Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” będzie pierwszą premierą nadchodzącego sezonu w CAPITOLU. Będzie to spektakl zrealizowany z rozmachem, pełen barwnych kostiumów, efektów specjalnych i – nieodzownej szczególnie w bajkach dla dzieci – teatralnej magii, wspaniały rodzinny musical, na który dzieci będą mogły „zabrać” rodziców i dziadków.

Scenariusz powstał na kanwie książek Franka L. Bauma, po które – zwłaszcza „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” – sięgało wielu twórców, by uwiecznić je w filmowych i teatralnych dziełach. Przesłanie i fabuła spektaklu są mądre i proste: mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma. Bo tego, co najważniejsze, nie trzeba szukać daleko – wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, by pokonać wszelkie przeciwności, musimy tylko te cechy w sobie odkryć.

Niezawodna klasyka zainspirowała znakomitą ekipę realizatorów: muzykę do spektaklu napisał Mateusz Pospieszalski, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer. Autorem scenariusza, tekstów piosenek i reżyserem jest Jerzy Bielunas – specjalista od bajek, uwielbianych przez dzieci i atrakcyjnych również dla dorosłych. Jego ostatnią realizacją w Capitolu była znakomicie przyjęta przez widzów i krytykę „Złota Różdżka”, Koncert Finałowy 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Choreografię opracowuje Maciej Florek, znany tancerz i choreograf teatralny. Scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński, a kostiumy Anna Chadaj.

W główne role wcielą się młodzi aktorzy i studenci wrocławskiej szkoły teatralnej: Dorotkę zagra Aleksandra Listwan (absolwentka wrocławskiej PWST), Stracha na Wróble – Adrian Kąca (Claude Bukowski w capitolowym „Hair”), Tchórzliwego Lwa – Bartosz Picher (Ferdyszczenko z „Idioty” i Berger z „Hair”), a Blaszanego Drwala – Mikołaj Woubishet (Grand Prix 29. PPA, główna rola w „Murach Hebronu”). Towarzyszyć im będzie niemal cały zespół aktorów i tancerzy Teatru Muzycznego CAPITOL.

Zobacz również:
Ostatnia premiera w Capitolu>>

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Justyna Szafran Justyna Szafran Bezgłowa
Elżbieta Romanowska Elżbieta Romanowska Królowa Myszy
Mikołaj Woubishet Mikołaj Woubishet Blaszany Drwal
Justyna Antoniak Justyna Antoniak Szeleszcząca
Agnieszka Oryńska Agnieszka Oryńska Wroniasta
Bogna Woźniak Bogna Woźniak Mysz Minister
Bartosz Picher Bartosz Picher Tchórzliwy Lew
Aleksandra Listwan Aleksandra Listwan Dorotka - gościnnie
Adrian Kąca Adrian Kąca Strach na Wróble

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Nikt (nie) spotyka Nikogo
Instytut Grotowskiego zaprasza na marcowe spektakle Teatru ZAR Wrocław

"Nikt (nie) spotyka Nikogo" oraz "Trociny" to przedstawienia poruszające temat życia i tożsamości.

Giselle - Opera Wrocławska
"Giselle" premierowo w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z tego przedstawienia!

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!