Wiadomości - Artykuły

Za nami Wrocław Tattoo Konwent 2019 [FOTO, Relacja]

2019-05-27 10:30:31 | Wrocław

W weekend 25-26 maja 2019 na Stadionie Wrocław odbył się Tattoo Konwent – festiwal tatuażu ukazujący Inne wymiary sztuki. Wrocław gościł konwencję już po raz ósmy, jednak była to pierwsza odsłona imprezy w nowej lokalizacji. Tym razem konwencję odwiedziło 5500 miłośników tatuażu, w czasie gdy swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało ponad 300 artystów z różnych zakątków kraju. Wystawiane w konkursach tatuaże oceniane były w 11 kategoriach. Wśród wyróżnionych tatuatorek znalazła się także jedenastoletnia Nadia.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

Tattoo Konwent 2019 we WrocławiuÓsma wrocławska i jednocześnie dwudziesta dziewiąta ogólnopolska edycja Tattoo Konwent zakończyła się w niedzielę wieczorem. Impreza niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników tatuowania ciała – w tym roku frekwencja wyniosła 5500 odwiedzających. To kolejny rekord frekwencyjny dla Wrocławia. Przyczyniła się do tego między innymi zmiana lokalizacja, która pozwoliła na rozwój imprezy i umożliwiła udział w wydarzeniu większej ilości wystawców.

- Stadion Wrocław doskonale sprawdził się jako nowa lokalizacja Tattoo Konwent. Zarówno odwiedzający, jak i wystawcy są zadowoleni z tej zmiany. Wreszcie czujemy, że Wrocław ma miejscówkę na miarę swoich potrzeb i możemy zapewnić uczestnikom nową jakość - mówi Michał Nowakowski, jeden z organizatorów festiwalu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 tatuatorów. Swoje prace mogli wystawiać w 11 kategoriach konkursowych. Do konkursów zgłoszono 377 tatuaży. W sobotę tatuaże oceniało Jury w składzie: Mariusz Romanowicz (Inkspiracy Art & Tattoo Gallery), Joanna Zielińska (Ink Miners Tattoo Collective) oraz Darek Doktór (Pajęczyna). W niedzielę zastąpili ich: Vincent Bloodline (Vincent Bloodline Zattera), Karol Krawczyk (Blackstar Tattoo), Michał Przybyła (ADHD Tattoo). Pierwsze miejsca zajęli:

Nikita – Nie mów mamie (Tatuaż Mikro)

Michał Wurst (Tatuaż duży)

Ruslan – Hot Ball (Tatuaż tradycyjny)

Candy Ink – Ink.Fluence (Tatuaż neotradycyjny)

Levgen Voice of Ink (Tatuaż realistyczny/portret)

Vincent Bloodline (Tatuaż I dnia konwentu)

Sergey – Voice of Ink (Tatuaż mały)

Ruslan Millington(Rękaw / nogawka / cały przód / całe plecy)

Waćpanna - Ink Blink (Tatuaż geometryczny / graficzny)

Sergey – Voice of Ink (Dwudniowy & kolaboracje)

Kosa – Speak in Color (Tatuaż II dnia konwentu)

Spore poruszenie wywołało wyróżnienie w kategorii tatuaż Mikro. Jury zdecydowało się przyznać dodatkową nagrodę jedenastoletniej Nadii. Dziewczynka jest prawdopodobnie najmłodszą tatuatorką w Polsce – pasję odziedziczyła po mamie tatuującej zawodowo w studiu Betty Tattoo.

W programie imprezy znalazło się 7 pokazów sztuk alternatywnych i multimedialnych. Wystąpiły dwie performerki z zagranicy: Rebecca Crow (Harley Quinn Cosplay) oraz Nikita Klosewood. Wśród atrakcji koncertowych znalazły się występy legendy polskiego punk rocka – Dezertera oraz street punkowego Zbeera. O muzykę w trakcie imprezy zadbali: Dubsknit, PZG, Baby Meelo, Ronin. Tattoo Konwent promuje inne wymiary sztuki, dlatego na imprezie nie mogło zabraknąć wystaw. Swoje prace zaprezentowali: Kamila Burzymowska (Beauty Behind the Ink), Marcin Watemborski (INKED/wydziarani/), Aga Szuścik (2081), Wojciech Małek i Olga Rózecka (wystawa rzeźb) oraz Kuba Kujawa (wystawa obrazów). W ramach akcji Dziarka w ciemno Kanz z Tatuaże de la Plaże wykonał 3 tatuaże. Warsztaty Expressive Art...z mamą poprowadziła Aga Szuścik, a za otwarte seminarium tatuatorskie „realizm w wielu odsłonach” odpowiedzialna była Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo. Na konwencie działały strefy tematyczne takie jak: zlot foodtracków, Hotball (motoryzacja), strefa dla dzieci czy strefa chill.

- To kolejna udana edycja. Dziękuję wszystkim, którzy w ten weekend byli z nami. Po Wrocławiu od razu przerzucamy siły i kontynuujemy przygotowania do trójmiejskiej odsłony Tattoo Konwent. Widzimy się w połowie lipca w Gdańsku. Wkrótce przedstawimy pierwsze atrakcje festiwalu - podsumowuje Marcin Pacześny, pomysłodawca i współorganizator festiwalu.

Kolejna odsłona Tattoo Konwent 13 i 14 lipca w AMBEREXPO w Gdańsku. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży, trwa także rejestracja wystawców.

Więcej informacji na: www.tattookonwent.pl

ip

fot. Krzysztof Zatycki/Zbigniew Warzyński

Słowa kluczowe: fotorelacja, zdjęcia, konkurs, najlepsze tatuaże
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
kredyt na prawo jazdy
Kredyt na prawo jazdy - czy banki udzielają kredytów gotówkowych na podstawie prawa jazdy?

Sprawdź, czy można potwierdzić swoją tożsamość w banku za pomocą tego dokumentu.

Metawersum
Metawersum - co z prawem autorskim w wirtualnej rzeczywistości?

Jak walczyć z cyberprzestępcami w w dobie kryptowalut i NFT?

Inflacja w 2022 rok
Inflacja w 2022 roku: lepiej zapiąć pasy

Sprawdźcie prognozy Adama Glapińskiego, prezesa NBP.

Polecamy
samice lwa - Zoo Wrocław
Światowy dzień kota: Jest aż 37 gatunków z rodziny kotowatych

W tym aż 27 jest zagrożonych wyginięciem!

Wyleczenie koronawirusa to nie wszystko. Choroba powoduje u niektórych uszkodzenie płuc

Lekarze odkrywają, że część pacjentów, którzy wyzdrowieli, ma zniszczone płuca.

Ostatnio dodane
kredyt na prawo jazdy
Kredyt na prawo jazdy - czy banki udzielają kredytów gotówkowych na podstawie prawa jazdy?

Sprawdź, czy można potwierdzić swoją tożsamość w banku za pomocą tego dokumentu.

Metawersum
Metawersum - co z prawem autorskim w wirtualnej rzeczywistości?

Jak walczyć z cyberprzestępcami w w dobie kryptowalut i NFT?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.