Dzieje się - Sztuka

Co robić w niedzielę? Akcja ''Zamknięte sklepy - Otwarte miasto'' we Wrocławiu

2018-04-19 13:18:04 | Wrocław

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji, ale w obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do nowych przepisów. Okazuje się, że zakupy w galerii handlowej to niejedyny sposób na spędzenie czasu w niedzielne popołudnie. Wrocław wychodzi z inicjatywą i proponuje mieszkańcom udział w niezwykłym projekcie „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto”. Zobacz, co będzie się działo 22 kwietnia na Placu Wolności!

Niedziela bez handlu

Niedziela pełna atrakcji we Wrocławiu

Pomysłodawcą akcji „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto” jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy 60 partnerów i wraz z nimi przygotowało różnorodny program wydarzenia na Placu Wolności. Od godziny 13.00 do 18.00 wrocławianie będą uczestniczyć  w warsztatach, otwartych spotkaniach, grach i zabawach integracyjnych. Hala Stulecia, Muzeum Narodowe, park ZOO, klub sportowy WKS i wiele innych wrocławskich instytucji zapraszają dorosłych, młodzież oraz dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Obok specjalnie przygotowanych stoisk tematycznych pojawią się także food trucki, miasteczko sportowe, Krwiobus oraz 6 dmuchańców. Na Placu Wolności stanie również scena, na której odbędzie się recital smooth jazz Klubu Formaty,  koncert chóru osiedlowego z Przedmieścia Świdnickiego oraz występ jazzującego zespołu ks. Bartłomieja Kota. Warstwę muzyczną wzbogacą także wrocławska dj’ka Kaliente Illich i grupa muzyczna Waiting For An Audience. Będzie się działo!

Zakaz handlu w niedzielę – nowe możliwości

Chociaż krytyka ustawy o zakazie handlu ma swoje argumenty, to trzeba przyznać, że jej zwolennicy również nie są bez racji. Postępujący konsumpcjonizm zrobił swoje – obecnie całe rodziny bezrefleksyjnie trwonią swój czas w centrach handlowych, ogarnięte manią kupowania. W dzisiejszym świecie brakuje miejsca dla wartości takich jak relacje międzyludzkie, kultura i sztuka, pasja i aktywny tryb życia. Wygląda na to, że nasze społeczeństwo musi nauczyć się pewnych rzeczy na nowo.

Niedziele bez sklepów to dobra okazja, by zatrzymać się w codziennym biegu i rozejrzeć za nowymi możliwościami. Nie trzeba szukać daleko – wystarczy zwykły spacer w towarzystwie bliskiej osoby albo popołudnie z książką, by zwolnić na chwilę i spojrzeć na życie z dystansu. Możemy też wykorzystać ten czas na rozwijanie swoich zainteresowań, próbowanie innych form aktywności. Zajęcia ruchowe czy artystyczne, ośrodki kultury i rozrywki, rozmaite eventy – wszystko to czeka na ciebie, jeśli tylko zrobisz krok. Oczywiście większość z nas dobrze o tym wie. Czasem jednak gubimy swoje myśli gdzieś między jednym sklepem a drugim - warto mieć to na uwadze.

MP

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zakaz handlu, czas wolny, kultura, Wrocław, 2018, koncerty, warsztaty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Wrocławska Fontanna Multimedialna
Spektakl Akrobatyczny Cztery Żywioły - wyjątkowe letnie pokazy na Pergoli Wrocław

To pierwsze tego typu wrocławskie przedsięwzięcie, które połączy pokaz fontanny multimedialnej z muzyką i ze sztuką ludzkiego ruchu i tańca.

Polecamy
Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller
Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller

Ci artyści uliczni posiedli umiejętność oszukiwania ludzkiego oka.

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe