Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Zamknijcie oczy i posłuchajcie. Tamino jest przerażony. Otacza go ciemny las, nie wie, gdzie jest, widzi tylko tego ogromnego, potwornego węża, który chce go zabić. Wydaje się, że to koniec, a przecież to dopiero początek opery Czarodziejski flet, która bez zapowiedzi wrzuca widza w sam środek akcji" - czytamy w programie do naszej najnowszej premiery skierowanej zarówno do dorosłych, jak i dzieci - spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu bazującego na kanonicznej pozycji repertuaru operowego.

"Ta ostatnia opera Mozarta, który zmarł niestety zaledwie kilka tygodni po jej premierze, jak każde wielkie dzieło kryje w sobie niezmierzone pokłady możliwych interpretacji. To dzięki nim od ponad 225 lat nie schodzi z operowych scen, gdzie Czarodziejski flet wciąż ubierany jest w nowe inscenizacje. Wydaje się przy tym, że niezależnie od wizji reżysera, w tej operze nieustannie działa prawdziwie magiczna moc - moc muzyki. Muzyczne dźwięki fletu i dzwonków pomagają bohaterom, ale cała opera to przecież jedna wielka szkatułka wypełniona czarodziejską muzyką Mozarta. Jak poczuć jej działanie? To bardzo proste. Wystarczy usiąść wygodnie i otworzyć swoje uszy. Na przykład teraz".

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl W krainie Czarodziejskiego fletu (Opera Wrocławska, Wrocław). Sprawdź seanse.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na W krainie Czarodziejskiego fletu.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem W krainie Czarodziejskiego fletu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu (Opera Wrocławska, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Elżbieta Romanowska zagra rolę Penélope Cruz
Elżbieta Romanowska zagra rolę Penélope Cruz Wrocław

Premiera spektaklu we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Wrocławski Teatr Pantomimy wystawia "Bachantki" Eurypidesa
Wrocławski Teatr Pantomimy wystawia "Bachantki" Eurypidesa Wrocław

Niezwykły spektakl zagości niebawem na scenę Wrocławskiego Teatru Pantomimy! "Bachantki" Eurypidesa w nowej, niemej odsłonie.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!