Wiadomości - Artykuły

Wrocławski Firlej zaprasza na piknik!

2017-06-07 08:54:03 | Wrocław

Firlej zaprasza mieszkańców Wrocławia, a zwłaszcza sąsiadów Klubu z osiedli Grabiszyn-Grabiszynek, Przedmieście Świdnickie, Gajowice na Piknik Sąsiedzki po raz pierwszy organizowany na podwórku przed budynkiem Firleja, a także w sali widowiskowej.

Piknik to całodzienne wydarzenie pełne wrażeń i atrakcji, angażujące do organizacji lokalnych partnerów Klubu. Ustawiona na dworze scena, gdzie wystąpią osiedlowe chóry, jaki i zaprzyjaźnieni DJ-e, zapewni wspaniałą atmosferę podczas wydarzenia. Muzyka towarzyszyć będzie gościom przy wyszukiwaniu perełek na pchlim targu, do którego wzięcia udziału zapraszamy wszystkich chętnych, mających rzeczy na sprzedaż. Zimne napoje, kawę oraz ciasta serwować będzie Firlejowa Kawiarnia Sąsiedzka, która w tym dniu wystawi swoje stoliki na zewnątrz. Jest to pierwsze we Wrocławiu miejsce, gdzie za jedzenie i picie klienci płacą tyle, ile chcą. Będzie można również dzielić się własnymi wypiekami, do czego serdecznie zachęcamy.

W sali widowiskowej Firleja od godziny 11:00 ruszy Otwarta Wymiana Sąsiedzka, czyli organizowane wraz z Przestrzenią Otwartą miejsce dla bezgotówkowego obrotu ubraniami, książkami, płytami czy kwiatami. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym. W sali kawiarnianej od godz. 13:00 DJ Krótki z Platformy dźwięku TONY poprowadzi warsztaty DJ-ingu, natomiast już od godz. 15:30 Klub Realizatorów Filmowych przygotuje pokaz filmów amatorskich.

Zwieńczeniem całego dnia będzie koncert Kamana, legendy wrocławskiej sceny alternatywnej, który w Firleju zaprezentuje najnowszy, współtworzony z Wojtkiem Konikiewiczem, album “Opat Qwety”. Płyta to trzecie z rzędu wydawnictwo, którego bohaterami są muzyka i teksty Krzysztofa “Kamana” Kłosowicza - legendarnego wrocławskiego artysty. Materiał, zarejestrowany we wrocławskim Tower Studio, to zbiór piosenek w różnych stylach muzycznych od jazzu i funky przez country i blues.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Program:

Podwórko przed Firlejem:

11:00 - 15:00 Pchli Targ, prezentacja lokalnych instytucji: Dwie Lampy, Szkoła Muzyki Nowoczesnej, LokaBikes, TONY

15:00- 16:00 Występ chórów osiedlowych

16:00- 17:30 Dj Set: PLAL (REGIME)

17:30 - 19:00 DJ Set

Sala widowiskowa:

11:00- 15:00 Otwarta Wymiana Sąsiedzka- link do wydarzenia

20:00 Koncert Kamana

Sala kawiarniania:

13:00-- 15:00 Warsztaty DJ-ingu z Dj’em Krótkim

15:30 - 19:00 Pokaz filmów amatorskich przygotowany przez Klub Realizatorów Filmowych

IP

 

Słowa kluczowe: Firlej, Wroclaw, Rozrywka, Pikinik, Polska,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Oni wystąpią na Mistrzostwach Polski Chippendales
Oni wystąpią na Mistrzostwach Polski Chippendales Wrocław

Przedstawiamy uczestników II Mistrzostw Polski Chippendales!

Wakacje dla seniora
Wakacje dla seniora

Namówcie dziadków do wyjścia z domu!

Zobacz także
rain
Czeka nas załamanie pogody

W wielu województwach spadnie deszcz i powieją silne wiatry

Sejm mówi TAK medycznej marihuanie!

Już niedługo w polskich aptekach będzie można nabyć leczniczą marihuanę

Kolektyw Pokolenie
Kolektyw Pokolenie w Barbarze, czyli wakacyjne darmowe warsztaty plastyczne dla dzieci z dziadkami (lub opiekunami) Wrocław

Spotkania odbywać się będą w Sali Galeria (wejście od ul. Świdnickiej), a w ciepłe dni przed wejściem, na świeżym powietrzu.

Ostatnio czytane
Oni wystąpią na Mistrzostwach Polski Chippendales
Oni wystąpią na Mistrzostwach Polski Chippendales Wrocław

Przedstawiamy uczestników II Mistrzostw Polski Chippendales!

Wakacje dla seniora
Wakacje dla seniora

Namówcie dziadków do wyjścia z domu!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.