Wyjazdowe zwycięstwo KS Rugby Wrocław

2013-10-23

Fantastyczny prezent sprawili swoim kibicom zawodnicy KS Rugby Wrocław. W niedzielę 20 października w meczu, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie wrocławianie pokonali na wyjeździe ekipę BBRC Łódź 22-32 (17:12)!

Żółto-czarni, tradycyjnie przystąpili do meczu w osłabionym składzie. Do Łodzi pojechało zaledwie 17 zawodników, którzy zachęceni wygraną z Biało-Czarnymi Nowy Sącz chcieli wygrać kolejne spotkanie w lidze.

Zaczęło się wspaniale, już na początku meczu po świetnym wejściu Daryll'a Morrow'a przyłożenie zdobył Nicolas Hernandez Molleda. Podbudowani świetnym początkiem, żółto-czarni walczyli jak równy z równym z doświadczoną drużyną BBRC. W 16 minucie na skutek kontuzji zdecydowanie najlepszego na boisku Darylla Morrowa, rugbiści z Bałut przejęli inicjatywę w meczu, spychając wrocławian do głębokiej defensywy. Łodzianie zdobyli trzy kolejne przyłożenia i w pierwszej połowie prowadzili już 17-5. Wydawało się, że nic nie uchroni zawodników ze stolicy Dolnego Śląska przed porażką, jednak tuż przed przerwą, fantastycznym rajdem popisał się debiutujący w tym sezonie - Paweł Gołacki zdobywając przyłożenie, którym poderwał wrocławian do walki!

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy po akcji Łukasza Huzara, punkty zdobył Paweł Duda wyprowadzając żółto-czarnych na prowadzenie 19-17. Przez kolejne minuty toczyła się wyrównana walka o każdy centymetr boiska. Dzięki Nicolasowi Molledzie, który wykorzystał rzut karny wrocławianie powiększyli prowadzenie do 5 oczek. 15 minut przed końcem rozdrażnieni zawodnicy BBRC przyłożyli piłkę w polu punktowych żółto-czarnych doprowadzając do remisu. Ostatnie minuty to mordercza walka, z której zwycięsko wyszli zawodnicy KS Rugby Wrocław. Około 5 minut przed końcem meczu przyłożenie zdobył świetnie grający w tym sezonie Marcin Grzesiak, a w ostatniej akcji meczu na polu punktowym przeciwnika zawitał po raz drugi - Paweł Duda, który przypieczętował pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo KS Rugby Wrocław!

KS Rugby Wrocław odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w lidze, awansując tym samym na 3. miejsce w tabeli. Za tydzień przed żółto-czarnymi bardzo trudna potyczka z RC Zielona Góra. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na stadion Leśnica w niedzielę 27 października o godzinie 13:30.

BBRC Łódź v KS Rugby Wrocław 22-32 (17:12) (Jonathan McDonald)

Punkty dla KSRW: Nicolas Molleda 12 (1P, 2pd, 1K), Paweł Duda 10 (2P), Marcin Grzesiak 5 (P), Paweł Golacki 5 (P);
Punkty dla BBRC: Radosław Wosiak 5 (P), Artur Mrowicki 5 (P), Wojciech Pawenta 5 (P), Mateusz Kowalewski 5 (P), Maciej Rudalski 2 (pd).