Śląsk tylko zremisował w Łomży

2007-08-23

Miała być radość z trzeciego pod rząd wyjazdowego zwycięstwa, a jest tylko żal straconych dwóch punktów. Śląsk był w Łomży zdecydowanie lepszym zespołem, nie potrafił jednak znaleźć drogi do bramki rywala i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Śląsk rozpoczął mecz w nieco innym składzie niż potyczkę w poprzedniej kolejce ze Zniczem. W defensywie Tadeusza Sochę na prawej obronie zastąpił Krzysztof Wołczek, a w pomocy od pierwszych minut zagrał pozyskany niedawno Patryk Klofik, który w Pruszkowie pokazał się z dobrej strony. Na ławce rezerwowych usiedli zaś Janusz i Marek Gancarczykowie, dotąd pewniacy do miejsca w pierwszej "11".

Śląsk zaczął mecz od mocnego uderzenia. W pierwszych minutach bliscy zdobycia gola byli Klofik, Tomasz Szewczuk i Beniamin Imeh, jednak za każdym razem bramkarz ŁKS Kamil Ulman zachowywał czyste konto. Do końca pierwszej połowy gra się nieco wyrównała, cały czas jednak Śląsk miał przewagę i atakował swobodniej.
Druga odsłona meczu stała na podobnym poziomie. Śląsk atakował, ŁKS starał się przetrzymać napór wrocławian i skontrować. Zamiary żadnej ze stron przełożyły się jednak na gole. Emocji jednak nie zabrakło. W 63. minucie sędzia Radosław Trochimiuk ukarał czerwoną kartką... trenera Śląska, Ryszarda Tarasiewicza. Szkoleniowiec wściekł się, gdy arbiter boczny odgwizdał pozycję spaloną Janusza Gancarczyka, gdy ten po świetnym podaniu ze środka pola znalazł się w sytuacji sam na sam z Ulmanem. Mocno zdenerwowany Tarasiewicz wkroczył na murawę i ze złością cisnął bidonem w trawę. Arbiter za ten popis wściekłości usunał szkoleniowca z murawy.

Ataki wrocławian nie powiodły się do końca meczu. Śląskowi nie pomogła przewaga liczebna - w 83. minucie drugą żółtą kartką został ukarany pomocnik ŁKS Świerblewski. W ostatnich minutach gola próbowali zdobyć Szewczuk, Vladimir Cap i Sebastian Dudek, ale za każdym razem Ulman był na posterunku.

- Śląsk był zespołem lepszym i powinien dzisiaj wygrać. Czy zareagowałem zbyt nerwowo? Takiej pomyłki nie można zrobić, bo to nie była nawet sytuacja na styku, którą trzeba by obejrzeć na powtórce. Tak się pomylić nie można. Ja nie mówię, że z tego padł by gol, ale liczy się sam fakt - mówił po meczu rozgoryczony Tarasiewicz.
Żal trenera Śląska nie dziwi. Zwycięstwo w Łomży dałoby bowiem wrocławiano awans na pozycję wicelidera II ligi, bo dotyczasowy - GKS Katowice - przegrał w Gdyni z Arką. Tymczasem remis sprawił, że wrocławianie spadli na szóste miejsce. Na szczęście jednak różnice w dorobku punktowym między Śląskiem i plasującymi się wyżej drużynami nie są duże i równie dobrze w następnej kolejce wrocławscy piłkarze mogą zaliczyć spory awans.

ŁKS Łomża - Śląsk Wrocław 0:0