Dzieje się - Teatr

Akrobatyczne widowisko "Prometeusz" we Wrocławiu - pokazy na 10-lecie spektaklu

2023-09-14 09:58:25 | Wrocław

„Prometeusz” - wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów obchodzi swoje dziesięciolecie! Z tej okazji, twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz „Prometeusza” już 20 października do Hali Orbita we Wrocławiu. Scena będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy w nowych aranżacjach, za które odpowiadać będzie Elżbieta Sokołowska, a które usłyszymy na żywo wraz z towarzyszącym 20-osobowym chórem. Całości dopełni orkiestra kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Artyści planują też zaprezentować wybrane sceny w nowej, rozbudowanej, nie prezentowanej nigdy wcześniej formie. To będzie „Prometeusz”, jakiego nikt wcześniej nie widział!

Prometeusz spektaklO spektaklu

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser - Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

"Prometeusz" we Wrocławiu

20 października 2023, godz. 11:30 (grupy szkolne) oraz 19:00
Hala Orbita we Wrocławiu

Twórcy

Kamil J. Przyboś - scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka - choreografia
Marta Brendel - opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
Magdalena Zawartko - przygotowanie wokalne
Elżbieta Sokołowska - kompozycje i aranżacje muzyczne
Anna Chadaj - kostiumy
Tomasz Filipiak - reżyseria świateł
Marcin Smiatek - realizacja oświetlenia
Adam Bąkowski - realizacja dźwięku

Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha.

Produkcja: Strefa Kultury Wrocław we współpracy z Everest Production
Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.
Czas trwania: 90 minut
Więcej o spektaklu: https://spektaklprometeusz.com/

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: bilety, przedstawienie, twórcy, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prometeusz
Akrobatyczne widowisko "Prometeusz" we Wrocławiu - pokazy na 10-lecie spektaklu Wrocław

Twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz.

Z kapelusza
Zapowiedź 50. sezonu w Polskim Teatrze Tańca

Poznajcie harmonogram sezonu jubileuszowego 2023/24!

Polecamy
Ostatnio dodane