Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Lider się umacnia

2010-06-06

 W piątkowym meczu szóstej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) The Crew Wrocław, w stolicy województwa dolnośląskiego, pokonali Zagłębie Steelers Interpromex 38:6.

Pierwsza kwarta starcie lidera z ostatnią drużyną w tabeli PLFA I niepodziewanie nie przyniosła punktów. Przyczyną takiego stanu rzeczy była coraz lepsza gra formacji obronnej Hutników. W drugiej kwarcie wrocławianie przebudzili się jednak, czego efektem było zdobycie trzech przyłożeń.

Na drugą połowę Steelers weszli bardzo zmotywowaniu. Przebudził się też rozgrywający gości Michał Krzelowski, który w tej części gry dobrze kierował ofensywą swojej drużyny. Dzięki temu Hutnikom udało się wygrać trzecią kwartę 6:3. Była to dopiero druga, z dwudziestu rozegranych, kwarta, przegrana przez The Crew w tym sezonie.

W ostatniej części gry wrocławianie przywrócili swojej grze odpowiedni rytm i zdobyli kolejne dwa przyłożenia. Do samego końca meczu The Crew zależało na powiększeniu przewagi małych punktów nad drugą w tabeli drużyną - Devils Wrocław. Przede wszystkim jednak Załoga chciała zbudować przewagę psychologiczną nad rywalem, z którym już 20 czerwca zmierzy się w meczu derbowym.

Ozdobą meczu była akcja Mateusza Kamińskiego, który we własnym polu punktowym przechwycił podanie rozgrywającego gospodarzy i przebiegł z piłka całe boisko. Na nieszczęście dla Hutników jeden z kolegów Kamińskiego popełnił w tej akcji przewinienie i przyłożenie zostało anulowane.

W składzie gospodarzy zadebiutował Amerykanin Telley Chelley. Wystąpił zarówno w ataku, jak i obronie. W ofensywie skutecznie łapał podania Philmore'a, a w defensywie był ostatnią instancją obrony.

- To nie był najpiękniejszy mecz jednak zasłużenie wygraliśmy. Udało nam się też wypróbować kilka nowych zagrywek - powiedział po meczu rozgrywający The Crew Mark Philmore - Odczuwaliśmy dzisiaj brak kilku podstawowych graczy naszej linii ofensywnej. Myślę jednak że w derbach mamy większe szanse niż Diabły. Już nie mogę się doczekać tego spotkania - dodał rozgrywający wrocławian.

- Jestem zadowolony z naszej dzisiejszej postawy. Mimo braków kadrowych zagraliśmy dobry mecz z bardzo przecież mocnym rywalem - podsumował menadżer Hutników Szymon Widera. Zapytany o zbliżające się starcie z Kozłami Poznań odparł - Będzie to dla nas niezwykle ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w PLFA I. Wierzę, że na własnym boisku, przy gorącym wsparciu licznej publiczności pokonamy Kozły.

W składzie Steelers ponownie wyróżnił się grający na środku drugiej linii obrony Jacek Sikora, który raz po raz powalała biegnących z piłką zawodników The Crew. Sikora, wraz z kolegami, nie pozwalali The Crew wykonywać skutecznych akcji biegowych, które są znakiem rozpoznawczym wrocławskiej drużyny.

Wśród wrocławian znów prym wiódł wszechstronny Mark Philmore, który ponownie miał udział we wszystkich akcjach punktowych gospodarzy piątkowego meczu.

Zwycięstwo pozwoliło The Crew umocnić się w tabeli futbolowej ekstraklasy. Z kompletem pięciu triumfów wyprzedzają Devils Wrocław, którzy w sobotę zmierzą się w Warszawie z miejscowymi Eagles. Piąta, w sześciu meczach sezonu, porażka Hutników spowodowała, że pozostali oni na ósmym, ostatnim miejscu w tabeli PLFA I.

Kolejnym pierwszoligowym meczem Steelers będzie, bardzo istotne w kontekście walki o bezpośrednie utrzymanie w PLFA I, starcie z Kozłami Poznań. Mecz ten zostanie rozegrany 12 czerwca w Będzinie. The Crew na swój przedostatni mecz sezonu zasadniczego poczeka do 20 czerwca, gdy w najbardziej oczekiwanym starciu w rundzie zasadniczej zmierzy się w derbach stolicy województwa dolnośląskiego z Devils Wrocław.

The Crew Wrocław - Zagłębie Steelers Interpromex 38:6 (0:0, 21:0, 3:6, 14:0)

II kwarta
7:0 przyłożenie Telley'a Chelley'a po 21-jardowej akcji po podaniu Marka Philmore'a (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
14:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
21:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 30jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

III kwarta
21:6 przyłożenie Jacka Szafrana po 58-jardowej akcji po podaniu Michała Krzelowskiego
24:6 5-jardowe kopnięcie z pola Kamila Ruty

IV kwarta
31:6 przyłożenie Marka Philmore'a po 60-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (punt) (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
38:6 przyłożenie Telley'a Chelley'a po 35-jardowej akcji po podaniu Marka Philmore'a (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama