Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Trenerski tandem w Devils Wrocław

2012-11-28

Zarząd Klubu Sportowego Devils Wrocław ogłosił szkoleniowców zespołu na sezon 2013. Trenerem głównym i koordynatorem ofensywy został Val Gunn a koordynatorem defensywy Richard Wade. Szkoleniowcy pojawią się we Wrocławiu z końcem stycznia.

Kierunek poszukiwań sztabu trenerskiego klarowny wydawał się od samego początku: – To musieli być profesjonaliści zza Oceanu, znający nie tylko siebie ale także europejskie standardy. Poszukiwaliśmy ludzi, którzy potrafią poświęcić się dla drużyny, dla których uczenie futbolu jest pasją a nie tylko pracą – mówi Prezes Devils Wrocław Piotr Duszeńko.

Val Gunn ma 44 lata, w przeszłości był rozgrywającym na elitarnej uczelni Texas A&M a podczas kariery trenerskiej prowadził drużyny zarówno na poziomie szkolnym, uczelnianym jak i profesjonalnym - przez blisko dwie dekady Gunn dorobił się bilansu 117 zwycięstw i 26 porażek. Mocną stroną Amrykanina jest oczywiście ofensywa z naciskiem na pozycje rozgrywających i skrzydłowych. Doświadczenie w Europie szkoleniowiec zdobywał głównie w Norwegii gdzie w sumie przez 7 lat (1997-1999, 2005-2008) pełnił funkcję pierwszego trenera Oslo Vikings - jednej z czołowych drużyn starego kontynentu. Dzięki wynikom swojej drużyny Gunn doceniony został przez krajową federację, która w 2007 roku powołała go na selekcjonera norweskiej drużyny narodowej.

Podobnie jak w latach poprzednich Devils poprowadzi dwóch szkoleniowców zza Oceanu, jednak tym razem nie będą to osobni trenerzy drużyn A i B. Po rozmowach z zawodnikami Zarząd Klubu podjął decyzję o połączeniu treningów obu seniorskich zespołów a co za tym idzie także ich sztabów trenerskich. Dzięki temu na treningach ma być zawsze minimum 80 osób a drużyny mają grać te same schematy w ataku i obronie.

W sezonie 2013 defensywę Diabłów poprowadzi Richard Wade. Znany z żelaznej dyscypliny Wade drużynę w Europie trenować będzie wprawdzie po raz pierwszy ale realia tutejszego futbolu są mu dobrze znane. Wade to bowiem bliski znajomy Vala Gunna i pierwsza osoba, do której trener zadzwonił gdy miał za zadanie znaleźć sobie asystenta. Richard Wade ostatnie lata spędził w kanadyjskiej CFL czyli drugiej najlepszej lidze świata. Pełnił tam funkcję zarówno trenera jak i scouta a między sezonami prowadził drużyny szkolne i uniwersyteckie. Wade wychowywał się razem z braćmi Rob i Rex Ryan - obecnymi trenerami NFL - gdy ich ojcowie równocześnie trenowali drużyny NCAA.

- Długie rozmowy z trenerem miały utwierdzić obie strony w przekonaniu o wspólnej wizji prowadzenia zespołu, poprzeczkę postawiliśmy sobie w sezonie 2013 wysoko a trener, który zwraca uwagę na szczegóły potrafi stworzyć zorganizowaną całość – mówi Piotr Duszeńko.

Budowę drużyny na nowy sezon rozpoczęliśmy od najważniejszych fundamentów. Obok trenerów amerykańskich drużyny Diabłów prowadzić będzie też sztab polskich trenerów. - W sezonie 2013 stawiamy na jakość a nowy sztab trenerski jest tego najlepszym dowodem - kończy Duszeńko.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama