Spektakle, przedstawienia
Madame_butterfly_plakat_podglądc26142971a144e6d7a3ea5683e3299f0.jpg

Madame Butterfly Autor sztuki: Giacomo Puccini

Ocena: 5

Opis spektaklu

Opera Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, wystawiana z niesłabnącym powodzeniem na największych scenach operowych świata, miała swoją prapremierę w Mediolanie, na deskach Teatro alla Scala w 1904 r. Po wojnie Opera Wrocławska wystawiła spektakl w roku 1946 (premiera odbyła się pod kierownictwem muzycznym  Stefana Syryłło, pieczę nad reżyserią objął  nad nią Stanisław Drabik, a nad scenografią Witold Fedorski wraz z Jerzym Feldmanem), a następnie w 1949, 1952 oraz 1993r. Po latach nieobecności na wrocławskiej scenie powraca na nią w nowej odsłonie, pod kierownictwem muzycznym Ewy Michnik, ze scenografią i kostiumami Williama Orlandiego i  w  reżyserii  słynnego Giancarlo del Monaco, jednego z najważniejszych i najbardziej rozchwytywanych reżyserów swego pokolenia.
Giancarlo del Monaco, syn słynnego tenora Mario del Monaco, jako reżyser współpracował z najważniejszymi osobistościami operowego świata. Reżyserował spektakle na deskach najlepszych teatrów muzycznych, między innymi w  Barcelonie , Berlinie, Bolonii, Buenos Aires, Hamburgu, Los Angeles, Madrycie, Monachium, Mediolanie, Montpellier, Neapolu, Nowym  Yorku, Paryżu, Pekinie, Rzymie, Stuttgarcie, Tel Awiwie, Wenecji,  Waszyngtonie, Wiedniu i Zurychu.  Był dyrektorem generalnym oper w Bonn (Niemcy) oraz Nicei (Francja), dyrektorem generalnym Festiwalu Macerata (Włochy), pełnił tez funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Tenerife Opera. Jest laureatem licznych nagród.
Madame Butterfly opowiada historię młodej gejszy Cio-Cio-San, która bez pamięci zakochuje się w oficerze amerykańskiej marynarki. Swoje uczucie, przypieczętowane przysięgą  małżeńską, traktuje niezwykle dojrzale, w przeciwieństwie do wybranka jej serca. Porucznik Pinkerton  postrzega  swoje małżeństwo jako egzotyczny żart. Gdy musi opuścić Japonię, obiecuje Cio-Cio-San, że powróci. Wraca, ale na swoich warunkach.
Temat uwiedzenia i porzucenia jest obecny w operze nie od dziś. Madame Butteffly wpisuje się świetnie  w tę tradycję, pozostając w czołówce najpiękniejszych oper o zawiedzionej miłości.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Madame Butterfly.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Madame Butterfly (Opera Wrocławska, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Madame Butterfly (Opera Wrocławska, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Madame Butterfly (Opera Wrocławska, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Madame Butterfly (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Madame Butterfly (Opera Wrocławska, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Brak zdjęcia
Wspomnienie Krzysztofa Kołbasiuka

Krzysztof Kołbasiuk, aktor Teatru Polskiego zmarł nagle wczoraj w Warszawie. Miał 54 lata. Jeszcze poprzedniego wieczoru występował na deskach teatru w spektaklu „Zielona Gęś”. Śmierć aktora jest szokiem dla wszystkich jego kolegów z Teatru Polskiego.

O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć
O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć Wrocław

Gabriel Gietzky w "Traktacie" nakreślił obraz człowieka wyrastającego ponad przeciętność, ponad własnego nauczyciela i skazanego przez to na samotność...

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!