Wiadomości - Artykuły

Wrocławski Firlej zaprasza na piknik!

2017-06-07 08:54:03 | Wrocław

Firlej zaprasza mieszkańców Wrocławia, a zwłaszcza sąsiadów Klubu z osiedli Grabiszyn-Grabiszynek, Przedmieście Świdnickie, Gajowice na Piknik Sąsiedzki po raz pierwszy organizowany na podwórku przed budynkiem Firleja, a także w sali widowiskowej.

Piknik to całodzienne wydarzenie pełne wrażeń i atrakcji, angażujące do organizacji lokalnych partnerów Klubu. Ustawiona na dworze scena, gdzie wystąpią osiedlowe chóry, jaki i zaprzyjaźnieni DJ-e, zapewni wspaniałą atmosferę podczas wydarzenia. Muzyka towarzyszyć będzie gościom przy wyszukiwaniu perełek na pchlim targu, do którego wzięcia udziału zapraszamy wszystkich chętnych, mających rzeczy na sprzedaż. Zimne napoje, kawę oraz ciasta serwować będzie Firlejowa Kawiarnia Sąsiedzka, która w tym dniu wystawi swoje stoliki na zewnątrz. Jest to pierwsze we Wrocławiu miejsce, gdzie za jedzenie i picie klienci płacą tyle, ile chcą. Będzie można również dzielić się własnymi wypiekami, do czego serdecznie zachęcamy.

W sali widowiskowej Firleja od godziny 11:00 ruszy Otwarta Wymiana Sąsiedzka, czyli organizowane wraz z Przestrzenią Otwartą miejsce dla bezgotówkowego obrotu ubraniami, książkami, płytami czy kwiatami. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym. W sali kawiarnianej od godz. 13:00 DJ Krótki z Platformy dźwięku TONY poprowadzi warsztaty DJ-ingu, natomiast już od godz. 15:30 Klub Realizatorów Filmowych przygotuje pokaz filmów amatorskich.

Zwieńczeniem całego dnia będzie koncert Kamana, legendy wrocławskiej sceny alternatywnej, który w Firleju zaprezentuje najnowszy, współtworzony z Wojtkiem Konikiewiczem, album “Opat Qwety”. Płyta to trzecie z rzędu wydawnictwo, którego bohaterami są muzyka i teksty Krzysztofa “Kamana” Kłosowicza - legendarnego wrocławskiego artysty. Materiał, zarejestrowany we wrocławskim Tower Studio, to zbiór piosenek w różnych stylach muzycznych od jazzu i funky przez country i blues.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Program:

Podwórko przed Firlejem:

11:00 - 15:00 Pchli Targ, prezentacja lokalnych instytucji: Dwie Lampy, Szkoła Muzyki Nowoczesnej, LokaBikes, TONY

15:00- 16:00 Występ chórów osiedlowych

16:00- 17:30 Dj Set: PLAL (REGIME)

17:30 - 19:00 DJ Set

Sala widowiskowa:

11:00- 15:00 Otwarta Wymiana Sąsiedzka- link do wydarzenia

20:00 Koncert Kamana

Sala kawiarniania:

13:00-- 15:00 Warsztaty DJ-ingu z Dj’em Krótkim

15:30 - 19:00 Pokaz filmów amatorskich przygotowany przez Klub Realizatorów Filmowych

IP

 

Słowa kluczowe: Firlej, Wroclaw, Rozrywka, Pikinik, Polska,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy moÅźna zainstalować ogrzewanie w kontenerze?
Ogrzewanie w kontenerze - czy jest możliwe?

Czy można zainstalować ogrzewanie w kontenerze?

Runmageddon w MyÅ›lenicach juÅź niebawem!
Runmageddon w Myślenicach już niebawem!

Już za tydzień najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powróci do Myślenic.

swiatowy_dzien_wlasnosci_intelektualne
Światowy Dzień Własności Intelektualnej: siła jest w kobietach!

Tegoroczne obchody są okazją do zastanowienia się, jak można wesprzeć innowacyjne i kreatywne kobiety we wprowadzeniu ich pomysłów w życie.

Polecamy
Impreza dla Haiti
Impreza dla Haiti Wrocław

Zapraszamy Cię na niezwykłą imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań UNICEF na Haiti.

Uwolnijmy Wrocław z elektrośmieci!
Uwolnijmy Wrocław z elektrośmieci! Wrocław

"Odkrywamy czystą Polskę". Stena Recycling i Fundacja Nasza Ziemia zapraszają do zbiórki elektroodpadów w ramach 20. jubileuszowej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2013", w najbliższą sobotę 21 września w godz. 10:00 - 16:00, we wrocławskim Parku Handlowym Bielany.

Ostatnio dodane
Czy moÅźna zainstalować ogrzewanie w kontenerze?
Ogrzewanie w kontenerze - czy jest możliwe?

Czy można zainstalować ogrzewanie w kontenerze?

Runmageddon w MyÅ›lenicach juÅź niebawem!
Runmageddon w Myślenicach już niebawem!

Już za tydzień najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powróci do Myślenic.

Kupony i kody rabatowe
BazarKredytowy.pl