Za mocne Pasy

2009-12-07

Zawodnicy Śląska Wrocław przegrali w Sosnowcu z Cracovią 0:1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Mariusz Sacha.

Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Mariusz Sacha (45.)

Cracovia: Cabaj, Derbich, Tupalski, Polczak, Mierzejewski, Pawlusiński (87. Cebula), Klich, Baran (67. Szeliga), Sacha, Goliński, Matusiak (90. Kaszuba)

Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić, J. Gancarczyk (75. Wołczek), Łukasiewicz (61. Dudek), Ulatowski (85. Biliński), Madej, Mila, Szewczuk Żółte kartki: Socha, Mila (Śląsk) - Mierzejewski, Derbich (Cracovia)

Sędziował: Robert Małek (Zabrze)
Widzów: 700

Powiedzieli po meczu:

Ryszard Tarasiewicz (Śląsk Wrocław): Zakładaliśmy, że w pięciu ostatnich meczach zdobędziemy komplet punktów. Już po meczu z w Gdyni z Arką w ubiegłym tygodniu wiedzieliśmy, że ten plan nie wypali, ale chcieliśmy dziś tu wygrać. Ta stracona minutę przed przerwą bramka nas mocno zabolała. W drugiej połowie chcieliśmy odrobić straty, ale zagraliśmy za mało ofensywnie. Gratuluję Cracovii wygranej, teraz przed nami mecz z Polonią Warszawa. Chcemy go wygrać. Musimy zagrać bardziej dynamicznie w ataku, będziemy mocniej prowokować rywala i myślę, że go wygramy.

Orest Lenczyk (Cracovia): Po tym meczu mogę powiedzieć, że moja drużyna bardzo chciała go wygrać. Uczulałem swoich zawodników, że to będzie trudne spotkanie. Śląsk w meczach, które analizowaliśmy, strzelał gole nawet gdy przegrywał i zawsze walczył do końca. Dzięki golowi „do szatni" to spotkanie nieźle nam się ułożyło, ale kosztowało nas też wiele wysiłku. Umiejętnie przeszkadzaliśmy wrocławianom, nie odpuściliśmy im do końca meczu. Zagraliśmy dobry, zdyscyplinowany futbol. Próbowaliśmy grać swoje, a Śląsk nie złożył broni do końca meczu. Było to 90 minut emocjonującej, choć może nie pięknej piłki nożnej. Cieszę się, że ta wygrana jakoś zabezpieczyła nam „tyły" na zimową przerwę. Ten zespół w ciągu ostatnich miesięcy wykonał ogromną pracę i odbił się od dna. Nie przegrywa już 2:6, jak zdarzyło się na początku sezonu.