Dzieje się - Sztuka

Co robić w niedzielę? Akcja ''Zamknięte sklepy - Otwarte miasto'' we Wrocławiu

2018-04-19 13:18:04 | Wrocław

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji, ale w obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do nowych przepisów. Okazuje się, że zakupy w galerii handlowej to niejedyny sposób na spędzenie czasu w niedzielne popołudnie. Wrocław wychodzi z inicjatywą i proponuje mieszkańcom udział w niezwykłym projekcie „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto”. Zobacz, co będzie się działo 22 kwietnia na Placu Wolności!

Niedziela bez handlu

Niedziela pełna atrakcji we Wrocławiu

Pomysłodawcą akcji „Zamknięte sklepy – Otwarte miasto” jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy 60 partnerów i wraz z nimi przygotowało różnorodny program wydarzenia na Placu Wolności. Od godziny 13.00 do 18.00 wrocławianie będą uczestniczyć  w warsztatach, otwartych spotkaniach, grach i zabawach integracyjnych. Hala Stulecia, Muzeum Narodowe, park ZOO, klub sportowy WKS i wiele innych wrocławskich instytucji zapraszają dorosłych, młodzież oraz dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Obok specjalnie przygotowanych stoisk tematycznych pojawią się także food trucki, miasteczko sportowe, Krwiobus oraz 6 dmuchańców. Na Placu Wolności stanie również scena, na której odbędzie się recital smooth jazz Klubu Formaty,  koncert chóru osiedlowego z Przedmieścia Świdnickiego oraz występ jazzującego zespołu ks. Bartłomieja Kota. Warstwę muzyczną wzbogacą także wrocławska dj’ka Kaliente Illich i grupa muzyczna Waiting For An Audience. Będzie się działo!

Zakaz handlu w niedzielę – nowe możliwości

Chociaż krytyka ustawy o zakazie handlu ma swoje argumenty, to trzeba przyznać, że jej zwolennicy również nie są bez racji. Postępujący konsumpcjonizm zrobił swoje – obecnie całe rodziny bezrefleksyjnie trwonią swój czas w centrach handlowych, ogarnięte manią kupowania. W dzisiejszym świecie brakuje miejsca dla wartości takich jak relacje międzyludzkie, kultura i sztuka, pasja i aktywny tryb życia. Wygląda na to, że nasze społeczeństwo musi nauczyć się pewnych rzeczy na nowo.

Niedziele bez sklepów to dobra okazja, by zatrzymać się w codziennym biegu i rozejrzeć za nowymi możliwościami. Nie trzeba szukać daleko – wystarczy zwykły spacer w towarzystwie bliskiej osoby albo popołudnie z książką, by zwolnić na chwilę i spojrzeć na życie z dystansu. Możemy też wykorzystać ten czas na rozwijanie swoich zainteresowań, próbowanie innych form aktywności. Zajęcia ruchowe czy artystyczne, ośrodki kultury i rozrywki, rozmaite eventy – wszystko to czeka na ciebie, jeśli tylko zrobisz krok. Oczywiście większość z nas dobrze o tym wie. Czasem jednak gubimy swoje myśli gdzieś między jednym sklepem a drugim - warto mieć to na uwadze.

MP

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zakaz handlu, czas wolny, kultura, Wrocław, 2018, koncerty, warsztaty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!

Hans Zimmer Tribute Show 2019
Hans Zimmer Tribute Show 2019 - koncert muzyki filmowej we Wrocławiu Wrocław

Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera.

Polecamy
Daniel Libeskind we Wrocławiu!
Daniel Libeskind we Wrocławiu! Wrocław

Na wrocławskiej wystawie można będzie zobaczyć fotografie zrealizowanych projektów Daniela Libeskinda, a także wizualizacje jego projektów będących obecnie w trakcie realizacji.

Sprawdź jak torturowano
Sprawdź jak torturowano Wrocław

Do końca listopada w podziemiach Centrum Kultury „ZAMEK" można obejrzeć wyjątkową wystawę średniowiecznych narzędzi tortur.

Ostatnio dodane
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!