Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rusza 2. liga rugby

2014-09-05

W niedzielę 7 września wrocławscy rugbiści rozegrają pierwszą kolejkę 2. ligi rugby sezonu 2014/2015.

Mecz odbędzie się na nowym stadionie przy ul. Lotniczej 72, a przeciwnikiem wrocławian będą nowosądeccy Biało-Czarni.

Skład wrocławskiego zespołu po rozegraniu swojego debiutanckiego sezonu w rugby piętnastoosobowym uległ znacznemu przemeblowaniu. Po roku świetnych występów w żółto-czarnej koszulce, do swojego macierzystego klubu powrócił Nicolas Hernandez Molleda (3 najlepiej punktujący zawodnik 2. ligi). Drużynę opuścił także najlepszy gracz ubiegłego sezonu - Marcin Grzesiak, którego formę i umiejętności dostrzegli trenerzy ekstraligowej Juvenii Kraków i tuż przed zamknięciem okna transferowego złożyli ofertę wypożyczenia tego zawodnika.

Wypożyczenie Marcina do tak dużego klubu jak Juvenia jest dużym wyróżnieniem dla zawodnika, ale także dla samego Klubu. Marcin był w ubiegłym sezonie motorem napędowym formacji młyna. Mówi Rafał Frankl - wiceprezes wrocławskiego Klubu. Wierzymy, że jego występy na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju pomogą mu mocno zaakcentować swoją obecność w polskim rugby, a umiejętności zdobyte w Juvenii pomogą także wrocławskiej piętnastce, z którą Marcin będzie w dalszym ciągu trenować.

Do Klubu z kolei w tym sezonie dołączą nowi gracze. Niewątpliwie największym wzmocnieniem drużyny jest przyjście Wojciecha Gniazdowskiego. Nie ukrywamy, że już od kilku sezonów staraliśmy się o pozyskanie Wojtka i wreszcie zarówno sam zawodnik, jak i jego macierzysty klub się na to zgodzili - mówi prezes Bartosz Ryś. Do drużyny dołączą także dwaj Hiszpanie - którym poprzeczkę w ub. sezonie na wysokim poziomie ustawił Nicolas (Molleda). Nie wykluczamy wzmocnienia drużyny jeszcze 1-2 obcokrajowcami, a także powrotem do drużyny kilku wychowanków AZSu Politechnika Wrocławska.

Nowi gracze zagraniczni to wypożyczeni z hiszpańskich klubów - młynarz Club Rugby de Bahia - Pablo Arche Sanchez, oraz center Club de Rugby Costa de Almeria - Fabio Pitaluga Montes de Oca.

Wrocławianie zmierzą się w tym roku z bardzo doświadczoną piętnastką Czarnych Pruszcz Gdański (spadkowicz z 1. ligi), dobrze znanymi wrocławskim kibicom klubami RC Zielona Góra, Rugby Ruda Śląska, oraz wspomnianymi na początku Biało-Czarnymi Nowy Sącz. Niespodzianką w tym sezonie jest powrót do rozgrywek drużyny NKR Chaos Poznań.

Trzon drużyny intensywnie trenował w okresie wakacji. Biorąc pod uwagę testowy turniej na międzynarodowym festiwalu rugby w Piotrowicach Nyskich i patrząc na młodych, rwących się do gry zawodników można stwierdzić, że zespół będzie liczył się w walce o wysokie pozycje w lidze.

Mecz z Biało Czarnymi Nowy Sącz rozpocznie się 7 września o godzinie 13:00 na Stadionie Lotnicza we Wrocławiu. Wstęp wolny.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama