Premiery - Teatr

Premiera spektaklu "Witkacy - przymus świadomego istnienia"

2017-12-13 14:42:39 | Wrocław

Teatr Arka we Wrocławiu z ogromną przyjemnością zaprasza na premierę najnowszego spektaklu. Będzie to przedstawienie teatralne z Witkacym w roli głównej. Sztuka nosi tytuł „Witkacy - przymus świadomego istnienia”. Autorką scenariusza i reżyserką jest Agata Obłąkowska-Woubishet, znana ze świetnie wyreżyserowanej komedii pt. "Shirley Valentine", która jest z powodzeniem od ponad 2 lat grana w Integracyjnym Teatrze Arka. Premiera przedstawienia odbędzie się 21 grudnia o godz. 19.00.

Witkacy - przymus świadomego istnienia

"Witkacy – przymus świadomego istnienia" to spektakl kierowany do widzów poszukujących w swoim życiu czegoś więcej niż zaspokajanie potrzeb materialnych. Opowiadać będzie o roli artysty w dwudziestoleciu międzywojennym. Jaki wpływ wojna miała na delikatną psychikę człowieka? Jak obronić indywidualizm w rozpędzonej maszynie która dąży do zmechanizowania, ujednolicenia, zszarzenia świata? Jaki wpływ miała komórka społeczna, jaką jest rodzina, na wychowanie i ukształtowanie twórcy tak wybitnego i wyjątkowego jak Witkacy?

Widz zostanie wprowadzony w stan niepokoju, snu który zmusi go do zastanowienia się nad istotą ducha, jego wartością i celowością istnienia człowieka w świecie ogarniętym społeczną mechanizacją i zależnościami wynikającymi z kondycji podstawowej jednostki jaką jest rodzina. Jednostka ta, która z założenia powinna dawać rodzącej się osobowości poczucie bezpieczeństwa, wolność, akceptacje i możliwość rozwoju duchowego, często pod wpływem otaczającej rzeczywistości wypacza podstawowe idee, narzucając tym samym jednostce przymus stania się tworem zasłoniętym wieloma maskami, nie w pełni człowiekiem, duchowym kaleką. Twórcy spektaklu pragną też przybliżyć widzom postać i twórczość wielkiego polskiego artysty - Stanisława Ignacego Witkiewicza. 

ip/JK

fot. materiały prasowe

Witkacy - przymus świadomego istnienia, reżyseria i scenariusz Agata Obłąkowska-Woubishet, prod. Polska, data premiery we Wrocławiu 21 grudnia 2017

Słowa kluczowe: Teatr Arka, teatr, spektakl, Agata Obłąkowska-Woubishet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Acid Snow
Spektakl "Acid Snow" premierowo na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na kolejną premierę. Zobacz zdjęcia z próby!

Xięgi Schulza - spektakl
"Xięgi Schulza" z niesamowitą choreografią i kostiumami [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz twórców!

Babcia na jabłoni
"Babcia na jabłoni" - nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO] Wrocław

Premiera na otwarcie 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. Zobacz zdjęcia z próby i komentarz reżysera!

Polecamy
Podglądamy próby do nowego spektaklu T. Polskiego
Podglądamy próby do nowego spektaklu T. Polskiego Wrocław

"Titus Andronicus" jest tekstem niezwykle okrutnym. Tutaj trup ściele się gęsto. To tekst przesiąknięty agresją i okrucieństwem, ale też swoistym humorem

Dom Bernardy Alba - premiera
Dom Bernardy Alba - premiera Wrocław

Na początek maja 2012 roku Wrocławski Teatr Pantomimy przewiduje premierę sztuki Federica G. Lorki w reżyserii Zbigniewa Szymczyka Dom Bernardy Alba.

Ostatnio dodane
Acid Snow
Spektakl "Acid Snow" premierowo na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na kolejną premierę. Zobacz zdjęcia z próby!

Xięgi Schulza - spektakl
"Xięgi Schulza" z niesamowitą choreografią i kostiumami [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby i poznaj komentarz twórców!

Kupony i kody rabatowe