Efektowna gra na zakończenie turnieju

2012-09-17

Świetna czwarta kwarta w wykonaniu koszykarzy Tomasza Jankowskiego dała wrocławianom pewną wygraną nad MKS-em Dąbrowa Górnicza 81:66.

Dzięki temu zwycięstwu Śląsk zajął ostatecznie drugie miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego. Najlepszym graczem „Trójkolorowych” został wybrany Krzysztof Sulima.

- W naszej grze jest jeszcze mnóstwo mankamentów, ale one będą zawsze - koszykówka to w końcu gra błędów. Najważniejsze jest to, że zespół, w porównaniu do meczów w Kątach Wrocławskich, pokazał, że idzie do przodu i gra coraz lepiej – uważa trener „Trójkolorowych” Tomasz Jankowski.

Wrocławianie przez niemal 3 kwarty prowadzili z MKS-em Dąbrowa Górnicza wyrównany pojedynek, do czasu, aż ich przeciwnicy nie potrafili znaleźć sposoby na sforsowanie defensywy Śląska. Choć obrona w tej części gry funkcjonowała niemal bez zarzutu, przewaga gospodarzy nie byłaby możliwa, gdyby nie koncertowa gra w ataku w ostatnich fragmentach.

Śląsk nie tylko wygrał ostatnie minuty 11:2, podczas których w efektowny sposób punktowali Adrian Mroczek-Truskowski oraz Paweł Kikowski, lecz zdominował również przeciwników swoją fizycznością. Wygrał walkę o zbiórki stosunkiem aż 50 do 28, a aż 15 „desek” (9 w pierwszej kwarcie!) zaliczył cichy bohater spotkania Przemysław Hajnsz. Ostatnia ćwiartka wygrana przez ekipę z Wrocławia 29:15 była zwieńczeniem dwóch ostatnich wygranych drużyny.

- Wygrywaliśmy obroną, i co ważne, mecze rozstrzygaliśmy w drugich połowach - zupełnie inaczej niż w Kątach Wrocławskich. Drużyna pokazała, że może pokonywać silnych rywali bez pierwszego rozgrywającego. Wielu zawodników się uaktywniło i liczę na to, że na podobnym poziomie będą grać również po powrocie do gry Marcina Fliegera – mówi Tomasz Jankowski.

W pierwszym spotkaniu ostatniego dni turnieju, zwycięzcy imprezy – AZS Polfarmex Kutno – ledwie jednym punktem pokonał Spójnię Stargard Szczeciński. Ekipa znad morza zajęła tym samym ostatnią, czwartą lokatę.

Najlepszym zawodnikiem Śląska został wybrany Krzysztof Sulima, który zdobywał średnio 12,3 punktów oraz 8 zbiórek.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Michał Wołoszyn z MKS-u Dąbrowa Górnicza, autor 42 oczek (Pawłowi Kikowskiemu ze Śląska zabrakło do niego 3 „oczek”), natomiast MVP turnieju wybrano Wojciecha Glabasa z AZS-u Polfarmex Kutno.

Kolejne koszykarskie emocje związane z koszykarzami Śląska Wrocław już w najbliższy weekend. W hali „Kosynierka” rozpoczyna się turniej o Puchar Macieja Zielińskiego.

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 81:66 [18:19, 16:12, 18:20, 29:15]

Punkty dla Śląska: Kikowski 16 (2), Sulima 15, Mroczek-Truskowski 10 (2), Hajnsz 9 (1), Diduszko 8 (2), Hyży 8, Prostak 7 (1), N. Kulon 6, Ochońko 2

Punkty dla MKS-u: Grochowski 23, Wołoszyn 17 (3), Grzegorzewski 8, Zieliński 7, Zmarlak 6, Piechowicz 3, Dziemba 2, Wieczorek, Karolak