Teatry
Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek Kontakt, telefon, dojazd, rezerwacja, godziny otwarcia, bilety

  • Pl. Teatralny 4, Wrocław
  • +48713441216
  • 3443738
  • teatr@teatrlalek.wroclaw.pl
  • www.teatrlalek.wroclaw.pl

Premiery i zapowiedzi. Wybrane spektakle z repertuaru

Premiery i zapowiedzi. Spektakle grane w Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu. Sprawdź szczegóły w pełnym repertuarze.

Spektakle, przedstawienia

Przedstawienia, spektakle, grane w teatrze Wrocławski Teatr Lalek.

Bilety na spektakle, przedstawienia

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na spektakle w Wrocławski Teatr Lalek.

Opis teatru

Wrocławski Teatr Lalek, od 2012 r. kierowany przez polsko-czeski tandem Janusz Jasiński (dyrektor naczelny) – Jakub Krofta (dyrektor artystyczny), konsekwentnie trzyma się wyznaczonej sześć lat temu linii repertuarowej. W swoich przedsięwzięciach zwraca się przede wszystkim ku nowej polskiej dramaturgii; do pracy nad sztukami – najczęściej pisanymi na zamówienie – zaprasza artystów, którzy uznanie zdobyli dzięki spektaklom dla dorosłych, a twórczość przeznaczoną dla dzieci traktują jako wyzwanie i przygodę. Pozostaje także otwarty na inicjatywy członków swojego zespołu aktorskiego. W repertuarze teatru dominują współczesne teksty poruszające tematy trudne, lecz bliskie głównemu odbiorcy – młodemu widzowi: osłabione relacje rodzinne („Krzywiryjek, scen. i reż. Robert Jarosz, „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” w reż. J. Krofty), odmienność, osamotnienie jednostki, wykluczenie społeczne („Po sznurku”, scen. i reż. Joanna Gerigk, „Odd i Luna”, scen. i reż. Przemysław Jaszczak), śmierć („Może morze” w reż. M. Derlatki, „Piekło – niebo” w reż. Jakuba Krofty), a także ważne problemy społeczne: bezdomność („Pacan – historia o miłości” w reż. J. Krofty), migracje i kryzys uchodźczy („Yemaya - Królowa Mórz” w reż. M. Majewskiej), degradacja środowiska („Ziemianie” w reż. L. Frankiewicz).

Działamy w duchu otwartości na eksperymenty i wymianę doświadczeń, burzymy mury oddzielające teatry lalkowe od dramatycznych. Chcemy, żeby WTL był miejscem, w którym już kilkulatki mogą zetknąć się z bogactwem form teatralnych, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych – od klasycznych technik lalkowych po projekcje multimedialne, taniec współczesny czy teksty z nurtu postdramatycznego. Nie uciekamy przy tym od reinterpretacji klasyki („Czarodziejski flet” Mozarta i „Burza” Szekspira w reż. Marka Zakosteleckiego). Poza własnymi produkcjami prezentujemy także najlepsze przedstawienia polskie i zagraniczne w ramach Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci (w latach 2013-2016 Przegląd był coroczny, w 2017 roku zmienił formułę na biennale).

Realizujemy nie tylko misję artystyczną, ale także społeczną i edukacyjną. Stale dążymy do poszerzenia grona odbiorców, wzmacniamy działalność poza siedzibą, przeciwdziałamy wykluczeniom z kultury. Poza działalnością repertuarową prowadzimy intensywny program włączający. Jego częścią są spektakle i warsztaty nurtu inicjacyjnego (dla niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia) oraz regularna praca z dziećmi i młodzieżą z ośrodków opiekuńczych, m.in. w ramach programu Lato w teatrze, warsztatów „Zrób sobie teatr” oraz projektu „ROBIMY. Młodzieżowa grupa teatralna”. W 2017 r. zrealizowaliśmy ponadto program Pracownia Działań Włączających TEATR OTWARTY!, obejmujący m.in. warsztaty dla dzieci z dysfunkcjami sensorycznymi, prowadzone przez doświadczonych pedagogów, tłumaczy migowych i specjalistów od audiodeskrypcji. Staramy się, by w każdym sezonie dwie premiery były udostępniane dzieciom z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w teatrze Wrocławski Teatr Lalek.
Polecamy
Repertuar teatrów
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kazio Sponge Talk Show
Znamy plany Wrocławskiego Teatru Lalek na sezon 2018/2019 Wrocław

Poznaj zapowiedzi premier i działań w teatrze!

Palimpsest - spektakl
Palimpsest - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Tańca zaprezentował efekt pracy pięciu młodych choreografów.

Konkurs Ziaja
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.