Wiadomości - Artykuły

Dylematy współczesności w ramach 2. edycji Remembrance and Future Forum

2021-07-13 14:56:08 | Wrocław

Zbliża się 2. edycja Remembrance and Future Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 roku w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Podczas RAFF zaproszeni goście omówią najważniejsze wyzwania i dylematy współczesności. Poszukają odpowiedzi, czerpiąc inspirację z powojennej historii naszego miasta.

Remembrance and Future Forum2. edycja Remembrance and Future Forum - goście wydarzenia

Centrum Historii Zajezdnia odwiedzi m.in. prof. Jie-Hyun-Lim z Seulu, którego organizatorzy poznali, gdy prowadził badania nad tym, czy historia pojednania polsko – niemieckiego, może stanowić wzorzec postępowania w konfliktach na dalekim Wschodzie. Dziś prof. Jie-Hyun-Lim zajmuje się problematyką radzenia sobie z pamięcią wojny i jej ofiar w skali globalnej. Jednym z gości będzie też Andreja Valiè Zver – doradczyni premiera Słowenii Janeza Jan¹y , kraju, który właśnie w tych dniach obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej. W dyskusjach wezmą udział historycy i politolodzy. Jak zwykle Wrocław odwiedzą też młodzi europejscy liderzy uczestniczący w warsztatach pn. Kominek Youth European Forum.

W związku z trwającym Rokiem Taduesza Rózewicza, ostatni dzień RAFF dedykowany będzie właśnie temu wybitnemu poecie, wrocławianinowi, którego życie i twórczość naznaczone były doświadczeniem wojny i zaczynaniem od nowa. W centrum miasta stanie wystawa „Szuflada Różewicza”.

Tytuł obecnej edycji „Od nowa” nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się we Wrocławiu po 1945 roku, kiedy nowi mieszkańcy miasta musieli wszystko zaczynać od początku. Radzenie sobie ze skutkami wojen i wielkich dziejowych katastrof, klęsk żywiołowych i pandemii to wyzwanie aktualne także we współczesnym świecie. O tym będą prowadzone rozmowy podczas spotkań tegorocznego Remembrance and Future Forum.

- Wierzymy, że od spotkania zaczynają się współpraca, przyjaźń, pojednanie i życie we wspólnocie. W ubiegłym roku na przeszkodzie stanęła nam pandemia, a większość wydarzeń odbywała się w formie online. W tym roku zdecydowaliśmy się zawalczyć o to, by nasze spotkanie było realne i osobiste. Dlatego Remebrance and Future Forum przybrało formę kameralnych dyskusji, warsztatów i towarzyszących projektów, by zarówno występujący, jak i publiczność mogli widzieć siebie nawzajem jako partnerów do rozmowy - mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia i pomysłodawca RAFF.

W bogatym programie wydarzenia znalazły się dyskusje, premierowe prezentacje projektów dotyczących kultury pamięci, pokazy filmów oraz koncerty Liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona. Formularz rejestracyjny oraz pełny program znajduje się na stronie remembranceandfuture.com

MD/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław, 2021, goście, program, debata, wykłady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Lil Uzi Vert
Czy Lil Uzi Vert stanie się pierwszym człowiekiem, który będzie posiadał swoją planetę?

Amerykański raper z diamentem w czole pragnie kupić planetę. Czy jest to możliwe?

Polecamy
kuna
Zwyczaje kuny domowej

Poznaj ciekawostki o tym popularnym, małym drapieżniku.

Candace Owens wywołała burzę "Nie popieram Georga Floyda. To żaden męczennik"

Prawicowa komentatorka nagrała prawie 20 minut swoich przemyśleń, które podzieliły internautów.

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.