Śląsk wciąż bez punktów

2008-03-17

Piłkarze Śląska Wrocław kiepsko zaczęli obecną rundę II ligi. W niedzielne popołudnie przegrali z GKS-em Katowice 0:2 i mają już sześć punktów straty do prowadzącego Piasta Gliwice.

Wczorajszy pojedynek wrocławscy gracze zapamiętają z pewnością na długo. A wszystko przez kiepską dyspozycję sędziego Łukasza Śmietanki, który przez cały mecz skutecznie "utrudniał" gościom walkę o punkty. Jego popis zaczął się już w 4. minucie, gdy arbiter uznał bramkę Grażvydasa Mikulenasa, chociaż w tej akcji faulowany był Vlado Cap. Kiepski początek meczu (podobnie jak z Kmitą) miał znaczący wpływ na dalszą część zawodów.

W 7. minucie brutalny faul na Dariuszu Sztylce zakończył się jedynie żółtą kartką dla gracza gospodarzy i... zejściem kapitana Śląska. Początkowe prognozy były bardzo niepokojące, gdyż podejrzewano nawet zerwanie więzadeł. Ostatecznie okazało się, że "Sztyla" jedynie mocno poobijał nogę. Tymczasem gracze Ryszarda Tarasiewicza robili wszystko, co w ich mocy, aby odwrócić niekorzystny wynik. Zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Nie wychodziło... W dodatku w 44. minucie za kartki plac gry opuścił Adam Marciniak.

Druga połowa zaczęła się optymistycznie dla naszych, którzy w 56. minucie mogli wyrównać. Na bramkę uderzał Łudziński, niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Odpowiedź katowiczan była skuteczniejsza. Dośrodkowanie Plewni na gola zamienił Hubert Jaromin i szanse wrocławian na choćby punkt zmalały praktycznie do zera.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie, chociaż Śląsk wykazał się sporą ambicją i determinacją. Gracze z Oporowskiej następną szansę na punkty będą mieli w sobotę, kiedy podejmą Znicza Pruszków. "Oczka" są bardzo potrzebne, gdyż podopieczni Ryszarda Tarasiewicza spadli na 4. lokatę w tabeli II ligi.

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikulenas (4.), 2:0 Jaromin (63.)

GKS: Gorczyca - Krysiński, Kapias Ż, Markowski, Mielnik - Jaromin (90+9. Sadowski), Wijas (89. Prasnal), Iwan, Plewnia - Mikulenas Ż, Kaliciak (90+5. Gielza).

Śląsk: Olszewski - Wójcik, Pokorny, Cap, Marciniak CZ - Szewczuk, Dudek, Sztylka (14. M. Gancarczyk), Górski, Klofik (46. Kluzek Ż) - Łudziński (77. Imeh).

Sędziował: Łukasz Śmietanka (Radom).

Widzów: 10 000