Wiadomości - Artykuły

Rekrutacja – Akademia Medyczna

2006-05-07 00:00:00 | Wrocław
Warunki i tryb rekrutacji/egzaminu wstępnego
na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej
na kierunki farmaceutyczny i analityki medycznej

(studia na poziomie magisterskim)
Akademii Medycznej we Wrocławiu
w roku akademickim 2007/2008


Podstawą przyjęcia na I rok studiów dziennych prowadzonych w języku polskim na wymienione wyżej kierunki studiów w Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku akademickim 2007/2008 dla obywateli polskich oraz obywateli krajów Unii Europejskiej i krajów zrzeszonych w EFTA, niezależnie od miejsca ich zamieszkania, będzie pomyślny wynik postępowania rekrutacyjnego prowadzonego według przedstawionych niżej zasad.
Zasady rekrutacji zależne będą od posiadanego świadectwa maturalnego (tj. matury sprzed 2005 roku lub matury z lat 2005, 2006, 2007), matury międzynarodowej lub zagranicznej.
Na studia przyjęci będą kandydaci, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów kwalifikacyjnych i zmieszczą się w limicie miejsc dla danego kierunku studiów.
Limit miejsc zostanie ustalony w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.

Zasady szczegółowe:
A. RODZAJE KANDYDATÓW
1. KANDYDACI Z MATURĄ SPRZED 2005 r. LUB MATURĄ ZAGRANICZNĄ
Kandydaci z maturą zdawaną przed rokiem 2005 lub maturą szkół zagranicznych, zdają egzamin wstępny, składany w tutejszej Uczelni. Egzamin wstępny przeprowadzony będzie według zasad obowiązujących przy zdawaniu nowej matury w zakresie rozszerzonym przedmiotów kierunkowych z biologii oraz z chemii. Liczba punktów uzyskana z poszczególnych przedmiotów zostanie uwzględniona w rankingu.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania z egzaminu przedmiotowego wynosi 200 (po 100 punktów z każdego przedmiotu)

2. KANDYDACI – MATURZYŚCI 2007 r.
Kandydaci – maturzyści, zdający maturę w 2007 roku, muszą ją zdawać w szkołach w zakresie rozszerzonym z wymaganych przedmiotów tzn. z biologii i chemii. Liczba punktów uzyskana na maturze z poszczególnych przedmiotów zostanie uwzględniona w rankingu.
Kandydat z nową maturą zdawaną według powyższych zasad może uzyskać łącznie maksymalnie 200 punktów (po 100 z każdego przedmiotu).

3. KANDYDACI Z MATURĄ Z ROKU 2005 LUB 2006
Kandydaci z maturą z lat 2005 lub 2006, chcący poprawiać wyniki matur dokonują tego w szkołach na zasadach ogólnych poprawiania matur z danego przedmiotu.
Kandydaci z maturą z lat 2005 lub 2006 składają dokumenty tak jak kandydaci zdający maturę w 2007r.
Liczba punktów uzyskana na maturze z poszczególnych przedmiotów zostanie uwzględniona w rankingu.

Uwaga! Maturzyści z roku 2005, 2006 i 2007 (nowa matura) nie mogą przystąpić do egzaminu przedmiotowego organizowanego przez Uczelnię - tzn. egzaminu z biologii i chemii.

4. KANDYDACI Z MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ
Kandydaci legitymujący się maturą międzynarodową, którzy zdali ją z biologii i z chemii mają zaliczony egzamin według następujących zasad:

º Ze wszystkich przedmiotów kierunkowych kandydat może uzyskać po 100 punktów.

