Recenzje - Teatr

Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 1: Wybory - recenzja

2018-09-24 09:29:26 | Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek odważnie wychodzi z ofertą skierowaną do widzów dorosłych. „Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 1: Wybory” to spektakl, którego głównym bohaterem jest tytułowy 6-letni Kazio. Kukiełkę animuje, podkładając głos i nadając charakteru, Anna Makowska-Kowalczyk, natomiast za część muzyczną (i nie tylko) odpowiedzialny jest Grzegorz Mazoń. Trzeba przyznać, że ta trójka na scenie stanowi zgrany, choć całkiem zwariowany zespół. A jak wypada samo przedstawienie? Przeczytaj recenzję!

Kazio Sponge Talk ShowJuż pierwsze minuty sprawiają, że na twarzy widzów pojawia się szeroki uśmiech, który nie znika przez kolejnych niemal 90 minut. Dowcip otwierający talk show polega na tym, że w ruch dosłownie idzie talk. Ludzie wybuchają śmiechem, a to dopiero początek. W programie swojego występu Kazio ma całą masę innych, ciekawych aktywności, w tym kilka, polegających na interakcji z widownią. Na premierowym pokazie można było nawet wygrać nagrody.

Scenki z udziałem Kazia są w większości wyjątkowo zabawne. Przestoje zdarzają się rzadko, a różnorodność tego, co widzimy jest całkiem spora. Trzeba zaznaczyć, że każdy odcinek jest tematyczny. Premiera, komentująca wybory na prezydenta Wrocławia, ściągnęła na scenę wszystkich kandydatów na to stanowisko. Oczywiście pod postacią kukiełek, które były skonstruowane na bazie dziecięcych lalek z plastiku. Publiczność była zachwycona tym pomysłem, a poziom rozbawienia tylko wzrastał, gdy Kazio śpiewał krótkie piosenki, przypisane do każdego z kandydatów. Posługiwał się przy tym rekwizytami, które czasem przynosił zza sceny, a czasem miał już pod ręką.

Widzowie wybierający się na „Kazio Sponge Talk Show” powinni pamiętać o kilku kwestiach. Nasz kukiełkowy bohater ma wadę wymowy i nie mówi „R”, przez co czasami trudno go zrozumieć. Animująca go aktorka jest też postacią tego show i czasem zdarza jej się spontanicznie coś powiedzieć. Ma to swój urok, tak jak stały już motyw wydłużania czasu spektaklu. Wyznaczony w repertuarach czas jest zatem bardzo umowny, ale nigdy krótszy niż zapowiadano.

Żarty w 99% są zabawne, a poziom humoru wysoki. Jest inteligentnie i błyskotliwie. Nie trafiają się tu ani żarty rodem z polskich komedii klasy B, ani też nikt nie powinien poczuć, że obraża się jego poglądy. Nie jest zatem kontrowersyjnie, jednak na pewno jest śmiesznie, a nawet bardzo śmiesznie, gdy improwizacja zaczyna wypierać to co zaplanowane. Zdecydowanie warto odwiedzać Wrocławski Teatr Lalek przy okazji kolejnych premier Kazia, który jak sam zaznacza, jednego dnia debiutuje, a drugiego ma pożegnanie z tytułem.

Michał Derkacz

fot. K. Krukowski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, opinia, wrażenia, spektakl, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Białe małÅźeństwo - Teatr Polski Wrocław
Białe małżeństwo - recenzja spektaklu Wrocław

Jedna z bardziej kontrowersyjnych sztuk Tadeusza Różewicza w nowej wersji w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polecamy
Moskwin
Moskwin - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprezentował nowy spektakl dla dorosłych. Czy warto zobaczyć?

Japety-kto to widział
Japety - Kto to widział? Set karnawałowy - recenzja spektaklu improwizowanego Wrocław

Sprawdź, jak Japety wypadły w karnawałowej odsłonie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.