Śląsk rozgromił Wisłę Płock

2008-05-01

Tego nie spodziewali się nawet sami zawodnicy - Śląsk pokonał w Płocku Wisłę aż 4:0! Wysoka wygrana na tak trudnym terenie powinna jeszcze bardziej uskrzydlić wrocławian przed następnymi spotkaniami o awans.

Pierwsza połowa dość niemrawa w wykonaniu obu zespołów. Początek dla gospodarzy, którzy starali się szybko zdobyć gola. Raz nawet im się to udało, ale arbiter uznał, że Posmyk znajdował się na pozycji spalonej. Wisła z każdą chwilą grała coraz wolniej, a Śląsk to wykorzystał. W 34. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Łudziński. Radlińskiemu udało się odbić piłkę, ale wobec dobitki Sebastiana Dudka był już bezradny. Do końca pierwszej części gry nic się nie zmieniło i gracze WKS-u mogli schodzić do szatni z podniesionymi głowami.

Drugą połowę goście zaczęli mocny uderzeniem, bowiem po dośrodkowaniu Marka Gancarczyka gola głową zdobył Łudziński. Potem Wisła straciła zawodnika, gdyż czerwoną kartkę dostał Sielewski. Wrocławianie wykorzystali grę w przewadze i po faulu w polu karnym na Górskim zdobyli trzeciego gola, autorem ponownie Dudek. Rozgrywający Śląska był zresztą bohaterem tego spotkania, gdyż to właśnie jego doskonałe podanie otworzyło drogę do bramki Patrykowi Klofikowi.

Śląsk zagrał świetnie spotkanie i nie pozwolił Wiśle na nic. Gospodarze nie oddali na bramkę Wojciecha Kaczmarka żadnego celnego strzału! Dla płocczan była to najwyższa domowa porażka w historii ich drugoligowych występów. Teraz na graczy Ryszarda Tarasiewicza czeka kolejna przeszkoda - GKS Jastrzębie. Spotkanie to odbędzie się w sobotę na stadionie przy ulicy Oporowskiej.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)