º Punkty uzyskane na maturze międzynarodowej z poszczególnych przedmiotów kierunkowych zostaną przeliczone – tylko wtedy, gdy kandydat zdawał oba przedmioty kierunkowe na maturze według następujących zasad:
1 punkt na maturze = 14,3 punktów w rankingu
2 punkty na maturze = 28,6 punktów w rankingu
3 punkty na maturze = 42,9 punktów w rankingu
4 punkty na maturze = 57,2 punktów w rankingu
5 punktów na maturze = 71,5 punktów w rankingu
6 punktów na maturze = 85,8 punktów w rankingu
7 punktów na maturze = 100,00 punktów w rankingu

º Kandydat, który zdawał na maturze międzynarodowej tylko jeden z przedmiotów kierunkowych, przystępuje do postępowania rekrutacyjnego według zasad podanych dla kandydatów w punkcie A-1, tzn. – zdaje egzamin wstępny w tutejszej uczelni.

º Przyjęcie na studia dla tych kandydatów, którzy zdawali maturę IB w roku 2007 uwarunkowane jest dostarczeniem przez kandydata zaświadczenia o zdawanym egzaminie maturalnym IB (potwierdzonym przez Dyrektora ukończonej szkoły średniej), w terminie do 20 lipca 2007 r., a do dnia 5 września 2007 roku oryginału świadectwa maturalnego (decyduje data wpływu do uczelni).

5. KANDYDACI: LAUREACI I FINALIŚCI OLIMPIAD
Laureaci centralnych olimpiad przedmiotowych z 2007 roku z biologii, chemii, fizyki lub matematyki , którzy uzyskają skierowanie do Akademii Medycznej we Wrocławiu przez Komitet Główny Olimpiady zostają przyjęci na I rok studiów bez egzaminu wstępnego w ramach przyznanego limitu miejsc.
Finaliści stopnia centralnego olimpiady z biologii lub chemii, którzy zostali zwolnieni ze zdawania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu i legitymują się zaświadczeniem o uzyskanym tytule finalisty, otrzymują w ramach kwalifikacji konkursowej maksymalną liczbę punktów, możliwą do uzyskania z danego przedmiotu (tj. po 100 punktów).
B. DOPUSZCZENIE DO REKRUTACJI
Do rekrutacji dopuszczone będą wyłącznie te osoby, które dostarczą do odpowiednich dziekanatów, w terminach określonych w kalendarzu rekrutacji, następujące dokumenty:
1. kwestionariusz - podanie o przyjęcie na studia na kierunek farmaceutyczny lub analityki medycznej;

2. oryginał świadectwa dojrzałości
W przypadku gdy kandydaci – obywatele krajów Unii Europejskiej i zrzeszonych w EFTA – otrzymują w kraju, w którym ukończyli szkołę średnią, świadectwo odpowiadające polskiemu świadectwu dojrzałości, w terminie późniejszym, niż wynikającym z ustalonego w zasadach rekrutacji, składają na piśmie zobowiązanie o dostarczeniu świadectwa upoważniającego do studiowania w szkole wyższej, w terminie do 20 lipca 2007 roku (jest to ten sam termin, co termin składania podań kandydatów z listy rezerwowej, którzy brani są pod uwagę w I etapie procesu rekrutacji).

3. wypis (fotokopia) dowodu osobistego (lub w przypadku kandydatów, którzy nie otrzymali jeszcze dowodu osobistego, innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem) potwierdzony przez notariusza lub upoważnionego pracownika Uczelni;

4. zaświadczenie lekarskie (od lekarza POZ – pierwszego kontaktu, lekarza rodzinnego) poświadczające brak przeciwwskazań psychofizycznych kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku Akademii Medycznej;
5. cztery fotografie formatu legitymacyjnego; (zalecana fotografia w formie elektronicznej w postaci pliku jpg przesłanego drogą elektroniczną)

6. dowód uiszczenia na konto uczelni opłaty rekrutacyjnej z podaniem imienia i nazwiska kandydata, kierunku, na który zdaje i dopiskiem "opłata rekrutacyjna".
Wysokość opłaty i numer konta zostaną podane w terminie późniejszym na stronach internetowych www.am.wroc.pl

Uwaga!
Elektroniczne wydruki poświadczające opłatę (przelew elektroniczny) nie będą uznawane bez potwierdzeniu wydruku przez bank.

