Śląsk miażdży toruńskie "Pierniki"!

2013-04-22

Po bezsprzecznie najlepszym spotkaniu w tym sezonie, koszykarze Śląska roznieśli SIDEn Toruń 95:52 w drugim spotkaniu półfinału play-off. Wojskowi pozwolili przeciwnikowi na zdobycie ledwie 18 punktów do przerwy, samemu aplikując ich aż 63. W serii do trzech zwycięstw jest już 2-0.

Dominacja faworyta serii nie podlegała dyskusji od pierwszych minut. Wojskowi rzucili się do gardeł przeciwnika po dwóch minutach prowadząc już 9:2, a 6 punktów rzucił rozstawiający po kątach podkoszowych SIDEn-u Krzysztof Sulima.

Wrocławianie dominowali w strefie podkoszowej w jeszcze większym stopniu, niż miało to miejsce w sobotnim pojedynku – dość powiedzieć, że tym razem walkę o zbiórki wygrali aż 42:22. Gdy do efektywnej gry w polu trzech sekund doszły jeszcze celne trafienia zza linii 6,75m, jasne było, że wrocławianie nie wypuszczą efektownej wygranej z rąk.

Śląsk w samej tylko pierwszej połowie trafił aż 7 z 9 rzutów trzypunktowych (w całym meczu 8 trafień), z czego aż 5 w samej tylko drugiej kwarcie meczu. To właśnie tę cześć spotkania gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 36:9, obejmując do przerwy niesamowitą wręcz przewagę 45 punktów (63:18)!

Goście z Torunia, przeciwstawili się Śląskowi jedynie w początkowych fragmentach trzeciej kwarty, kiedy to po trzech udanych kontrach a także celnej „trójce” Łukasza Żytko zmniejszyli prowadzenie do 36 oczek (27:63).
Po chwili jednak wszystko wróciło do normy, bowiem swoją drugą „trójkę” rzucił Norbert Kulon, a koncert gry w ataku dał Tomasz Ochońko.

Od tamtej pory przewaga Śląska ani razu nie była mniejsza niż 34 oczka. Wypełniona po brzegi hala „Kosynierka” bawiła się przednio, a kibice wiele efektowych, popisowych wręcz akcji swoich pupili nagradzała owacjami na stojąco. A Śląsk kontynuował swój koncert, w którym partycypowała pełna „jedenastka” zgłoszona w protokole meczowym.

Wrocławianie odnieśli swoje trzecie najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach I ligi. W hali „Kosynierka” różnicą 51 punktów poległa już w tym roku Astoria Bydgoszcz (104:53), a SKK Siedlce musiało uznać wyższość Śląska 84:35. Obie drużyny są jednak tegorocznymi spadkowiczami, i w kolejnym roku będzie można je oglądać na parkietach II ligi.

Wygrana Śląska stosunkiem 43 punktów w półfinale play-off, a do tego tak wysoka przewaga (63:18) zbudowana w ledwie 20 minut, to wydarzenie w polskiej koszykówce bez precedensu. Ekipa Tomasza Jankowskiego po raz kolejny udowodniła, że bicie rekordów to dla niej pestka.

Wojskowi objęli po meczach we Wrocławiu prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 2-0 i już tylko jednej wygranej brakuje im, aby zameldować się w wielkim finale. Kolejny mecz rozegrany zostanie 27 kwietnia o godzinie 17:30 w Toruniu.

Chętnych do wyjazdu na to spotkanie z Klubem Kibica „Kosynierzy” prosimy o kontakt pod adresem mailowym: kontakt@kosynierzy.info.

W drugiej parze półfinałowej, MOSiR Krosno sensacyjnie prowadzili po dwóch meczach w Kutnie z tamtejszym AZS-em Polfarmex 2-0. Rywalizacja przenosi się teraz na Podkarpacie.

WKS Śląsk Wrocław – PC SIDEn Toruń 95:52 [27:9, 36:9, 13:20, 19:14]

Punkty dla Śląska: Ochońko 14 (1), Kikowski 13 (3), Diduszko 13 (2), N. Kulon 13 (1), Flieger 12, Sulima 11, Gabiński 7, Hyży 6, Prostak 4, Bochenkiewicz 2, M. Kulon

Punkty dla SIDEn-u: Żytko 15 (3), Perka 10 (1), Śmigielski 7, Jarecki 7, Lisewski 4, Bochno 4, Sikora 3, Plebanek 2, Barycz, Szymański, Kowalewski