zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Whirlpool w Polsce i na świecie


 

Korporacja Whirlpool jest wiodącym światowym producentem i dostawcą dużego sprzętu gospodarstwa domowego. Zatrudnia ponad 80 000 pracowników i jest obecna w ponad 170 krajach.

„Jesteśmy obecni w Europie od 1989 roku. W ciągu minionych lat staliśmy się wiodąca firma w branży sprzętu gospodarstwa domowego na całym kontynencie. Naszym celem jest utrzymanie tej pozycji, a także nieustanne budowanie lojalności klientów. Dlatego tez inwestujemy we wszystkie nasze marki, rozwijamy bazę produkcyjna i angażujemy się w sprawy społeczności lokalnych.


Innowacyjne rozwiązania wprowadzamy nie tylko w naszych wyrobach, ale również w innych obszarach, takich jak np. sprzedaż, czy serwis, dążąc do tego, aby spotkanie z firma Whirlpool było dla klientów wyjątkowym doświadczeniem. Przekształcając innowacyjne pomysły w doskonale produkty i usługi, budujemy silne marki i zyskujemy to na czym nam najbardziej zależy - satysfakcje klientów”

 

Whirlpool obecny jest na polskim rynku od 1993 roku, kiedy to utworzona została  w Warszawie spółka Whirlpool Polska obejmująca organizację marketingu i sprzedaży wyrobów Whirlpool.
W marcu 2002 firma Whirlpool przejęła Polar S.A., wiodącego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce i uznaną markę handlową.
W ciągu dwóch lat zainwestowano w odnowienie linii produkcyjnych sprzętu chłodniczego, wprowadzono do produkcji nowe modele chłodziarek i zamrażarek, a także uruchomiono nową linię produkcji zmywarek.
Dzięki tym inwestycjom produkcja we Wrocławiu wzrosła pięciokrotnie, a fabryka została przekształcona w centrum produkcyjne dostarczające zaawansowane technologicznie wyroby o najwyższej jakości na rynki całej Europy.
Obecnie wrocławska fabryka Whirlpool zatrudnia 2200 pracowników - zarówno na stanowiskach związanych z produkcją jak i z rozwojem produktu.


FB dlaMaturzysty.pl reklama