7. Koperta formatu A4 z adresem zwrotnym .

Komplet dokumentów należy złożyć w dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego w opisanej, (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu, nazwa kierunku studiów) białej lub szarej teczce wiązanej.

UWAGA!
Dokumenty niekompletne nie będą przyjmowane, a niekompletne dokumenty, przesłane pocztą zostaną odesłane. W obu przypadkach kandydat nie zostanie zarejestrowany, jako osoba, która złożyła dokumenty.

Niedotrzymanie terminu składania dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do rekrutacji/egzaminu wstępnego.
C. EGAZAMIN WSTĘPNY
Egzamin wstępny dotyczący kandydatów wyszczególnionych w pkt A-1, przeprowadzony będzie według zasad obowiązujących PODCZAS NOWEJ MATURY zdawanej w trybie rozszerzonym z biologii i chemii.
Osoby dopuszczone do egzaminu wstępnego otrzymają pisemne zawiadomienie o miejscu i czasie egzaminu, a także obowiązujący regulamin przebiegu egzaminu.

Kandydat musi przynieść na egzamin wstępny:
1. dowód tożsamości z fotografią (lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, jeśli kandydat nie ma jeszcze dowodu osobistego);
2. otrzymane zawiadomienie o egzaminie wstępnym;
3. podpisane przez kandydata oświadczenie, że zapoznał się z regulaminem egzaminu wstępnego i zobowiązuje się tego regulaminu przestrzegać;
4. czarny cienkopis;
5. ołówek 3 B;
6. gumkę.

Kandydaci zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się regulaminowi egzaminu, którego znajomość potwierdzają własnoręcznym podpisem.
Przedmiotowe pytania (biologia, chemia) obejmować będą materiał obowiązujący przy zdawaniu nowej matury w zakresie rozszerzonym. Aktualny wykaz podręczników jest przedstawiony na stronach internetowych www.men.gov.pl
Egzamin będzie odbywał się w dodatkowym terminie zorganizowanym dla maturzystów z roku 2007r .

O terminie i miejscu kandydaci będą poinformowani indywidualnie. Termin ten jest ustalany przez Centralną Komisją Egzaminacyjną (CKE). Arkusze egzaminacyjne i komisje sprawdzające są wspólne dla kandydatów na Akademię Medyczną i zdających, w dodatkowym terminie matur, maturzystów z roku 2007.
Egzamin wstępny będzie miał charakter konkursowy.
Pytania mogą mieć formę zadań, przy których rozwiązywaniu można posługiwać się prostym kalkulatorem osobistym, bez funkcji przechowywania danych.

W zakresie i trybie przeprowadzenia egzaminu wstępnego dopuszczalne są zmiany, wprowadzone przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną, dostosowujące treść zasad do ustaleń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Zmiany takie będą podane do publicznej wiadomości NA STRONIE INTERNETOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ www.am.wroc.pl przed dniem 30 kwietnia 2007 r.

Informacje dotyczące egzaminów ogłaszane będą na tablicach umieszczonych przed budynkiem rektoratu Akademii Medycznej oraz w dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego oraz NA STRONIE INTERNETOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ www.am.wroc.pl
D. ODWOŁANIA
Kandydaci mają prawo do składania odwołań. Podstawą odwołania od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia.
E. PRZYJĘCIE NA STUDIA
O przyjęciu na studia decydować będzie:
1. sumaryczna liczba punktów uzyskana w przebiegu postępowania rekrutacyjnego egzaminu z przedmiotów kierunkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym: biologii, chemii (uzyskana z nowej matury zdawanej w szkole lub podczas egzaminu prowadzonego w Uczelni)
oraz
2. dokonanie wpisu na I rok studiów w terminie podanym w kalendarzu rekrutacji.

Niedokonanie terminowego wpisu na rok skutkuje nieprzyjęciem na studia kandydata z listy zakwalifikowanych do Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Decyzję o przyjęciu na studia kandydat odbiera osobiście w odpowiednim dziekanacie podczas równoczesnego wpisu na I rok studiów.

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów najmniejszej liczby punktów, uprawniającej do przyjęcia na określony kierunek studiów, wszystkie te osoby zostaną przyjęte na l rok studiów, nawet wtedy, gdyby limit przyjęć ustalony przez Ministerstwo Zdrowia został przekroczony

W przypadku uzyskania niewystarczającej liczby punktów, niemożliwa będzie zmiana kierunku studiów (przyjęcie na inny wydział/kierunek Akademii Medycznej we Wrocławiu), nawet wtedy, gdyby uzyskana liczba punktów była większa od minimalnej liczby punktów, wymaganej na innym wydziale/kierunku Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zasada ta nie dotyczy studiów płatnych.
F. INFORMACJE DODATKOWE
º Dokumenty z Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej można odbierać wyłącznie osobiście lub przez osobę upoważnioną notarialnie.
Odebranie dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją z uczestniczenia w dalszym procesie rekrutacji.

º Uczelnia odeśle dokumenty nieodebrane po całkowitym zakończeniu procesu rekrutacyjnego.

º Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne zorganizują dla kandydatów spotkania informacyjne, których termin zostanie podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej uczelni. www.am.wroc.pl

º Przyjęci na I rok studiów zostaną skierowani na obowiązkowe badania lekarskie do lekarza medycyny pracy celem oceny możliwości podjęcia i kontynuowania nauki na kierunku farmaceutycznym lub analityki medycznej.

º Na podstawie decyzji JM Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu, mogą zostać przyjęci na I rok studiów, poza przyznanym limitem miejsc:
– obcokrajowcy, skierowani do Uczelni na podstawie odrębnych przepisów;
– kandydaci zakwalifikowani na płatne studia medyczne na podstawie odrębnych zasad;
– obcokrajowcy i obywatele polscy na studia płatne prowadzone w języku angielskim na podstawie odrębnych zasad.

º Kandydaci ubiegający się o stypendium, miejsce w domu studenckim lub o możliwość korzystania ze stołówki studenckiej, winni złożyć odpowiedni wniosek po ogłoszeniu wyników egzaminu.

º Wszelkich informacji dotyczących naboru na studia w roku akademickim 2007/2008 można zasięgnąć:
– dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego (tel. 784 0202) oraz na stronie internetowej Akademii Medycznej we Wrocławiu www.am.wroc.pl

 

Źródło: http://www.am.wroc.pl/

 

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Żywa Biblioteka
Dialog w Żywej Bibliotece we Wrocławiu już 22 czerwca 2024 Wrocław

To innowacyjna koncepcja dialogu społecznego.

"Wakacje z Wojskiem": spędź lato aktywnie i zyskaj nowe doświadczenia! [FOTO]

Projekt jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych letnich zajęć, szczególnie dla studentów.

Polecamy
Ukraina Polska
Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich napisali list w sprawie uchodźców z Ukrainy

Politycy w obliczu kryzysu deklarują gotowość przyjęcia uchodźców.

konferencja Adama Niedzielskiego
Koronawirus w Polsce: rząd wprowadza kwarantannę narodową [WIDEO]

Od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 w Polsce będą nowe obostrzenia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Żywa Biblioteka
Dialog w Żywej Bibliotece we Wrocławiu już 22 czerwca 2024 Wrocław

To innowacyjna koncepcja dialogu społecznego.

"Wakacje z Wojskiem": spędź lato aktywnie i zyskaj nowe doświadczenia! [FOTO]

Projekt jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych letnich zajęć, szczególnie dla studentów.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.