedstawienie w reżyserii Roberta Czechowskiego zobaczyć będzie można już 26 i 27 marca!

Dom rzeczy pospolitych
"Dom rzeczy pospolitych" - różne aspekty polskości w spektaklu dyplomowym studentów AST [FOTO] Wrocław

Młodzi twórcy w abstrakcyjny i surrealistyczny sposób snują opowieść o dzisiejszej Polsce.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.