Wiadomości - Artykuły

Wrocław wprowadza kartę miejską

2010-05-11 09:54:59 | Wrocław

1 września wycofane ze sprzedaży zostaną tradycyjne papierowe  bilety okresowe. Zastąpi je Urban Card – Wrocławska Karta Miejska, wyglądem przypominająca kartę kredytową.

Każdy wrocławianin, który korzysta z komunikacji miejskiej, powinien do końca sierpnia zaopatrzyć się w Urban Card. Lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę, żeby uniknąć długich kolejek.

Jak wyrobić kartę? Należy udać się do jednego z 28 punktów, gdzie wypełnimy wniosek (do wniosku należy dołączyć zdjęcie). Wniosek można również złożyć na stronie www.urbancard.pl .

Wrocławską Kartę Miejską będzie na początku doładowywana w specjalnych punktach, a od 1 lipca pojawiać się również zaczną specjalne biletomaty. Jak zapowiadają urzędnicy, docelowo za doładowanie Urban Card będzie można również zapłacić za pomocą telefonu komórkowego.

Bilety okresowe to pierwsza z usług, jaka będzie dostępna dzięki Wrocławskiej Karcie Miejskiej. Później ma ona również zastąpić kartę biblioteczną, karnet na basen, a nawet kartę płatniczą.

Listę miejsc, gdzie złożysz wniosek, odbierzesz kartę i kupisz bilety, znajdziesz na www.urbancard.pl

MAS


 

Słowa kluczowe: urbancard wrocławska karta miejska wniosek doładowania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Bilety wycofaja z początkiem wrzesnia a sprzedaż kart raczkuje [0]
    JA
    2010-08-11 01:18:57
    http://urbancard.wroclaw.pl/coraz-wieksze-kolejki-po-wroclawska-urbancard.html
Zobacz także
Polecamy
Plecak Paso
Plecaki Paso - dlaczego warto wybrać tę markę?

Bez względu na to, czy chodzi o plecaki przedszkolaka, czy plecak do szkoły, odpowiednią jakość gwarantują tylko sprawdzone marki.

poÅźyczka gotÃłwkowa
Czy pożyczkę gotówkową trzeba zgłosić do urzędu skarbowego?

Temat podatku pojawia się w kontekście pożyczek od osób prywatnych, ale i tu są wyjątki. Kiedy pożyczkę gotówkową trzeba zgłosić do urzędu skarbowego?

Ostatnio dodane
Popularne
women day
Dzień Kobiet 2024 we Wrocławiu - sprawdź, gdzie można się wybrać [wydarzenia] Wrocław

Co się dzieje we Wrocławiu w okolicach Dnia Kobiet?