Wysoka wygrana ze Spójnią

2012-09-16

Koszykarski Śląsk wyraźnie pokonał Spójnię Stargard Szczeciński podczas drugiego dnia trwania turnieju o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego. Wrocławianie zwyciężyli 74:45 w trzeciej kwarcie aż siedmiokrotnie trafiając za 3 punkty.

„Trójkolorowi” koncertowo zagrali dopiero w drugich dwudziestu minutach, które wygrali 47:25. W samej tylko trzeciej kwarcie trafili aż 7 rzutów trzypunktowych, z czego aż 3 były dziełem Tomasza Prostaka. Kosynierzy tuż po przerwie szybko rzucili 11 punktów, podczas gdy Spójnia była w stanie odpowiedzieć tylko 2 oczkami Tomasza Stępnia. Śląsk szybko rywalowi odskoczył kontrolując przebieg spotkania do samego końca.

W pierwszej połowie jednak, zarówno Spójnia jak i Śląsk miały ogromne problemy z grą w ofensywie i skutecznym egzekwowaniem swoich zagrywek. Choć gospodarze szybko zdobyli pierwszych 9 punktów, do końca pierwszej kwarty rzucili ledwie 4 więcej. W pierwszych dwudziestu minutach mieli zaledwie 20% w rzutach trzypunktowych oraz 38% w rzutach za 2 punkty.

O ile początek trzeciej kwarty był popisem obwodowych Śląska, o tyle czwarta kwarta w całości należała już do wrocławskich zawodników operujących pod samą obręczą. Punkty zdobywali przede wszystkim Przemysław Hajnsz, Radosław Hyży oraz Krzysztof Sulima.

W barwach Wojskowych nie zagrali kontuzjowany dzień wcześniej w starciu z AZS-em Kutno Marcin Flieger, a także Paweł Bochenkiewicz, który doznał urazu palca lewej dłoni podczas treningu przed meczem. Kontuzja popularnego „Bochena” może okazać się o tyle poważna, że zawodnik właśnie przez ten uraz pauzował cały okres wakacyjny – przeszedł operację oraz miał założony gips na 12 tygodni. Stan zdrowia obu graczy wrocławskiego zespołu będzie znany w poniedziałek.

We wcześniejszym starciu drugiego dnia turnieju w Brzegu Dolnym, pogromcy Śląska - AZS Polfarmex Kutno – rozgromił MKS Dąbrowę Górniczą 89:50 i jeśli wygrają w niedzielę ze Spójnią Stargard Szczeciński, nikt nie będzie w stanie odebrać im pierwszego miejsca.

Niedzielny mecz Śląska z MKS-em Dąbrowa Górnicza zaplanowano na godzinę 16:00. O godzinie 14:00 zagrają AZS Kutno ze Spójnią.

WKS Śląsk Wrocław – Spójnia Stargard Szczeciński 74:45 [14:11, 13:9, 27:13, 20:12]

Punkty dla Śląska: Prostak 13 (4), Kikowski 11 (1), Hyży 10, Sulima 10, Diduszko 8 (2), Hajnsz 7 (1), Ochońko 7 (1), Mroczek-Truskowski 5, N. Kulon 3 (1)

Punkty dla Spójni: Stępień 9, Ratajczak 9, Parzych 7 (1), Szczepaniak 5 (1), Soczewski 4, Pabian 4, Michalski 3, Szpyrka 2, Grudziński 2, Kasprzak