Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nowy sezon po wrocławsku

2013-03-22

Okazuje się że Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby sportowe spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej, która odbyła się na Stadionie Miejskim i jest zapowiedzią niezwykle ciekawych sezonów  w baseballu, softballu, futbolu amerykańskim i lacrosse, gdzie Wrocław posiada niezwykle silną reprezentację.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ DEVILSÓW I KOSYNIERÓW

Pomysłodawcą sesji był Piotr Duszeńko – Prezes Devils Wrocław oraz Sekretarz w KS Baseball Wrocław. Zależało nam na zdjęciach na Stadionie Miejskim, ponieważ to sportowy symbol Wrocławia, zdecydowanie najlepszy obiekt tego typu na Dolnym Śląsku. Nasze zespoły z dumą reprezentują swoje miasto i w rozgrywkach ogólnopolskich osiągają coraz więcej sukcesów – tłumaczy Piotr Duszeńko.

Sukcesy i dobra promocja przekładają się na coraz większe zainteresowanie młodych ludzi amerykańskimi dyscyplinami. Pionierem we Wrocławiu jest KSB czyli klub baseballu, który w ogromnym stopniu szkoli dzieci i młodzież, najmłodszym jest zespół Hrabiny Wroclove czyli softballistki – żeńska odmiana baseballu.  Devils Wrocław (futbol amerykański) i Kosynierzy Wrocław (lacrosse) to drużyny, które w ostatnich trzech latach w swych rozgrywkach ligowych nie schodzili poza podium Mistrzostw Polski. Kosynierki  czyli kobieca sekcja lacrosse jest niezwykle doświadczona w europejskich rozgrywkach, regularnie występuje na turniejach w Czechach i Niemczech.

Sesja została zorganizowana dokładnie w drugi jubileusz powstania Wielkiej Wrocławskiej Triady czyli porozumienia KSB, Devils i Kosynierów, które zostało podpisane w marcu 2011 roku o współpracy dla rozwoju amerykańskich dyscyplin sportowych we Wrocławiu. Skład WWT  powiększyliśmy o nowo powstały klub softballowy Hrabiny, cieszymy się że przede wszystkim tak poważnie wzbogaciliśmy w ostatnich latach ofertę sportową miasta,  zależy nam także  by zauważono nasze problemy jak również doceniano osiągnięcia – dodaje Duszeńko.

Zdjęcia wykonała Aleksandra Błażowska.  Udział w sesji wzieli: Anna Dobrucka (Hrabiny, softball), Katarzyna Książek (Kosynierki, lacrosse), Marcin Musiałek (KSB, reprezentant Polski w baseballu), Grzegorz Mazur (Devils, reprezentant Polski w futbolu amerykańskim), Bartosz Kajor (Kosynierzy, reprezentant Polski w lacrosse).

Start sezonów pokrzyżowała pogoda, z zaplanowanych na najbliższy weekend spotkań inauguracyjnych odwołany jest mecz Devils w Toplidze i żeńskiej drużyny Kosynierek w lidze lacrosse, natomiast mecz Kosynierów został przeniesiony do Oleśnicy, na sobotę godz. 13.00, na stadionie MOKISu.

ip

GALERIA ZDJĘĆ: Nowy sezon po wrocławsku (19)
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama