Wiadomości - Artykuły

Ucz się języka na kursie za granicą!

2014-11-17 15:00:47 | Wrocław | artykuł sponsorowany

Od wielu lat uczysz się języka obcego, ale wciąż brakuje Ci płynności w posługiwaniu się nim. Chodzisz dwa razy w tygodniu na zajęcia, ale tak naprawdę nie masz gdzie praktykować przyswojonej teorii. Co zrobić, żeby „rozwiązać sobie język” i nabrać lingwistycznej pewności siebie?

Jednym ze skutecznych sposobów nauki języka jest wyjazd do szkoły językowej do kraju, w którym jest on używany na co dzień.  Na taką przygodę zdecydowała się Gosia Szydełko – wieloletnia podróżniczka, organizatorka edukacji za granicą oraz założycielka Agencji Wyjazdów Edukacyjnych Smile Trips.

Jaka jest przewaga kursu językowego za granicą nad  kursem w szkole językowej w Polsce?

Mimo że minęło już ponad dziesięć lat, pamiętam jak dziś mój pierwszy dzień w szkole angielskiego w Londynie, gdzie dyrektor przywitał nas słowami: „Welcome to the English prison”. I rzeczywiście szybko zweryfikowałam, że decydując się na naukę języka w jego naturalnym środowisku, nie masz szans, żeby przed nim uciec - po prostu musisz się go nauczyć. Na zajęciach w szkole przyswajasz nowe umiejętności, które praktykujesz w realnych sytuacjach zaraz po wyjściu z klasy. Z doświadczenia wiem, że ucząc się języka w tradycyjnej formie, w stacjonarnej szkole językowej w Polsce, po wyjściu z lekcji książki lądują na półce i czekają tam spokojnie na następne zajęcia.

Ale nauka za granicą też odpowiednio kosztuje?

Wbrew pozorom, koszt wcale nie jest o wiele wyższy od nauki w Polsce. Wystarczy, że porównasz ilość godzin, a zobaczysz, że na intensywnych kursach za granicą w ciągu dwóch tygodni jesteś w stanie przyswoić materiał, na który na tradycyjnym kursie potrzebujesz jednego semestru. Tak naprawdę warto więc porównać cenę za godzinę. Oczywiście do tego dochodzą koszty transportu i zakwaterowania, ale z nimi zawsze musisz liczyć się planując podróże po świecie. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie wyjechać na przykład na wakacje połączone z nauką angielskiego na słonecznej Maltę?

Na której angielski jest oficjalnym językiem urzędowym?

Zgadza się, Malta to była kolonia brytyjska. Według mnie jedno z ciekawszych miejsc na wakacyjne kursy angielskiego, obecnie jeszcze bardziej dostępne ze względu na bezpośrednie loty z 4 miast w Polsce.

Do jakich jeszcze krajów organizujesz wyjazdy?


Współpracuję ze szkołami z ponad 20 krajów na całym świecie. Oczywiście największą popularnością cieszą się kraje anglojęzyczne: oprócz wspomnianej Malty, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Kanada czy Australia, kraje Europy: Francja, Niemcy, Włochy a także kursy hiszpańskiego, w Hiszpanii oraz Ameryce Południowej, Środkowej i Meksyku.
 
Czy podczas kursów za granicą można pracować?

To zależy od warunków wizowych danego państwa. W większości krajów można aplikować na program Study and Work lub Study and Internship. Sama korzystałam z takich programów, m.in. w Australii i Kanadzie, gdzie oprócz nauki języka udało mi się zdobyć doświadczenie zawodowe i pokryć część kosztów związanych z wyjazdami.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy programu?

Takie wyjazdy to, oprócz nauki, wspaniała przygoda, zawiązywanie przyjaźni z ludźmi z całego świata, wspólne spędzanie czasu podczas którego rozmawiasz w obcym języku. Nawet jeżeli Twoja gramatyka nie jest perfekcyjna, to chodzi o to, żeby się dogadać i dobrze się bawić, a konstrukcje gramatyczne poprawisz na drugi dzień w szkole. Na chwilę musisz opuścić strefę własnego komfortu, po to, by po jakimś czasie zacząć myśleć i śnić w innym języku. A jeśli już raz uda Ci się osiągnąć taki poziom, to bardzo trudno zapomnieć nabytych umiejętności.

Gdzie można zdobyć więcej informacji?

Zapraszam na moją stronę smiletrips.pl i bloga. Co jakiś czas organizuję  również spotkania informacyjne, na których dzielę się swoja wiedzą i doświadczeniem. Na takie wydarzenia często zapraszam przedstawicieli szkół, można także wygrać kursy językowe w Anglii, Malcie czy Kanadzie oraz inne nagrody. Termin i miejsce kolejnego spotkania sprawdzisz tutaj.

Tekst: Promocja


Słowa kluczowe: smile trips

Smile Trips (7)

Smile Trips  - Zdjęcie nr 1
Smile Trips  - Zdjęcie nr 2
Smile Trips  - Zdjęcie nr 3
Smile Trips  - Zdjęcie nr 4
Smile Trips  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Kapitał inwestycyjny studenta
W jakie instrumenty inwestują młodzi ludzie na studiach?

Co sprawdzi się najbardziej w roli walorów do inwestowania dla studentów?

Śląsk Wrocław mecz 2021
Voucher za krew - Śląsk Wrocław wspiera akcję krwiodawstwa Wrocław

W ramach akcji #TrójkolorowaKrew dla krwiodawców czekają vouchery i koszulka meczowa WKS-u.

Polecamy
Kwarantanna w Wuhan - centrum epidemii w Chinach i ponad 11 mln ludzi odciętych od świata

Miasto zostało otoczone, mieszkańcy są skanowani, a po ulicach chodzą funkcjonariusze w białych kombinezonach.

Pierwsza Gwiazdka 2019 - gdzie szukać? O której się pojawi?

Do tej świątecznej tradycji lepiej się przygotować!

Ostatnio dodane
Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Kapitał inwestycyjny studenta
W jakie instrumenty inwestują młodzi ludzie na studiach?

Co sprawdzi się najbardziej w roli walorów do inwestowania dla studentów?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.