Wiadomości - Artykuły

Zbliża się Tattoo Konwent 2021 we Wrocławiu

2021-07-14 08:39:49 | Wrocław

Po dwóch latach przerwy odbędzie się Tattoo Konwent Wrocław! Tym razem największy w Polsce cykl festiwali tatuażu zawita na Stadion Wrocław w dniach 31 lipca-1 sierpnia 2021 roku. W strefie wystawienniczej spotkają przy pracy 150 tatuatorów z całego kraju, którzy na żywo tworzyć będą niesamowite wzory na skórze. Na uczestników Wrocław Tattoo Konwent powered by Perła czekają też takie atrakcje jak konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy sztuk alternatywnych. Wszystko uświetni występ na żywo Dezertera i Moron's Morons, a oprócz tego zobaczyć będzie można pokazy pole dance, freak show, body paintingu i akrobatyki.

Tattoo Konwent WrocławSłowo wstępu na rok 2021

- Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu Tattoo Konwent to spotkania ze światem sztuki alternatywnej. Zawsze i niezmiennie główną rolę odgrywa w nich tatuaż i artyści, którzy udowadniają, że sztuki nie można zamknąć w żadne ramy. Naszą misją od lat jest pokazywanie artystycznej strony ozdabiania ciała. Promujemy najlepszych tatuatorów, którzy utrwalają swoje obrazy malując igłą po skórze, jak po płótnie. Uczestnikom wydarzenia dajemy możliwość śledzenia na żywo procesu twórczego, w trakcie którego tatuator i osoba tatuowana wspólnie realizują artystyczną wizję. Efektem współpracy jest indywidualna historia, moment, emocja zatrzymana w obrazie - unikatowe dzieło sztuki. Tattoo Konwent jest dla mnie jak ogromne studio tatuażu i jednocześnie żywa galeria, ponieważ przegląd prac stanowią sami uczestnicy konwencji. Cenię sobie kreatywność i indywidualizm miłośników tatuażu - czy mowa tu o twórcach czy posiadaczach wzorów. Tworzymy kreatywną, tętniącą życiem przestrzeń dla spotkania obu tych grup - mówi Marcin Pacześny, pomysłodawca/główny organizator Tattoo Konwent.

- Wrocław Tattoo Konwent powered by Perła to nasz pierwszy tegoroczny event cyklu, z którym wracamy po przymusowej przerwie związanej z obostrzeniami dotyczącymi imprez masowych. Ostatnia konwencja miała miejsce w 2019 roku. Jesteśmy pełni entuzjazmu i działamy według dotychczas znanej wszystkim formuły wydarzenia. W 2021 roku zobaczymy się także w sierpniu Poznaniu i w październiku w Katowicach - dodaje Pacześny.

Tattoo Konwent we Wrocławiu

Tattoo Konwent to festiwal, w trakcie którego miłośnicy kolorowych i czarno-szarych obrazów na ciele mają okazję przekonać się, że tatuaż jest prawdziwą sztuką. Biorący udział w imprezie tatuatorzy prezentują najwyższy poziom umiejętności artystycznych. W czasie konwentu swoje prace wystawiają w konkursach, a profesjonalne Jury wybiera spośród nich najlepiej wykonane wzory. Każdy kto chciałby wytatuować się w trakcie konwencji, może zapisać się do wybranego artysty jeszcze przed imprezą lub liczyć na znalezienie tatuatora z wolnym terminem już na miejscu. Festiwal kierowany jest zarówno do osób zafascynowanych tatuażem lub planujących zrobienie pierwszego wzoru oraz do praktyków sztuki ozdabiania ciała. Początkujący i bardziej zaawansowani tatuatorzy mogą zapisać się na darmowe seminarium tatuatorskie z cenioną artystką Joanną Fąferko. Dobrowolne wpłaty uczestników warsztatów przekazane zostaną na stowarzyszenie „Wilk Syty i Owca Cała”.

Program Wrocław Tattoo Konwent

Program Wrocław Tattoo Konwent powered by Perła dopełniają atrakcje dodatkowe. Aktualnie na liście znajdują się między innymi koncerty legendarnej, punkowej grupy Dezerter oraz warszawskiej formacji alternatywnej Moron’s Morons. Na scenie głównej obejrzeć będzie można również pole dance show w wykonaniu mistrzowskiej Bereniki Nienadowskiej-Krajewskiej, pokaz ekwilibrystyki i kontorsjonistyki LUQUO ART i freak show w wykonaniu Krystiana Mindy. W trakcie imprezy działać będą specjalne strefy: wystawy artystyczne, zlot foodtracków, targi winyli i przestrzeń HotBall, dedykowana fanom oldschoolowej motoryzacji. Lista atrakcji wciąż się wydłuża.

Cały program dostępny jest na stonie festiwalu. Bilety dostępne na: www.tattookonwent.pl

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: 31 lipca-1 sierpnia 2021, Stadion Wrocław, wystawcy, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Lil Uzi Vert
Czy Lil Uzi Vert stanie się pierwszym człowiekiem, który będzie posiadał swoją planetę?

Amerykański raper z diamentem w czole pragnie kupić planetę. Czy jest to możliwe?

Polecamy
Candace Owens wywołała burzę "Nie popieram Georga Floyda. To żaden męczennik"

Prawicowa komentatorka nagrała prawie 20 minut swoich przemyśleń, które podzieliły internautów.

Konkurs Selfie+
Wyraź siebie w jednym kadrze. Wygraj cenne nagrody w konkursie Selfie+ !

Konkurs Selfie+jest adresowany do tych, którzy potrafią przedstawić efekty swoich działań w projektach w jednym ujęciu.

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.