Wiadomości - Artykuły

Miniaturowi piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa [FOTO]

2017-12-07 08:53:09 | Wrocław

Od 6 grudnia Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu wzbogaciło się o kilka wyjątkowych miniatur. Do ekspozycji dołączyli piłkarze Śląska Wrocław, kierownik zespołu oraz klubowy autobus (taki sam, jakim porusza się drużyna Trójkolorowych). Prezentujemy zdjęcia zminiaturyzowanych piłkarzy oraz komentarz Marcina Robaka.

Zobacz zdjęcia piłkarzy WKS-u z Kolejkowa>>

Kolejkowo WKSKolejkowo to cudowny świat w miniaturze. Największa makieta kolejowa w Polsce. Setki budynków, tysiące figurek ludzi i zwierząt, olbrzymi tabor, góry, rzeki, jeziora, zjawisko dnia i nocy, miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska.

 - Widać, że postury zawodników są podobne do prawdziwych. Trudno mi ocenić twarze, bo ich dokładnie nie widzę, ale już np. u naszego kierownika drużyny poznaję dokładnie taką samą kurtkę, jak ta w której teraz chodzi. Nasz autokar wygląda tak jak w rzeczywistości. Te miniaturki to fajna sprawa, przypominają cały Śląsk. Nie tylko to zasługuje na uznanie, bo wszystko, co tu zaprezentowano jest wykonane z wielką starannością - ocenia Marcin Robak, piłkarz Śląska Wrocław.

- Chyb nigdy nie miałem okazji widzieć „swojej” figurki, zrobionej tak jak tutaj. To jest fajne uczucie zobaczyć siebie w takiej małej postaci.  Całość tej prezentacji jest bardzo dokładnie zrobiona i fajnie, że kibice mogą zobaczyć tu nie tylko piłkarzy, ale też wiele elementów charakterystycznych dla Dolnego Śląska i samego Wrocławia. Turyści, którzy tu przyjeżdżają mają okazję zobaczyć tu to, czego nie dali rady zobaczyć na żywo - komentuje Robak.

O Kolejkowie

Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Kolejkowo
Dworzec Świebodzki
Plac Orląt Lwowskich 20B (główne wejście)

Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zdjęcia, Kolejkowo Wrocław, Marcin Robak, figurki

Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa (9)

Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa  - Zdjęcie nr 1
Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa  - Zdjęcie nr 2
Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa  - Zdjęcie nr 3
Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa  - Zdjęcie nr 4
Piłkarze WKS-u dołączyli do Kolejkowa  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tak wyglądał Runmageddon w Ełku
Tak wyglądał Runmageddon w Ełku

Runmageddon Ełk z sukcesem rozpoczął wakacyjne edycje ekstremalnego biegu przez przeszkody.

fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Polecamy
Mądre kupowanie – to się opłaca!
Mądre kupowanie – to się opłaca!

Wśród młodych osób coraz większą popularnością cieszą się portale z rabatami czy zakupy grupowe – zobacz, jak kupować z głową!

Jak szusować i nie zbankrutować?
Jak szusować i nie zbankrutować?

Którą ofertę wyjazdu narciarskiego w Alpy wybrać?

Ostatnio dodane
Tak wyglądał Runmageddon w Ełku
Tak wyglądał Runmageddon w Ełku

Runmageddon Ełk z sukcesem rozpoczął wakacyjne edycje ekstremalnego biegu przez przeszkody.

fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Kupony i kody rabatowe