Wiadomości - Artykuły

Chemeko-System Gwardia Wrocław kontra SMS PZPS Spała - mecz 5. kolejki TAURON 1.Ligi

2021-10-14 09:15:35 | Wrocław

W najbliższy piątek, w Hali Orbita Chemeko-System Gwardia Wrocław w meczu 5. kolejki TAURON 1.Ligi zmierzy się z SMS PZPS Spała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Chemeko-System Gwardia Wrocław

Przeciwnicy z województwa łódzkiego w trwających rozgrywkach mają za sobą już cztery spotkania. Na swoim koncie posiadają jedno zwycięstwo, które odnieśli 2 października wygrywając we własnej hali z Mickiewiczem Kluczbork. W pozostałych trzech meczach siatkarze ze Spały schodzili z boiska pokonani. W drużynie znajdziemy kilku bardzo dobrych znajomych, bowiem na co dzień uczą się tam i grają Mistrzowie Świata U19, czyli Kamil Szymendera i Tytus Nowik. Obaj reprezentowali drużyny młodzieżowe Gwardii, a Nowik jeszcze w zeszłym sezonie był częścią kadry meczowej wrocławian w meczach ligowych. 

Wrocławianie, po pierwszych trzech kolejkach, nie mogą być zadowoleni ze swojego miejsca w tabeli. Gwardziści zajmują 15. miejsce, jednak w zespole panuje przekonanie, że w kolejnym meczu uda się odnieść upragnione zwycięstwo.

- Mimo słabego wejścia w sezon uważam, że atmosferę w zespole mamy bardzo dobrą. Zespół został świetnie dobrany pod względem sportowym i charakterologicznym. Mamy bardzo ambitną grupę ludzi, która jest zdeterminowana, aby osiągnąć swój cel. Każdy nasz mecz jest analizowany przez sztab szkoleniowy, więc wiemy nad jakimi elementami musimy bardziej się skupić na treningach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę po co tutaj jest, więc porażki napędzają nas do jeszcze cięższej pracy - mówi libero Chemeko-System Gwardii Wrocław Adrian Mihułka.

Wrocławianie w pierwszych trzech meczach aż dwukrotnie grali pięciosetowe boje. W ostatnim spotkaniu 1:3 ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała. Piątkowe starcie będzie pierwszym wyjazdowym meczem SMS-u.

Choć siatkarze Rainera Vassiljeva nie wygrali jeszcze w tym sezonie meczu, to dotychczasowe boje z udziałem Gwardii były prawdziwymi siatkarskimi spektaklami. Gwardziści wracają do Orbity po wyjeździe do Bielska-Białej. Pod Klimoczkiem, mimo porażki w czterech setach, wrocławianie tanio skóry nie sprzedali. Praktycznie w każdym z setów przewaga jednych, bądź drugich była minimalna.

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do następnego spotkania. Mieliśmy cały tydzień aby spokojnie potrenować, więc mam nadzieję, że w piątek będziemy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa - dodaje libero wrocławian.

Mecz z SMS PZPS Spała odbędzie się w piątek, 15 października o godzinie 18:00 we wrocławskiej Orbicie. Bilety na spotkanie można kupić na: www.eventim.pl/event/gwardia-wroclaw-hala-orbita-14240685/.

ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: siuatkówka mężczyzn, transmisja, na zywo, Hala Orbita Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Święto Wszytskich Świętych
Czy podczas dnia Wszystkich Świętych 2021 będą obowiązywały nowe obostrzenia?

Zobacz, co powiedział wiceminister zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń.

Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

Polecamy
Zwierzę znaleziono podczas jednego z rutynowych patroli leśnikÃłw.
Znaleziono kangura w dolnośląskim lesie!

Zwierzę znaleziono podczas jednego z rutynowych patroli leśników.

Polecamy
Ostatnio dodane
Święto Wszytskich Świętych
Czy podczas dnia Wszystkich Świętych 2021 będą obowiązywały nowe obostrzenia?

Zobacz, co powiedział wiceminister zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.