Złota Śląska jesień

2008-12-08

W ostatnim tegorocznym meczu Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Ruch Chorzów 3:1. Wrocławianie zagrali jedno z najlepszych spotkań w rundzie nie dając Niebieskim żadnych szans.

- Gratuluję moim zawodnikom całej rundy, tak samo kibicom za doping zarówno na Oporowskiej, jak i na wyjazdach. To zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone, podobnie jak w niedawnym pojedynku w Chorzowie. - powiedział po meczu trener Tarasiewicz. I miał rację, bo Śląsk zagrał naprawdę znakomicie, biorąc pod uwagę fakt, że mierzył się z bezpośrednim rywalem w tabeli.

Gospodarze zaczęli niemrawo, podobnie jak przeciwko ŁKS-owi. W pierwszych kilkunastu minutach niewiele się działo, obie drużyny rzadko dochodziły do pola karnego, a gra toczyła się głównie w środku. Sygnał do ataku dała w 20. minucie akcja Janusza Gancarczyka, który znakomicie uderzył z dystansu. Pilarz z największym trudem odbił piłkę na róg.

Kilka minut później skrzydłowy Śląska dopisał sobie do konta kolejne ligowe trafienie. Bramkarza przyjezdnych pokonał z... rzutu rożnego. Gancarczyk uderzył piłkę mocno, ta nie dotknęła nikogo i po rękach Pilarza wpadła do siatki. - Zawsze staram się bić rzuty rożne w światło bramki. Cieszę się, że to się udało. Do tej pory nie zdarzyło mi się strzelić takiego gola - powiedział po spotkaniu "Garnek".

Drugą część spotkania Śląsk zaczął od mocnego uderzenia. W 50. minucie sfaulowany w polu karnym został Piotr Celeban, a sędzia Borski bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnym jego egzekutorem okazał się Sebastian Dudek, zaliczając swojego drugiego gola w lidze. Nie minęło dziesięć minut, a już było 3:0. Przed polem karnym sfaulowany został Sebastian Dudek, a rzut wolny na bramkę zamienił Vuk Sotirović.

Ruch stać było tylko na honorowe trafienie Tomasza Brzyskiego. Pomocnik Niebieskich pięknym strzałem w same "widły" pokonał Wojciecha Kaczmarka.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)
J.Gancarczyk (25.), Dudek (50.-k), Sotirović (61.) - Brzyski (90. + 3.)

Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec - Ostrowski, Dudek (90.+4. Górski), Ulatowski, J.Gancarczyk - Szewczuk (90. Sobociński), Sotirović (80. Łudziński)

Ruch Chorzów: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel (80. Pulkowski), Ćwielong (69. Balaź), Baran, Brzyski, Jakubowski, Zając (57. Sobiech), Jezierski

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Żółte kartki: Szewczuk, Pawelec - Brzyski, Grodzicki