Dzieje się - Sztuka

Co robić w niedzielę? Akcja ''Zamknięte sklepy - Otwarte miasto'' we Wrocławiu

2018-04-19 13:18:04 | Wrocław

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji, ale w obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do nowych przepisów. Okazuje się, że zakupy w galerii handlowej to niejedyny sposób na spędzenie czasu w niedzielne popołudnie. Wrocław wychodzi z inicjatywą i proponuje mieszkańcom udział w niezwykłym projekcie „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto”. Zobacz, co będzie się działo 22 kwietnia na Placu Wolności!

Niedziela bez handlu

Niedziela pełna atrakcji we Wrocławiu

Pomysłodawcą akcji „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto” jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy 60 partnerów i wraz z nimi przygotowało różnorodny program wydarzenia na Placu Wolności. Od godziny 13.00 do 18.00 wrocławianie będą uczestniczyć  w warsztatach, otwartych spotkaniach, grach i zabawach integracyjnych. Hala Stulecia, Muzeum Narodowe, park ZOO, klub sportowy WKS i wiele innych wrocławskich instytucji zapraszają dorosłych, młodzież oraz dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Obok specjalnie przygotowanych stoisk tematycznych pojawią się także food trucki, miasteczko sportowe, Krwiobus oraz 6 dmuchańców. Na Placu Wolności stanie również scena, na której odbędzie się recital smooth jazz Klubu Formaty,  koncert chóru osiedlowego z Przedmieścia Świdnickiego oraz występ jazzującego zespołu ks. Bartłomieja Kota. Warstwę muzyczną wzbogacą także wrocławska dj’ka Kaliente Illich i grupa muzyczna Waiting For An Audience. Będzie się działo!

Zakaz handlu w niedzielę – nowe możliwości

Chociaż krytyka ustawy o zakazie handlu ma swoje argumenty, to trzeba przyznać, że jej zwolennicy również nie są bez racji. Postępujący konsumpcjonizm zrobił swoje – obecnie całe rodziny bezrefleksyjnie trwonią swój czas w centrach handlowych, ogarnięte manią kupowania. W dzisiejszym świecie brakuje miejsca dla wartości takich jak relacje międzyludzkie, kultura i sztuka, pasja i aktywny tryb życia. Wygląda na to, że nasze społeczeństwo musi nauczyć się pewnych rzeczy na nowo.

Niedziele bez sklepów to dobra okazja, by zatrzymać się w codziennym biegu i rozejrzeć za nowymi możliwościami. Nie trzeba szukać daleko – wystarczy zwykły spacer w towarzystwie bliskiej osoby albo popołudnie z książką, by zwolnić na chwilę i spojrzeć na życie z dystansu. Możemy też wykorzystać ten czas na rozwijanie swoich zainteresowań, próbowanie innych form aktywności. Zajęcia ruchowe czy artystyczne, ośrodki kultury i rozrywki, rozmaite eventy – wszystko to czeka na ciebie, jeśli tylko zrobisz krok. Oczywiście większość z nas dobrze o tym wie. Czasem jednak gubimy swoje myśli gdzieś między jednym sklepem a drugim - warto mieć to na uwadze.

MP

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zakaz handlu, czas wolny, kultura, Wrocław, 2018, koncerty, warsztaty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Thou Art Darkest
Behemoth zaprezentował wystawę "Thou Art Darkest" [FOTO]

Zobacz zdjęcia z wystawy i poznaj komentarz Adama "Nergala" Darskiego.

Behemoth
Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

Premierze albumu "I Loved You At Your Darkest" towarzyszy wystawa fotografii i obrazów.

Polecamy
Sesja – przed czy po? niepotrzebne skreślić!
Sesja – przed czy po? niepotrzebne skreślić!

Nie jest różowo, wesoło, ani tym bardziej dobrze. Jest sesja. Szarzy ludzie, w szarych płaszczach, chowają zszarzałe swe ręce w głąb jakże szarych kieszeni.

Brak zdjęcia
Mikołaj Burchard - fotografie Wrocław

W sobotę (4 marca) o godz. 17.00 odbędzie się w Klubie Pod Kolumnami wernisaż wystawy fotografii pt. „Bretania” autorstwa Mikołaja Burcharda.

Ostatnio dodane
Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Thou Art Darkest
Behemoth zaprezentował wystawę "Thou Art Darkest" [FOTO]

Zobacz zdjęcia z wystawy i poznaj komentarz Adama "Nergala" Darskiego.

Kupony i kody rabatowe