Remis na własne życzenie

2009-05-04
 Remisem 3:3 skończyło się niedzielne spotkanie Arki Gdynia ze Śląskiem Wrocław. Goście byli bliscy wygranej, ale indywidualne błędy sprawiły, że znad Bałtyku przywieźli jedynie punkt.

Sobotnie starcie zaczęło się znakomicie dla Śląska. Już w 14. minucie w polu karnym sfaulowany został Tomasz Szewczuk. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Sebastian Dudek i pewnym strzałem pokonał Norberta Witkowskiego. WKS poszedł za ciosem i w 25. minucie prowadził już 2:0. Znowu w rolach głównych wystąpili Dudek i Szewczuk. Ten pierwszy dośrodkował, a drugi przytomnym strzałem głową podwyższył wynik. Na tym wrocławianie poprzestać nie chcieli, do końca pierwszej odsłony atakując zaciekle bramkę gospodarzy. Zmiany wyniku jednak nie było.

W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowali się gracze Arki, którzy za wszelką cenę starali się wyrównać. W 60. minucie padł gol kontaktowy - jego autorem Zbigniew Zakrzewski. Po tym trafieniu gracze Marka Chojnackiego uwierzyli w siebie i jeszcze mocniej natarli Śląsk. Nadziali się jednak na kontrę. Vuk Sotirović wygrał pojedynek jeden na jeden z Andersonem po czym wyłożył piłkę do pustej bramki Markowi Gancarczykowi. Zrobiło się 3:1, ale utrata gola nie zniechęciła gdynian. Po błędzie Jarosława Fojuta, który za lekko podał do Kaczmarka Grzegorz Niciński strzelił na 3:2. Gdy wydawało się, że Śląsk wygra, znowu nie popisał się Fojut, który w zamieszaniu wbił piłkę szczupakiem do własnej siatki. Stało się to już w doliczonym czasie gry.

Patrząc na przebieg spotkania Śląsk zdecydowanie zasłużył na wygraną. Wrocławianie byli drużyną mądrzejszą i lepiej zorganizowaną. Arka jednak walczy o byt i ta determinacja pozwoliła jej na odwrócenie losów meczu.

Arka Gdynia 3:3 (0:2) Śląsk Wrocław 3:3 (0:2)
Zakrzewski (60.), Niciński (76.), Fojut (92.-sam.) - Dudek (15.-karny), Szewczuk (25.), Gancarczyk (64.)

Arka: Witkowski - Kowalski, Żuraw, Anderson Silva, Telichowski (35. Niciński) - Sokołowski (80. Trytko), Budziński, Lubenov, Łabędzki (46. Wachowicz), Ława - Zakrzewski

Śląsk: W.Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec - M.Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, Szewczuk - Sotirović

Żółte kartki: Kowalski, Anderson Silva, Zakrzewski (Arka) - M.Gancarczyk, Wołczek (Śląsk)
Czerwona kartka: Łukasz Kowalski (za drugą żółtą)
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)
Widzów: 4 000