Wiadomości - Artykuły

Zbliża się 9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

2018-05-14 09:21:58 | Wrocław

W dniach 8-10 czerwca 2018 odbędzie się już 9. edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Na miłośników piw kraftowych czekać będzie 70 stoisk z piwem, blisko pół tysiąca różnych piw lanych i ponad osiemset piw butelkowych. Zaprezentują się zarówno browary polskie jak i zagraniczne. WFDP to jedno z największych wydarzeń w Europie dedykowanych unikalnym smakom i stylom piw produkowanym przez browary rzemieślnicze. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury ZAMEK.

Wrocławski Festiwal Dobrego PiwaProgram Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa 2018

W programie WFDP są m.in. kursy sensoryczne, prelekcje, warsztaty, pokazy i konkursy, Strefa dla Piwowarów Domowych, Strefa Turystyki Piwnej i Scena Piwno-Kulinarna, czyli miejsce spotkań osób związanych z szeroko rozumianym browarnictwem.  
    
Piknik Kulturalny towarzyszący festiwalowi zorganizuje redakcja „Co Jest Grane 24”, dodatku kulturalnego „Gazety Wyborczej”. Będzie to trzydniowa prezentacja i promocja polskich twórców: na koncertach wystąpią artyści, którzy dziś stanowią o sile naszej muzyki, będą też spotkania z nimi i inne atrakcje dla małych i dużych gości pikniku i festiwalu.

Strefa Warsztatów Piwowarskich

Na piwowarów i to nie tylko domowych, a także na tych którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o warzeniu piwa, tradycyjnie czekać będzie Strefa Warsztatów Piwowarskich. Zobaczymy w niej prezentację sylwetek znanych piwowarów domowych, którzy obecnie związani są z browarami rzemieślniczymi, o tajnikach piwowarstwa porozmawiamy z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i sklepów piwowarskich. Będą panele degustacyjne pod okiem specjalisty, codzienne pokazy warzenia piwa przy stoisku Twój Browar i stoisku PSPD, testy na daltonizm smakowy i otwarte wykłady. Nie zabraknie spotkań z piwowarami domowymi: w tym roku przyjedzie ich około stu. Co ciekawego przywiozą ze sobą? Przyjdź i się przekonaj.

Strefa Turystyki Piwnej

Częścią Festiwalu jest Strefa Turystyki Piwnej, czyli prezentacja ciekawych miejsc związanych z piwowarstwem, gdzie oprócz dobrego piwa znajdziemy przyrodę, przygodę i piękne widoki. W tym roku na stoiskach będą ciekawe propozycje zarówno z Polski, jak i z zagranicy: będzie można zapoznać się m.in. z ofertą Piwnego SPA czy Muzeum Piwowarstwa i dowiedzieć się czegoś na temat wycieczek szlakiem berlińskich piw kraftowych. Ponadto w planach są turystyczne atrakcje poza samą Strefą takie, jak gry organizowane przez Twierdzę Kłodzko oraz panel na scenie festiwalowej o niemieckiej turystyce piwnej.

Scena Piwno-Kulinarna

Scena Piwno-Kulinarna to miejsce spotkań piwowarów, blogerów, kucharzy, osób związanych z szeroko rozumianym browarnictwem, zarówno amatorów, jak i specjalistów. Postarają się pokazać bogatą kulturę produkcji i spożywania piwa, będą rozmowy z ciekawymi gośćmi, liczne konkursy i pokazy, a naszym przewodnikiem będzie Jakub Bartoszewicz. W programie Sceny Piwno-Kulinarnej jest m.in. piątkowy panel dyskusyjny „Kobiety w piwowarstwie rzemieślniczym w Polsce i na świecie”. Poprowadzi go Tomek Kopyra, znawca i smakosz piwa, wideobloger, piwowar domowy, sędzia międzynarodowych konkursów piwnych, twórca jednego z najbardziej popularnych kanałów na YouTube o piwach rzemieślniczych blog.kopyra.com. Na jego pytania odpowiadać będą Herlinda Heras, piwna edukatorka z Sonoma State University, Marta Jankowska (właścicielka browaru z San Diego działająca w Pink Boots Society, organizacja non-profit działającej na rzecz rozwoju i edukacji kobiet w piwowarstwie) i przedstawicielki polskiej sceny piwnej. W sobotę odbędzie się Live Beer Blogging, podczas którego Tomek Kopyra i blogerzy Simon Martin z Wielkiej Brytanii i Martin Voigt z Austrii wezmą pod lupę ciekawe pozycje z browarów uczestniczących we WFDP. Tego dnia poznamy też zwycięzców festiwalowych konkursów. W niedzielę na Scenie Piwno-Kulinarnej zaprezentuje się Dolnośląskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych. Wieczorami rozbrzmiewać tu będzie dobra, klubowa muzyka.

Piwo i szkło festiwalowe

Tradycją WFDP jest piwo uwarzone specjalnie na daną edycję festiwalu. Tym razem będzie to reprezentant stylu New England Sour Ale z dodatkiem kwiatów czarnego bzu. Przygotuje je Browar Nepomucen ze Szkaradowa.

Będzie także - jak na poprzednich edycjach - specjalne, pamiątkowe szkło festiwalowe opatrzone logiem WFDP. Tym razem będą to aż trzy rodzaje:  

* Kielich Toscana - średnio szeroki, o pojemności 0,3l z cechą dodatkową 0,2l
* Kufel Pallone - masywny, okrągły, o pojemności 0,5 l
* Szklanka American Lager - popularny prosty i wygodny shaker, o pojemności pinty, z cechą dodatkową 0,2l

W trakcie Festiwalu działać będą także plażowa Strefa Chillout, na której o muzykę zadbają wrocławscy DJ-e oraz część gastronomiczna z foodtruckami. Na stoisku Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym będzie można dokonać bezpłatnych badań alkomatem.

PRZED FESTIWALEM ODBĘDĄ SIĘ:

* Wycieczki z Hello Poland: Piwny Wrocław - śladami piwowarstwa
* Wiosenny Przegląd Dolnośląskich Browarów Rzemieśniczych
* Wyjątkowa kolacja z menu zwyciężczyni Master Chefa Beatą Śniechowską

Więcej na stronie: www.festiwaldobregopiwa.pl

MD/ip

fot. Grzegorz Tyszkowski/materiały prasowe


Słowa kluczowe: Wrocław, program, Stadion Wrocław, 2018, piwo kraftowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!

Światełko dla Pawła Adamowicza
Zbiórka Fundacji WOŚP zamiast zniczy i kwiatów dla Pawła Adamowicza

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeprowadzi zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych.

Polecamy
Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.

Mądre kupowanie – to się opłaca!
Mądre kupowanie – to się opłaca!

Wśród młodych osób coraz większą popularnością cieszą się portale z rabatami czy zakupy grupowe – zobacz, jak kupować z głową!

Ostatnio dodane
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!