Wiadomości - Artykuły

Runmageddon Wrocław 2022 startuje już 9 kwietnia. Znamy harmonogram i przeszkody

2022-04-07 09:45:47 | Wrocław

Jednodniowy, ale za to pełen wrażeń Runmageddon Tarczyński Arena Wrocław odbędzie się w najbliższą sobotę. Aktualnie udział potwierdziło już prawie 5000 małych i dużych startujących, którzy spróbują smaku tego fenomenalnego, sportowego wydarzenia. 

Sobota 9 kwietnia 2022. zapowiada się przygodowo. Ten, kto nie ma jeszcze planów na właśnie ten dzień, a chciałby go spędzić aktywnie ze znajomymi lub dziećmi, warto by wybrał się na Runmageddon. Gdzie na uczestników będzie czekać aż 5 tras biegowospacerowych z przeszkodami o zróżnicowanym poziomie trudności.

Harmonogram i formuły:

Dla osób, które ukończyły 16 lat organizator przygotuje trzy formuły: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut Dzienny (6 km, 30 przeszkód), Rekrut Nocny (6 km, 30 przeszkód). Uczestnicy  6 kilometrowego dystansu będą startować w godzinach 7:20 - 14:00. Intro - zaplanowane jest na godziny popołudniowe od 17:15 do 18:15, a Nocny Rekrut, który kończyć będzie dzień z Runmageddonem, odbędzie się w godzinach 20:45 do 21:45.

Młodzież w wieku 12-15 lat wystartuje w formule Junior (3 km z 15 przeszkodami) o godzinie 17:00. Zaś dla dzieci w wieku 4-11  lat będzie poprowadzona jednokilometrowa trasa KIDS z 10 przeszkodami. Najmłodsi będą startować w dedykowanych grupach wiekowych.

Ich godziny startów rozkładają się następująco:

4-5 lat: 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00
6-8 lat: 10:20 | 11:20 | 12:20 | 13:20
9-11 lat: 10:40 | 11:40 | 12:40 | 13:40

Konstrukcje, Zasieki i 2000 schodów

Organizator już od wtorku stawia zmyślne konstrukcje na terenie Tarczyński Arena Wrocław.  Łącznie naszpikuje on arenę i jej okolice około 50 przeszkodami, a wśród nich znajdą się na przykład: różnej wysokości ścianki, Dywan z Opon, 2000 schodów prosto z trybun areny, metalowe konstrukcje, na których będzie okazja sprawdzić swoją siłę i gibkość, pionowe nawet 4 metrowe rury, na które trzeba będzie się wspiąć, a także zasieki i orzeźwiająca Lodowa, czyli kontener z lodem i wodą. Nie tylko dorośli będą zmagać z żywiołem Runmageddonu, również dzieci przeżyją niezapomnianą przygodę.

Dla nich organizator przygotuje m.in.: Kurtynę wodną, Zasieki, Przeszkody z opon, konstrukcje Tarzana, Rampę, Domek z kratownic.

Informacja praktyczne

Do dnia 8 kwietnia do godziny 12:00 do udziału w Runmageddonie można zapisać się poprzez stronę www.runmageddon.pl. A od piątku w godzinach 18:00-21:00 i w sobotę od 7:00-17:00  będzie to możliwe w Biurze Zawodów na terenie eventu. Chcąc wystartować w Runmageddonie należy odebrać zakupiony pakiet startowy najlepiej na godzinę przed startem, a następnie przygotować się do biegu. Rozgrzewki danej serii rozpoczynają się 15 minut przed jej startem. Dotyczą one zarówno dzieci i jak dorosłych.

O zawodach: 

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód  wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem.

Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: Runmageddon, tarczynski arena, sport, zawody, Polska, Bilety, Fitness,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Marsz Miliona Serc przeszedł ulicami Warszawy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz jak wyglądało największe zgromadzenie w Warszawie.

biurko komputerowe
Biurka z miejscem na komputer - jakie rozwiązania warto rozważyć?

Biurko ze specjalnym miejscem na komputer to mebel, na który warto zwrócić uwagę.

ubezpieczenie na wakacje
Mądry Polak przed szkodą, czyli jak uniknąć dramatu na wakacjach za granicą?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd za granicę?

Polecamy
Dzień Nuczyciela
Dzień nauczyciela 2020. Czy 14 października jest dniem wolnym od szkoły?

Zobacz informacje na temat tegorocznego Dnia Nauczyciela.

wniosek nieufności wobec ministra Czarnka
Wotum nieufności wobec ministra edukacji Przemysława Czarnka

Debata w sejmie nad wotum nieufności odbyła się w czwartek.

Polecamy
Ostatnio dodane
Marsz Miliona Serc przeszedł ulicami Warszawy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz jak wyglądało największe zgromadzenie w Warszawie.

biurko komputerowe
Biurka z miejscem na komputer - jakie rozwiązania warto rozważyć?

Biurko ze specjalnym miejscem na komputer to mebel, na który warto zwrócić uwagę.

Popularne
Wybory 2023: Konwencja PiS we Wrocławiu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego [FOTO] Wrocław

Zobacz, jak wyglądała konwencja Pis we Wrocławiu.