Premiery - Teatr

Spektakl "Czystka" premierowo na deskach Capitolu

2017-12-06 13:27:18 | Wrocław

Ubiegłoroczny pucz w Turcji to temat, o którym ciężko opowiadać, a co dopiero tworzyć przedstawienie oparte na tragicznej historii. Znaleźli się jednak ludzie odważni, którzy podjęli się wykonania tego trudnego zadania. Mowa o twórcach spektaklu „Czystka”, którego premiera odbędzie się już 9 grudnia 2017 w Tatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Krwawego, wojskowego zamachu stanu nie odczuły tylko nieliczne grupy społeczne, dlatego to właśnie Hande Kader, jedna z prostytutek, będzie przewodniczką widzów po świecie okrutnych represji.

Zobacz zdjęcia z próby przed premierą>>

Czystka

Hande Kader, grana przez Pawła Palcata, to transseksualna działaczka LGB. Chociaż brutalność wojsk w Stambule pominęła na krótką chwilę osoby świadczące usługi seksualne za pieniądze, została ona jednak brutalnie zgwałcona i zamordowana w 2016 roku. W „Czystce” pełni rolę komentatorki, jest swego rodzaju jednoosobowym chórem antycznym. Co zatem opisuje? Odrębną historię pary inteligentów – Burcu (Adrianna Jędroszek) oraz jej byłego męża, Ozgura (Michał Surówka), u których pewnego wieczoru z niespodziewaną wizytą zjawia się reżimowy policjant. Nikt nie wie, co tak naprawdę wydarzy się dalej...

Na uwagę zasługuje również fakt, że angaż do sztuki otrzymali młodzi artyści, studenci i absolwenci wrocławskiej AST. 9 grudnia 2017 roku na Scenie Restauracja w podziemiach Capitolu będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć w całej okazałości dzieło m.in. Pawła Palcata - zarówno reżysera, jak i aktora spektaklu. Jeżeli chcecie współfinansować "Czystkę", to do wieczora 6 grudnia trwa zbiórka środków na produkcję przedstawienia. Każdy z nas może dorzucić symboliczną cegiełkę.

JK

fot. Krzysztof Zatycki

Czystka, reż. Paweł Palcat, autor tekstu - Przemysław Wojcieszek, prod. Polska, data premiery we Wrocławiu - 9 grudnia 2017

Słowa kluczowe: teatr, Paweł Palcat, premiera, zapowiedź, zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odd i Luna
Wrocławski Teatr Lalek prezentuje spektakl "Odd i Luna" [FOTO] Wrocław

Zobacz fragment wideo i zdjęcia z próby przed premierą!

Genialna przyjaciÃłÅ‚ka - Teatr WTW
Spektakl "Genialna przyjaciółka" nową premierą Wrocławskiego Teatru Współczesnego [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz aktora z obsady!

Cafe Panique
"Cafe Panique" nową premierą Wrocławskiego Teatru Pantomimy [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i sprawdź, jak spektakl komentuje jeden z aktorów - Artur Borkowski.

Polecamy
Absurdalny spektakl na deskach Capitolu. Premiera w...
Absurdalny spektakl na deskach Capitolu. Premiera w... Wrocław

Ludzkość wyginęła, a światem rządzą zwierzęta. Marian, ostatni człowiek na Ziemi, jest bohaterem telewizyjnego show, który jest hitem wśród naszych czworonożnych przyjaciół.

Szekspir w szpitalu psychiatrycznym
Szekspir w szpitalu psychiatrycznym Wrocław

Scenariusz „Snu nocy letniej" według Szekspira napisał bowiem Sebastian Kubicz, chory na schizofrenię pacjent Szpitala Psychiatrycznego w Stroniu Śląskim.

Ostatnio dodane
Odd i Luna
Wrocławski Teatr Lalek prezentuje spektakl "Odd i Luna" [FOTO] Wrocław

Zobacz fragment wideo i zdjęcia z próby przed premierą!

Genialna przyjaciÃłÅ‚ka - Teatr WTW
Spektakl "Genialna przyjaciółka" nową premierą Wrocławskiego Teatru Współczesnego [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz aktora z obsady!

Kupony i kody rabatowe