Śląsk Wrocław zdobył Puchar Ekstraklasy!

2009-05-14

Śląsk Wrocław zdobył Puchar Ekstraklasy. W finałowym spotkaniu wrocławianie wygrali z Odrą Wodzisław 1:0. Gola na wagę triumfu zdobył Krzysztof Ulatowski.

Początek należał do gospodarzy, którzy nieco przycisnęli przyjezdnych, jednak obrona WKS-u spisywała się bez zarzutu i odpierała ataki. Sygnał do ataku dał Śląskowi Marek Gancarczyk dobrze uderzając z ostrego kąta. W 31. minucie Śląsk przeprowadził najważniejszą akcję. Doskonale w środku pola zachował się Sebastian Dudek, który zagrał do Krzysztofa Ulatowskiego, a ten niewiele myśląc huknął z dystansu i nie dał żadnych szans Adamowi Stachowiakowi. Dla kapitana WKS-u było to 50. trafienie w karierze.

Wrocławianie bardzo szybko mogli pójść za ciosem, ale Odrę uratowała poprzeczka. Z rzutu wolnego uderzał Vuk Sotirović. Szansę na dobitkę w tej sytuacji miał Antoni Łukasiewicz, lecz minimalnie się spóźnił. Więcej w pierwszej połowie się nie wydarzyło, a zawodnicy zeszli odpocząć do szatni.

W drugiej połowie mocniej zaatakowała Odra, lecz przyjezdni wyprowadzali groźne kontry. W 61. minucie sytuację sam na sam zmarnował Janusz Gancarczyk. W tej akcji znakomicie zachował się Stachowiak. Pięć minut później drugi strzał w poprzeczkę w tym meczu zanotował Sotirović. W odpowiedzi w poprzeczkę z woleja uderzył wprowadzony w drugiej części Piotr Bagnicki. Więcej sytuacji już w tym meczu nie było, a WKS mógł cieszyć się z pierwszego od 22 lat trofeum.

Odra Wodzisław Śl. - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Ulatowski (31.)

Śląsk: W.Kaczmarek - Socha, Celeban, Pawelec, Wołczek - Szewczuk (84. Sobociński), Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, M.Gancarczyk (60. J.Gancarczyk) - Sotirović (92. Górski)

Odra: Stachowiak - Pielorz, Dymkowski, Kowalczyk, Szary - Małkowski, Kuranty, Gruber (58. Wodecki), Malinowski (46. Gierczak), Woś (65. Matulevicius) - Moskal (75. Bagnicki)

Żółte kartki: Kowalczyk (Odra), Pawelec, Łukasiewicz, Ulatowski (Śląsk)
Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa)