Wiadomości - Artykuły

Paczki Dobrych Relacji rozdane na Tarczyński Arenie [FOTO]

2023-12-10 18:07:55 | Wrocław

10 grudnia 2023, 350 dzieci i ich opiekunów z rodzin zastępczych otrzymało dziś Paczki Dobrych Relacji na Tarczyński Arenie. Nie zabrakło animacji, wspólnego kolędowania i strojenia choinki przez najmłodszych. W wydarzeniu wzięli udział piłkarze Śląska Wrocław oraz prezydent Jacek Sutryk. To pierwsze z cyklu 5 przedświątecznych spotkań z osobami, będącymi pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

O wydarzeniu:

Święta to czas, w którym każdy z nas szuka poczucia wspólnoty i wsparcia. Postanowiliśmy więc zrobić wraz z miejskimi spółkami małą niespodziankę dla dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunów. To pierwsze tego typu przedświąteczne spotkanie, w tym roku do potrzebujących trafi łącznie ponad 4,5 tysiąca Paczek Dobrych Relacji, również za pośrednictwem rad osiedli czy fundacji – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. – To nasza wrocławska tradycja, którą kultywujemy od wielu lat. Tylko od 2018 roku przekazaliśmy podopiecznym MOPS ponad 20 tysięcy paczek. 

Najmłodsi otrzymali specjalne workoplecaki ze słodyczami i voucherami do ZOO, Aquaparku oraz na dowolny mecz Śląska Wrocław w rundzie wiosennej. Dorośli otrzymali paczki z żywnością – produktami suchymi, takimi jak cukier, mąka czy herbata, oraz produktami o przedłużonym okresie przechowywania (np. konserwami czy olejem).

Wsparcie dla rodzin zastępczych

Pod opieką MOPS jest ponad 1200 dzieci, których rodzice nie są w stanie się nimi zajmować. Najczęstszymi powodami są uzależnienia i bezradność rodziców w sprawach opiekuńczych oraz wychowawczych. Ponad 700 dzieci znalazło swoje miejsca w rodzinach zastępczych. Są to najczęściej najmłodsi, którzy nie mają unormowanej sytuacji prawnej i nie mogą być adoptowani, ale również dzieci rodziców, którzy chcą odzyskać swoje pociechy. 

- Bardzo cieszymy się, że możemy w ten sposób wesprzeć nasze rodziny zastępcze. Chcielibyśmy, żeby i dzieci i rodzice zastępczy mogli poczuć magię świąt, wiedzieć, że są ważni i potrzebni. Rodzice zastępczy to wspaniali, fantastyczni ludzie wspierający dzieci, które wiele doświadczyły w życiu. Dają im dom, ciepło, miłość, których tam bardzo potrzebują. Kłaniamy się im bardzo nisko i dziękujemy za wielkie serce, które dają dzieciom – podkreśla Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS. – Mamy nadzieję, że grono tych rodzin będzie się powiększać, ponieważ dzieci potrzebujących pomocy jest coraz więcej – staramy się im pomagać, najlepiej jak możemy, ale tym dzieciom, zwłaszcza najmniejszym, potrzebne są po prostu serca rodziców, także zastępczych.

W 37 placówkach na rodziny zastępcze nadal czeka jednak 400 dzieci, w tym ponad 100 najmłodszych poniżej 10. roku życia.

Wizyta w domu Śląska Wrocław

W wydarzeniu wzięli udział gospodarze obiektu – piłkarze lidera Ekstraklasy. 

- Jako Śląsk Wrocław chcemy być zawsze blisko mieszkańców i cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie. Dzięki współpracy z innymi miejskimi jednostkami udało nam się wywołać uśmiech na twarzy wielu dzieci i jest to dla nas najcenniejsze. Poza świątecznymi paczkami podarowaliśmy najmłodszym również zaproszenia na nasze mecze. Mamy nadzieję, że z dużą przyjemnością będą pojawiać się wraz ze swoimi rodzinami na stadionie i gorąco wspierać drużynę Śląska – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi fani Śląska, mieli okazję spotkać się z trenerem oraz piłkarzami ulubionego zespołu, zdobyć autografy i zrobić sobie wspólne zdjęcia.

Zarówno ja, jak i piłkarze, bardzo cieszymy się z udziału w tego typu akcjach. Móc wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych kibiców to jedna z najlepszych rzeczy, jaką możemy zrobić. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom spodobają się upominki, a wizyta na Tarczyński Arena będzie dla nich bardzo miłym wspomnieniem - mówi Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław.

W przestrzeni Tarczyński Areny na najmłodszych czekały również warsztaty organizowane przez miejskie spółki i ich maskotki – Aquapark, MPK i ZOO. Popołudnie umiliły szkolne chóry oraz Zespół Szkół Gastonomicznych z ul. Kamiennej, który przygotował poczęstunek. Dodatkowo, w przypadku pytań dotyczących mieszkań komunalnych, mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji w specjalnych  punktach Zarządu Zasobu Komunalnego oraz Wrocławskich Mieszkań. 

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: Boże Narodzenie, WKS, Paczki, Tarczyński Arena, Miasto, Wrocław, Święta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Tomasz Komenda nie żyje. Tragiczny finał niesprawiedliwości [FOTO]

Historia Tomasza Komendy to dramatyczna opowieść o niesprawiedliwości, która miała swój początek w 2004 roku.

Szymon Hołownia kontratakuje. Marszałek Czarzasty kłamie, a koalicja pęka w szwach

19 lutego 2024 Czarzasty publicznie oskarżył liderów Trzeciej Drogi, czyli Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza, o blokowanie projektów ustaw dotyczących praw kobiet.

Polecamy
MłodzieÅźowe Słowo Roku
Trwają zgłoszenia na Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Propozycje w 5. edycji konkursu

Sprawdź, najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego konkursu.

Praca w McDonald’s
Praca w McDonald's? Wpisz do CV

Doświadczenie w obsłudze klienta, umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja czasu - nic dziwnego, że managerowie z McDonald's są grupą poszukiwaną na rynku pracy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Tomasz Komenda nie żyje. Tragiczny finał niesprawiedliwości [FOTO]

Historia Tomasza Komendy to dramatyczna opowieść o niesprawiedliwości, która miała swój początek w 2004 roku.

Popularne
Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2024. Równocześnie kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego

Warto zauważyć, że zatwierdzony budżet na rok 2024 przewiduje plan dochodów i wydatków państwa.

women day
Dzień Kobiet 2024 we Wrocławiu - sprawdź, gdzie można się wybrać [wydarzenia] Wrocław

Co się dzieje we Wrocławiu w okolicach Dnia Kobiet?