Wrocławski buldożer przejechał się po rywalu

2012-03-19

Wrocławski buldożer przejechał się po kolejnym rywalu. Tym razem padło na MCKiS Jaworzno, które równorzędną walkę z liderami tabeli nawiązało tylko w trzeciej kwarcie. Nieobecność oszczędzanego Mirosława Łopatki świetnie wykorzystał Paweł Bochenkiewicz, który zdobywając 19 punktów został najlepszym strzelcem Wojskowych.

7 minut i 40 sekund potrzebowali rywale z Jaworzna na zdobycie pierwszych punktów w meczu przeciwko Śląskowi. Dopiero przy stanie 19:0 dla „Trójkolorowych” celną dobitkę spod kosza zaliczył Adrian Kozioł. - Wychodzimy na parkiet z pewnymi założeniami - nikt nie myśli o biciu jakichś rekordów. Udało nam się utrzymać koncentrację i z tego trzeba być zadowolonym – cieszy się Rafał Glapiński, rozgrywający WKS-u.

Przewaga wrocławian mogła przybrać o wiele większe rozmiary, gdyby nie kilka niepotrzebnych strat na samym początku meczu. - Ciężko powiedzieć czym to było spowodowane, bo na pewno nie zlekceważyliśmy rywala – zapewniał popularny „Glapa”.

Już w połowie drugiej kwarty na boisku pojawił się Tomasz Bodziński. Młody zawodnik Śląska wykorzystał swoje „pięć minut” i z charakterystycznym dla siebie „ciągiem” na kosz rywali zdobył w całym meczu 10 punktów i był jednym z lepiej punktujących w zespole Rafała Kalwasińskiego.

Radosław Hyży zrobił „swoje” i do dorobku punktowego Wojskowych dorzucił 19 punktów. O miano najlepszego strzelca zespołu do samego końca walczył natomiast Paweł Bochenkiewicz. Silny skrzydłowy Śląska swoje ostatnie punkty rzucił tuż przez końcową syreną i cel został osiągnięty – 19 oczek przy 75% skuteczności to wysoko ponad średnią popularnego „Bochena”.

- Pod koniec meczu przeciwnicy pokazali, że potrafią grać dobrą koszykówkę. Gdyby do ich szeregów doszło dwóch wysokich graczy, pewnie mielibyśmy bardziej zacięty pojedynek – mówi Glapiński.

Kolejny mecz wrocławianie rozegrają na parkiecie miejscowego rywala WKK w czwartek 22 marca o godzinie 17:30. Kolejne starcie w „Kosynierce” w niedzielę. Przeciwnikiem Śląska będzie Mickiewicz-Romus Katowice.

WKS Śląsk Wrocław – MCKiS Jaworzno 98:47 (24:4, 29:18, 24:17, 21:8)

Punkty dla Śląska: Bochenkiewicz 19, Hyży 19, Mroczek-Truskowski 13, Bodziński 10, N. Kulon 7, Glapiński 7, M. Kowalski 6, Leszczyński 5, Płatek 4, Grygiel 4, Raczek 4

Punkty dla MCKiS: Remin 13, Kujon 10, Środa 9, Lemański 8, Grochowski 3, Bączyński 2, Kozioł 2, Trociński