Premiery - Teatr

"Lazarus" po raz pierwszy w Polsce w Teatrze Muzycznym Capitol [FOTO]

2020-09-23 10:12:52 | Wrocław

„Lazarus” to spektakl otwierający sezon 2020/2021 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Będzie to jednocześnie polska prapremiera musicalu, który zaliczał już rekordowe frekwencje w m.in. w Londynie, Wiedniu i Hamburgu. Jak reżyser Jan Klata poradził sobie z tym tytułem? Przekonamy się już 26 września 2020. Tymczasem, polecamy zobaczyć zdjęcia z próby przed premierą >>

Lazarus - spektakl Capitol WrocławLazarus - premiera w Teatrze Muzycznym Capitol

„Lazarus”, ostatnie dzieło wielkiego muzyka, zrealizowane w 2015 roku, to „hołd dla giganta popkultury”, pisali po nowojorskiej premierze krytycy.

Do dzisiaj wystawiono „Lazarusa” przy rekordowych frekwencjach w m.in. w Londynie, Wiedniu i Hamburgu, planowane są kolejne produkcje.

W Capitolu wystawimy polską prapremierę musicalu. W spektaklu zabrzmią największe przeboje Davida Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Ashes to Ashes, i kilkanaście innych utworów – nowych albo na nowo zaaranżowanych przez Bowiego na potrzeby tego musicalu.

Scenariusz Endy Walsha to sequel powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („The Man Who Fell to Earth”) i filmu z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę.

Film i książka opowiadają o przedstawicielach obcej cywilizacji, którzy szukają na Ziemi nowego miejsca do życia z powodu suszy, pustoszącej ich macierzystą planetę. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów, aby umożliwić transport wody na swoją planetę. Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm. Nie będzie mógł wykonać zadania, z którym przyleciał na Ziemię. „Lazarus” opowiada dalsze losy Newtona.

W roli głównej wystąpi gościnnie Marcin Czarnik (TR Warszawa), obok niego w obsadzie artyści Capitolu: Justyna Antoniak, Klaudia Waszak, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Alicja Kalinowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Justyna Woźniak, Adrian Kąca, Artur Caturian, Albert Pyśk oraz Konrad Imiela.

Konrad Imiela o nadchodzących wydarzeniach w Capitolu

- Otwieramy sezon "Lazarusem", natomiast kolejną premierą, 10 stycznia 2021 roku będzie "Alicja" na postawie "Alicji w Krainie Czarów". Wcześniej, w połowie października 2020, zaprosimy widzów na "covidową", mocno ograniczoną edycję Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zorganizujemy konkurs główny, siedem spektakli z konkursu OFF i finał PPA. Potem w marcu 2021 będzie już tradycyjna, kolejna edycja. Natomiast "Lazarus" to produkcja licencyjna, komercyjna, ale też wartościowa, w której chodzi o coś więcej, niż tylko ściąganie tłumu widzów - zapowiada Konrad Imiela, dyrektor Capitolu, który jednocześnie zastąpił Cezarego Studniaka w obsadzie spektaklu "Lazarus".

MD

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Wrocław, spektakl, musical, premiera, zdjęcia, 2020, Jan Klata
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
anderSEN O TEATRZE
"anderSEN O TEATRZE" - spektakl na podstawie baśni we Wrocławskim Teatrze Lalek

Cały proces powstawania widowiska jest dokumentowany w postaci reportażu filmowego w odcinkach.

Alternatywne Åźycie, czyli traktat o snach
Premiery spektakli online w Instytucie Grotowskiego Wrocław

Od 9 do 11 października zaprezentowane zostaną aż 3 premiery w ramach "Teatru na faktach".

Udając ofiarę
"Udając ofiarę" - zabójczy spektakl dyplomowy studentów AST we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Przedstawienie powstało w oparciu o dramat Olega i Wladimira Presniakow. Reżyseruje Krzysztof Dracz.

Polecamy
Truskawki - spektakl WTW
Spektakl "Truskawki" z premierą online na żywo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

Spektakl będzie emitowany w sześciu odcinkach na Facebooku teatru WTW.

teatr online - Spiskowcy
Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które można już bezpłatnie i legalnie oglądać w sieci.

Ostatnio dodane
anderSEN O TEATRZE
"anderSEN O TEATRZE" - spektakl na podstawie baśni we Wrocławskim Teatrze Lalek

Cały proces powstawania widowiska jest dokumentowany w postaci reportażu filmowego w odcinkach.

Alternatywne Åźycie, czyli traktat o snach
Premiery spektakli online w Instytucie Grotowskiego Wrocław

Od 9 do 11 października zaprezentowane zostaną aż 3 premiery w ramach "Teatru na faktach".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.