Informacje, newsy
Przysięga wojskowa medyków w AWL

Przysięga wojskowa medyków w AWL

  • 2020-09-25
  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 71.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Uroczystą przysięgę wojskową złożyło 131 podchorążych, którzy ukończyli okres szkolenia podstawowego w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Głównymi bohaterami uroczystości byli podchorążowie pierwszego roku studiów medycznych, którzy naukę będą realizowali w Kolegium Wojskowo-Lekarskim w Łodzi.

Przysięga wojskowa to ważny osobisty akt, zobowiązujący każdego żołnierza do rzetelnego i wiernego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. W słowach roty przysięgi znajdujemy wartości uniwersalne, które muszą być dla nas żołnierzy najważniejszym drogowskazem - tymi słowami zwrócił się do przysięgających Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka.

Wyróżnieni złożeniem przysięgi na sztandar oraz listem gratulacyjnym za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych podczas szkolenia podstawowego zostali: szer. pchor. Szymon Musiał, szer. pchor. Ignacy Olasiński, szer. pchor. Bartosz Bilecki oraz  szer. pchor. Magdalena Mandziuk.                                                             

W imieniu przysięgających głos zabrał szer. pchor. Mateusz Hadała, który podziękował przełożonym, kolegom i najbliższym oraz zapewnił, że mundur podchorążego Akademii Wojsk Lądowych będą nosić z dumą, godnością i poszanowaniem.

Do uczestników uroczystej przysięgi wojskowej swój list skierował Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia MON dr Aurelia Ostrowska. List odczytał płk. lek. wet. Dariusz Jackowski. Pani Dyrektor złożyła podchorążym gratulacje i życzenia sukcesów w nauce oraz pomyślności w służbie Przypomniała o szczególnej misji Wojskowej Służby Zdrowia oraz poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjenta, które powinny mobilizować do działania, zwłaszcza w najtrudniejszych i nieprzewidywalnych czasach jak obecnie, kiedy cały świat zmaga się ze skutkami pandemii.

Żołnierze, od 7 września br. brali udział w intensywnym szkoleniu podstawowym. W tym czasie uczyli się zasad działania na polu walki oraz brali udział w szeregu zajęć teoretycznych i praktycznych zakończonym egzaminem. 

ip

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.