Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zagraniczne wzmocnienia KSB Wrocław

2013-11-20

Do Ekstraligowej drużyny KSB Wrocław dołączyło dwóch nowych zawodników. Są to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych Ray Wojtala oraz pochodzący z Tajwanu, Republiki Chińskiej Tony Hsu. Obaj zawodnicy posiadają wysokie umiejętności i bardzo cenne doświadczenie, które z pewnością pomorze KSB po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ray i Tony wywodzą się z krajów, gdzie rozwój Baseballu stoi na wysokim poziomie. W 28 milionowym Tajwanie zarejestrowanych jest ponad 2000 klubów baseballowych, w baseball grają wszyscy, a co 25 mieszkaniec tej azjatyckiej wyspy jest zrzeszony w baseballowym Klubie. O popularyzacji Baseballu w Ameryce nie trzeba przypominać, funkcjonuje tam przecież najważniejsza liga baseballowa na świecie – Major League Baseball – gdzie rywalizują takie  drużyny, jak New York Yankees czy Boston Red Sox należące do najbogatszych klubów na świecie, posiadające większe budżety niż kluby koszykarskie czy piłkarskie.

Obaj nowi zawodnicy KSB, można powiedzieć iż, Baseball mają we krwi, w ich krajach dyscyplina jest kultowa, stanowi o tradycji i kulturze swoich narodów. To jeszcze nie koniec wzmocnień zespołu, możliwe jest pozyskanie przez KSB jeszcze trzech zawodników z polskim paszportem z czołowych ligowych klubów. Wrocławski zespół poszukuje też wciąż Trenera z zagranicy.

Poniżej przedstawiamy profile oraz krótkie wywiady z nowymi zawodnikami:

Ray Wojtala
Pozycja: miotacz
Największy sukces w Baseballu: Zwycięstwo w Mistrzostwach Catolic High School w Detroit, których finał był rozgrywany na obiekcie Comerica Park (bosiko drużyny MLB Detroit Tigers) i pomoc w zdobyciu pierwszego zwycięstwa drużynie Blue Sky Health 2013
Kariera klubowa:
- 2011 Wolverine Luigi's (Kearsarge, Michigan, USA)
- 2012-2013 Blue Sky Health (Dollar Bay, Michigan, USA)
- Wolverine Luigi’s i Blue Sky Health są drużynami ligi o nazwie: Copper Country Twilight
Do Ekstraligowej drużyny KSB Wrocław dołączyło dwóch nowych zawodników
Uczestnictwo w turniejach:
- Leo Durocher Memorial Wood Bat Tournament
- Pastore Tournament

Tony Hsu
Pozycja: druga baza, trzecia baza, lewe i prawe zapole
Kariera klubowa:
- Zawodnik uczelnianego zespołu RSEA Baseball (Taipei, Taiwan) jako Junior
- Zawodnik akademickiego zespołu CKVS Baseball (Taipei, Taiwan)
- Zawodnik zawodowej drużyny Blue Eagles Baseball Team (Taipei, Taiwan)
Rozgrywanie około 150 meczów w każdym roku w ramach rozgrywek ligowych, Taipei City Cup oraz Taiwan Cup

Rozmowa z Rayem Wojtalą:
KSB: Czym się zajmujesz we Wrocławiu?
Ray: Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.
KSB: Proszę dokończ zdanie -  Baseball w moim kraju to…
Ray: Baseball w moim kraju jest narodowym hobby.
KSB: Jaka jest twoja ulubiona drużyna Baseballowa i ulubiony zawodnik?
Ray: Moją ulubioną drużyną jest Detroit Tigers, a mój ulubiony zawodnik to Drew Smyly ponieważ bardzo dobrze gra pod presją.
KSB: Jak podoba ci się Wrocław?
Ray: Ludzie we Wrocławiu są super, każdy jest bardzo przyjaźnie nastawiony i pomocny co sprawia, że zaklimatyzowanie się jest bardzo proste i przyjemne.
KSB: Co sądzisz o Baseballu w Polsce?
Ray: Myślę, że Baseball w Polsce to unikatowy sport. Nie jest tak bardzo popularny jak w USA, ale wydaje się, że jest całkiem wysoki poziom i każdemu zawodnikowi gra sprawia wiele przyjemności.
KSB: Jakie jest twoje pierwsze wrażenie trenując z KSB?
Ray: Moje pierwsze wrażenie z poznania KSB jest bardzo pozytywne. Widać, że treningi sprawiają przyjemność zawodnikom. Obawiałem się bariery językowej, ponieważ mój polski jest bardzo słaby, ale każdy sprawił, że bardzo dobrze integruje się z resztą drużyny, tworząc wspólny kolektyw. Nie mogę doczekać się sezonu 2014.

Rozmowa z Tonym Hsu:
KSB: Czym się zajmujesz we Wrocławiu?
Tony: Jestem odpowiedzialny za rozwój oddziału MSI Polska Sp. z o.o.
KSB: Jaka jest twoja ulubiona drużyna baseballowa i ulubiony zawodnik?
Tony: Moja ulubiona drużyna to Rakuten (Japońska Zawodowa Liga Baseballu), moi ulubieni gracze to zawodnicy New York Yankees: Ichiro Suzuki i Robinson Cano.
KSB: Jak podoba ci się Wrocław?
Tony: Wrocław to bardzo piękne miasto, ludzie tutaj są bardzo mili.
KSB: Co sądzisz o Baseballu w Polsce?
Tony: Baseball w Polsce nie jest tak bardzo popularny jak piłka nożna. W Polsce jest wiele boisk do piłki nożnej, a sprzęt piłkarski jest dostępny w każdym sklepie sportowym. Według mnie najważniejszą kwestią w rozwoju baseballu jest stworzenie środowiska baseballowego. Dodatkowo kolejne dwie rzeczy to zwiększenie liczby trenerów i poziomu treningów, w tym zaplecza technicznego (maszyny, tunele pałkarskie). Rozwój baseballu w Polsce to przede wszystkim szansa na rozwój postrzegania Polski na świecie.
KSB: Jakie są twoje pierwsze wrażenie z treningu w KSB?
Tony: Drużyna KSB ma duży potencjał, a jej silną stroną jest praca zespołowa.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama