Premiery - Teatr

Premiera spektaklu "Witkacy - przymus świadomego istnienia"

2017-12-13 14:42:39 | Wrocław

Teatr Arka we Wrocławiu z ogromną przyjemnością zaprasza na premierę najnowszego spektaklu. Będzie to przedstawienie teatralne z Witkacym w roli głównej. Sztuka nosi tytuł „Witkacy - przymus świadomego istnienia”. Autorką scenariusza i reżyserką jest Agata Obłąkowska-Woubishet, znana ze świetnie wyreżyserowanej komedii pt. "Shirley Valentine", która jest z powodzeniem od ponad 2 lat grana w Integracyjnym Teatrze Arka. Premiera przedstawienia odbędzie się 21 grudnia o godz. 19.00.

Witkacy - przymus świadomego istnienia

"Witkacy – przymus świadomego istnienia" to spektakl kierowany do widzów poszukujących w swoim życiu czegoś więcej niż zaspokajanie potrzeb materialnych. Opowiadać będzie o roli artysty w dwudziestoleciu międzywojennym. Jaki wpływ wojna miała na delikatną psychikę człowieka? Jak obronić indywidualizm w rozpędzonej maszynie która dąży do zmechanizowania, ujednolicenia, zszarzenia świata? Jaki wpływ miała komórka społeczna, jaką jest rodzina, na wychowanie i ukształtowanie twórcy tak wybitnego i wyjątkowego jak Witkacy?

Widz zostanie wprowadzony w stan niepokoju, snu który zmusi go do zastanowienia się nad istotą ducha, jego wartością i celowością istnienia człowieka w świecie ogarniętym społeczną mechanizacją i zależnościami wynikającymi z kondycji podstawowej jednostki jaką jest rodzina. Jednostka ta, która z założenia powinna dawać rodzącej się osobowości poczucie bezpieczeństwa, wolność, akceptacje i możliwość rozwoju duchowego, często pod wpływem otaczającej rzeczywistości wypacza podstawowe idee, narzucając tym samym jednostce przymus stania się tworem zasłoniętym wieloma maskami, nie w pełni człowiekiem, duchowym kaleką. Twórcy spektaklu pragną też przybliżyć widzom postać i twórczość wielkiego polskiego artysty - Stanisława Ignacego Witkiewicza. 

ip/JK

fot. materiały prasowe

Witkacy - przymus świadomego istnienia, reżyseria i scenariusz Agata Obłąkowska-Woubishet, prod. Polska, data premiery we Wrocławiu 21 grudnia 2017

Słowa kluczowe: Teatr Arka, teatr, spektakl, Agata Obłąkowska-Woubishet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ciao Ciało
''Ciao Ciało!'' - interaktywny spektakl dla dzieci we Wrocławiu Wrocław

Novy Ruch Teatr zaprasza na sztukę i warsztaty dla najmłodszych.

Bracia Karamazow spektakl
"Bracia Karamazow" - przed nami sześćsetna premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz twórców!

Polecamy
"Czarodziejski flet" w Operze Wrocławskiej
"Czarodziejski flet" w Operze Wrocławskiej Wrocław

Nieśmiertelne arcydzieło Wolfganga Amadeusa Mozarta.Jedna z najsłynniejszych oper w historii gatunku i jeden z ostatnich utworów genialnego austriackiego kompozytora.

Absurdalny spektakl na deskach Capitolu. Premiera w...
Absurdalny spektakl na deskach Capitolu. Premiera w... Wrocław

Ludzkość wyginęła, a światem rządzą zwierzęta. Marian, ostatni człowiek na Ziemi, jest bohaterem telewizyjnego show, który jest hitem wśród naszych czworonożnych przyjaciół.

Ostatnio dodane
Ciao Ciało
''Ciao Ciało!'' - interaktywny spektakl dla dzieci we Wrocławiu Wrocław

Novy Ruch Teatr zaprasza na sztukę i warsztaty dla najmłodszych.

Kupony i kody rabatowe