Byliśmy, gadaliśmy - Sztuka

Dzieła Warhola, Beuysa, Kiefera i innych w Pawilonie Czterech Kopuł [FOTO]

2016-08-19 14:52:59 | Wrocław

Dzieła Warhola, Rauschenberga, Beuysa, Kiefera i wielu innych wybitnych artystów współczesnych można będzie oglądać od sierpnia we wrocławskim Pawilonie Czterech Kopuł. To jedna z najważniejszych wystaw organizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 19 sierpnia, na konferencji prasowej, poświęconej wystawie, poznaliśmy szczegóły i zrobiliśmy kilka zdjęć.

Zobacz zdjęcia z wystawy>>

Berliński Hamburger Bahnhof, oddział tamtejszej Nationalgalerie, należy do grupy najbardziej opiniotwórczych na świecie muzeów sztuki współczesnej. Prezentowane są w nim na stałe zbiory niemieckiego kolekcjonera Ericha Marxa. Dzieła te opuszczają sale Galerii Narodowej niezwykle rzadko. Rok  2016 ­- jubileuszowy dla otwartego 20 lat temu Hamburger Bahnhof - stanowi jedną z takich wyjątkowych okazji: w tym roku część kolekcji Marxa zostanie udostępniona w Pawilonie Czterech Kopuł - Oddziale Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Pokazanych zostanie około 50 prac. Wśród nich zobaczymy dzieła tak znanych artystów jak Joseph Beuys, Anselm Kiefer, Robert Rauschenberg, Cy Twombly i Andy Warhol. Z obrazów Warhola można będzie zobaczyć uchodzące za ikony współczesnej sztuki: Multicolored Marlin, Diamond Dust Shoes, Camouflage oraz portrety Josepha Beuysa i samego Ericha Marxa. Nie zabraknie również prac polskich twórców Zbigniewa Rogalskiego i Wilhelma Sasnala.

Wystawa Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu jest organizowana przez Nationalgalerie i jej oddział Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart należące do grupy muzeów Staatliche Museen zu Berlin we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wystawa jest pokazywana w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Będzie można ją podziwiać od 23 sierpnia 2016 do 22 stycznia 2017.

Dowiedz się więcej>>

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Pawilon Czterech Kopuł, esk 2016 wystawa, Letnia rezydencja wrocław, Kolekcja Marxa

Kolekcja Marxa we Wrocławiu (14)

Kolekcja Marxa we Wrocławiu  - Zdjęcie nr 1
Kolekcja Marxa we Wrocławiu  - Zdjęcie nr 2
Kolekcja Marxa we Wrocławiu  - Zdjęcie nr 3
Kolekcja Marxa we Wrocławiu  - Zdjęcie nr 4
Kolekcja Marxa we Wrocławiu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wystawa
KOLOR A WIRUS: pierwszy wernisaż we Wrocławiu po kwarantannie [Relacja] Wrocław

Oto nasze wrażenia z wystawy obrazów Małgorzaty Jojnowicz, Moniki Solorz i Violi Tycz.

wywiad
Magdalena Szurek: Najważniejsze w fotografii są emocje i uczucia [WYWIAD]

Rozmawiamy z jurorką konkursu fotograficznego Razem 2020.

Michał Hrisulidis
Michał Hrisulidis zaprasza na wystawę "Złożony" [WIDEO] Wrocław

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu potrwa do 19 stycznia 2019.

Polecamy
Olga Pasiecznik: Zaczęłam od Bacha
Olga Pasiecznik: Zaczęłam od Bacha

Światowej sławy sopranistka opowiada o miłości do Warszawy, przekraczaniu granicy z ZSRR i rezygnacji z kariery dla rodziny.

Kuszący świat Hakobo
Kuszący świat Hakobo Wrocław

Jeśli odwiedzi się Galerię BWA Design przed 22 maja, bez trudu będzie można zrozumieć, czemu jej wernisaż cieszył się tak wielkim zainteresowaniem i ponadprzeciętną frekwencją.

Ostatnio dodane
Wystawa
KOLOR A WIRUS: pierwszy wernisaż we Wrocławiu po kwarantannie [Relacja] Wrocław

Oto nasze wrażenia z wystawy obrazów Małgorzaty Jojnowicz, Moniki Solorz i Violi Tycz.

wywiad
Magdalena Szurek: Najważniejsze w fotografii są emocje i uczucia [WYWIAD]

Rozmawiamy z jurorką konkursu fotograficznego Razem 2020.

Konkurs Ziaja