Wiadomości - Artykuły

Internetowa wyszukiwarka... zmarłych

2009-10-23 11:38:57 | Wrocław

 1 listopada to dzień, kiedy odwiedzamy cmentarze i groby bliskich. Czasami przemierzamy setki kilometrów, aby w tym wyjątkowym dniu zapalić znicz na mogiłach tych którzy od nas już odeszli. Zdarza się jednak, że nie wiemy bądź nie pamiętamy dokładnego miejsca pochówku.

Dlatego też Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis umożliwiający odnalezienie grobu osoby pochowanej na cmentarzach komunalnych Wrocławia (Cmentarz Grabiszyński, Osobowicki, Psie Pole, Jerzmanowo, Leśnica, Pawłowice).

Wyszukiwarka miejsc pochówku dostępna jest na stronie www.wroclaw.pl w zakładce e-urząd - wyszukiwarka ZCK - miejsce pochówku oraz www.zck.wroc.pl w zakładce wyszukiwarka miejsc pochówku. Miejsce pochówku można odnaleźć, znając imię lub nazwisko zmarłego. Po wpisaniu tych danych w wyszukiwarce, na ekranie komputera pojawia się informacja, na którym cmentarzu dana osoba jest pochowana i w jakiej jego części. Podany jest numer pola, rząd i numer grobu, nazwa cmentarz, a także daty urodzenia, śmierci i pochówku.

Jednocześnie zaznaczamy, że serwis jest w trakcie tworzenia, dlatego też może się zdarzyć, że nie będziemy mogli odnaleźć wszystkich osób zamarłych. W związku z tym, prosimy o zgłaszanie braku osób zmarłych lub uwag dotyczących ich danych drogą elektroniczną na adres biuro@zck.wroc.pl  

Jak znaleźć informacje o grobie na cmentarzu komunalnym?

W formularzu umieszczamy dane osoby zmarłej: nazwisko, imię lub datę urodzenia lub datę zgonu. UWAGA: można podać dowolne kryteria z listy - np. samo nazwisko lub jego fragment. Jednak wtedy lista znalezionych nazwisk będzie odpowiednio dłuższa.

W przypadku znalezienia danych odpowiadających wpisanym założeniom, uzyskujemy informacje o poszukiwanym miejscu pochówku osoby zmarłej w postaci numeru pola oraz lokalizacji na planie cmentarza (ikona z planem cmentarza znajduje się obok jego nazwy).

ip

Słowa kluczowe: wyszukiwarka miejsc pochówku cmentarz osobowicki grabiszyńska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Moja Mama [0]
  Poganiec
  2018-01-18 03:35:05
  Ja niewiem kiedy moja Mama umarla i Nummer niewiem co zronic?
 • marne miasto Wroclaw [0]
  liesal
  2016-12-18 22:05:55
  Wroclaw tak piekne i duze miasto,a tak marnie ma wiedze na temat wyszukiwania grobow.Wiele innych miast o wiele mniejszych posiada wyszukiwarki Grobonet,wpisuje sie nazwisko i wyswietla sie lista ,klikamy na odpowiednia osobe i juz mamy grob ze zdjeciem,to sie nazywa wyszukiwarka osob zmarlych,a tu trzeba sie prosic zeby ktos zrobil zdjecie,cieniko to widze,oj postaralby sie Wroclaw o GROBONET z prawdziwego zdazenia.
 • Dziekuje [0]
  Wdzieczny
  2014-05-29 18:30:22
  Dziekuje Panstwu za ta wyszukiwarke. Jest super sprawa dla Polakow,ktorzy szukaja grobow i danych o swoich zmarlych.Wiadomo ,ze czesc tych Polakow wyjechala z kraju czasami kilkadziesiat lat temu,czasami dokumenty zaginely czesciowo lub zostaly zniszczone....i to jak sie mowi po nitce do klebka,mozna od cmentarza dalej szukac potrzebnych dokumentow jak takze po latach grobow swoich bliskich. Serdeczne dzieki. Z podrowieniami. Wdzieczny Szpieg Internetowy
 • SZUKANIE GROBOW [0]
  MAJEWSKI WALDEMAR
  2014-03-21 09:38:38
  POSZUKUJE GROBOW BABKI HELENY MAJEWSKIEJ ZD. SHMIT LUB SHMID ZMARLEJ W PRUSZKOWIE ORAZ OJCA ZBIGNIEWA MAJEWSKIEGO KIEDYS MIESZKAJACEGO TAKZE W PRUSZKOWIE
 • Re: cmentarz Osobowicki [0]
  Odpowiedź na: cmentarz
  Edward
  2013-10-30 20:16:43
  Mapka o ograniczonej przydatności. Nie podawane jest położenie grobu na polu. Mapka stanowi jakąś pomoc, ale w sytuacji, gdy pole zawiera więcej grobów niż niejeden cmentarzyk, a numery grobów w większości przypadków są nieosiągalne dla poszukującego, to bardzo trudno posługując się tą wyszukiwarką znaleźć rzeczywiste wsparcie dla poszukującego grobu. Jak zrobić użyteczną pomoc dla szukających grobu,można się zorientować choćby wchodząc na plan cmentarza w Trzebnicy. Są tam dokładnie zlokalizowane nie tylko groby, ale i ich fotografie. To jest rzeczywiste wsparcie, a nie to wrocławskie, niedokończone, lub nieprzemyślane. Obawiam się, że projektant wrocławskiego systemu nigdy nie był na Osobowicach i nie wie, że numery grobów niewiele mówią komukolwiek, bo ich praktycznie nie widać. Stanowią informację nieprzydatną.
 • cmentarz [1]
  wit
  2013-05-27 16:35:31
  Na pewno taka wyszukiwarka jest bardzo przydatna. Zapewne będą z niej korzystać osoby poszukujące osób na konkretnym cmentarzu, które przyjadą z innej miejscowości. Generalnie jednak coraz większą popularnością cieszą się serwisy wspomnieniowe i to zapewne jest przyszłość internetu jeśli chodzi o ten temat. Mamy ich w kraju już chyba kilkanaście, a oto niektóre z nich: www.ogrodywspomnien.pl ogrodypamieci.pl, wirtualnycmentarz, czy miejscapamieci.p
Zobacz także
Polska reprezentacja U20 w ćwierćfinale EuroBasketu - czekamy na Słowenię!

Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego triumfowała w 1/8 finału nad Włochami.

Dni Fantastyki 2024
Zbliżają się Dni Fantastyki 2024 we Wrocławiu Wrocław

Mamy pierwsze szczegóły tego fantastycznego wydarzenia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Polska reprezentacja U20 w ćwierćfinale EuroBasketu - czekamy na Słowenię!

Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego triumfowała w 1/8 finału nad Włochami.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.