Dzieje się - Sztuka

Noc muzeów 2019 we Wrocławiu: sprawdź, co warto zobaczyć

2019-05-13 15:35:50 | Wrocław

Już 18 maja 2019 odbędzie się kolejna Noc Muzeów we Wrocławiu. Ponad 80 obiektów bierze udział w akcji i umożliwia bezpłatne zwiedzanie swoich wystaw. Oprócz zwiedzania placówki oferują różnorodny program warsztatów dla dzieci i dorosłych, wykłady, koncerty i wiele innych atrakcji. Od kilku lat wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem. Swoje drzwi otwierają nie tylko muzea, ale także galerie, domy kultury, szkoły. Na liście znalazły się także m. in. Hydropolis,  Akademickie Radio Luz oraz Stadion Wrocław. Niektóre obiekty będą dostępne dla zwiedzających nawet do 3:00 w nocy.  -  Ta majowa noc, kiedy wrocławianie masowo wychodzą  z domów, by skorzystać z oferty kulturalnej miasta to już nasza wrocławska tradycja - mówi Prezydent Jacek Sutryk. -  Propozycje są najróżniejsze, z pewnością każdy znajdzie coś na siebie. Pogoda ma być niezła, więc szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie, zachęcam, by wybrać te mniej znane i rzadziej odwiedzane instytucje i placówki - dodaje. 

Noc Muzeów

Teraz możesz tam wejść

Wiele instytucji oferuje oprowadzanie po miejscach, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Kino Nowe Horyzonty proponuje przejście tajnymi korytarzami dostępnymi tylko dla pracowników i wycieczkę do kabin projekcyjnych. Narodowe Forum Muzyki otworzy drzwi pomieszczeń technicznych.

Atrakcje do zwiedzania

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po raz pierwszy bierze udział w Nocy Muzeów. Mamy możliwość zobaczenia jak bardzo zmieniła się służba krwi, wystawę zabytkowych sprzętów medycznych, galerię zdjęć. Instytucja zadbała również o dzieci – zaplanowano prezentacje o historii leczenia krwią, opowiadanie bajki o symbolu krwiodawstwa – pelikanie oraz zabawę w poszukiwanie krasnala.

Coś dla dzieci

Z myślą o rodzinach z dziećmi powstał specjalny program "Dobranocka", który umożliwia zwiedzanie obiektów w bardziej przystępnych dla pociech godzinach. W programie biorą udział 33 instytucje, jednak wiele z nich wymaga wcześniejszego zapisu. Dzieci będą mogły poznać prace listonosza w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, zwiedzić Stadion Olimpijski, wziąć udział w ćwiczeniach z głosem oferowanych przez Akademickie Radio Luz. Oprócz tego oferta bogata jest w różnorodne warsztaty rozwijające kreatywność.

Komunikacja miejska

Specjalnie na tę okazję zostanie uruchomiona specjalna, zabytkowa linia tramwajowa i autobusowa. Linia tramwajowa M1 będzie kursować w okolicach centrum miasta od godziny 17 do 24, z częstotliwością co 15 minut. Linia autobusowa M2 co 30 minut w godzinach 16-24.

Jak to się zaczęło

Pierwsza na świecie Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Kolejne kraje Europejskie zachęcone dużym sukcesem pomysłu wprowadzały go do swoich miast. W Polsce zadebiutował Poznań, organizując tego typu wydarzenie w kraju w 2003 roku.

Lista miejsc biorących udział w wydarzeniu znajduje się tutaj: https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/1273671-noc-muzeow-2019-we-wroclawiu

Paulina Sznajder

fot. Krzysztof Zatycki

źródło: wroclaw.pl

Słowa kluczowe: wystawa, zwiedzanie, sztuka, warsztaty, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nicola Lo Calzo, Mitologia oporu
Znamy program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

Jak zwykle festiwal wypełni wydarzeniami i aktywnościami wszystkie zakątki miasta.

TIFF Open 2019
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2019 we Wrocławiu

To otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii.

Deesing 32
Samochód przyszłości na wystawie w Katowicach [FOTO]

"Pojazd Adaptacyjny" za jednym dotknięciem zmienia się z małego miejskiego auta w sportowy samochód. Zobacz zdjęcia!

Polecamy
VII spotkania polsko-japońskie
VII spotkania polsko-japońskie Wrocław

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2008 będą miały miejsce kolejne dni japońskie. Wrocławianie będą mogli między innymi zobaczyć ceremonię herbacianą oraz przybliżyć sobie język, pismo i literaturę japońską.

Latarka pędzlem, czyli sztuka malowania światłem
Latarka pędzlem, czyli sztuka malowania światłem

O tym, że krótkie, zimowe dni mogą posłużyć do stworzenia wyjątkowych zdjęć, doskonale wie Jarosław Macierewicz. Warszawski fotograf tworzy wyjątkowe obrazy wykorzystując wrocławskie latarki.

Ostatnio dodane
Nicola Lo Calzo, Mitologia oporu
Znamy program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

Jak zwykle festiwal wypełni wydarzeniami i aktywnościami wszystkie zakątki miasta.

TIFF Open 2019
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2019 we Wrocławiu

To otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii.