GKS Jastrzębie - Śląsk Wrocław 1:2. Śląsk wicelide

2007-09-23

Śląsk Wrocław odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem wygrał 2:1 na trudnym terenie w Jastrzębiu. Dzięki temu, wrocławianie są wiceliderem tabeli!

Triumf w Jastrzębiu to wielki sukces podopiecznych trenera Tarasiewicza, bowiem do tej pory gospodarze u siebie nie przegrali. Śląsk po raz kolejny pokazał jednak, że potrafi przerywać takie passy (wygrał przecież także jako pierwszy w Pruszkowie).

Mecz zaczął się dla wrocławian znakomicie. Już w 7. minucie z autu piłkę wyrzucił Wołczek. Przejął ją Łudziński, przedarł się przez linię obrony i pewnym strzałem z ostrego konta pokonał Kafkę. 1:0!

Po strzeleniu gola Śląsk ani myślał na tym poprzestać. Gracze ze stolicy Dolnego Śląska co rusza nękali obronę gospodarzy. Najpierw Łudziński, a potem Szewczuk. Ten drugi miał dobrą sytuację 'sam na sam', lecz jej nie wykorzystał.

Na dobrze grających gości wylał się jednak 'kubeł zimnej wody' w postaci bramki wyrównującej. Strzałem w samo okienko bramki Janukiewicza popisał się Woźniak. Golkiper 'wojskowych' był bez szans. 1:1.

Utrata gola nie zraziła graczy Ryszarda Tarasiewicza. Śląsk wciąż starał się atakować, szczególnie aktywny był w tym względzie Przemysław Łudziński. I to właśnie ten zawodnik został bohaterem akcji w 42. minucie. Dobrą szybkością popisał się Imeh, który dobiegł do linii bocznej i wycofał do Szewczuka. Ten zagrał na długi słupek, gdzie stał były snajper Ruchu Chorzów i wepchnął futbolówkę do siatki. 2:1!

Początek drugiej połowy także należał do Śląska, który za wszelką cenę starał się strzelić trzecią bramkę i tym samym przypieczętować sukces. Później jednak przebieg zawodów mocno się wyrównał. Obie ekipy miały swoje sytuacje do strzelenia gola, ale żaden z zawodników nie potrafił popisać się odpowiednią skutecznością. Sędzie Trofimiec skończył zawody, ku uciesze graczy Śląska i zgromadzonych na stadionie najzagorzalszych jego fanów.

Dzięki porażce Znicza Pruszków, wrocławianie ustępują w tabeli II ligi jedynie Piastowi Gliwice, który pokonał u siebie Arkę Gdynia 3:1. Teraz graczy Ryszarda Tarasiewicza czeka nie lada wyzwanie. W środę na Oporowską przyjeżdża krakowska Wisła, która w ostatniej kolejce ligowej wygrała aż 5:0 z Polonią Bytom. A już za tydzień kolejne emocje drugoligowe. Śląsk podejmie Polonię Warszawa.

GKS Jastrzębie - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)
Woźniak 25' - Łudziński 7', 42'

GKS Jastrzębie: Kafka - Pielorz, Ciemięga, Grabczyński, Bednarek(46` Wilczek) - Woźniak, Foszmańczyk, Adaszek(46` Rusinek), Wawrzyczek(60` Pontus) - Narwojsz, Żbikowski.
Śląsk Wrocław: Janukiewicz - Wołczek, Wójcik, Pokorny, Cap - Wan(74` Rudolf), Sztylka, Górski, Szewczuk - Imeh(68` Klofik), Łudziński(90` Ulatowski)
Sędzia: Mariusz Trochimek (Kielce)