Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
Medyczny WOŚP w Kinie Nowe Horyzonty

Medyczny WOŚP w Kinie Nowe Horyzonty

  • 2019-01-13
  • 10zł
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Będzie się działo! Kino Nowe Horyzonty, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym oraz Gutek Film i Aurora Films, zapraszają do wspólnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 13 stycznia zagramy cztery filmowe perełki, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekażemy na cele WOŚP. Oprócz kinowych atrakcji, Uniwersytet Medyczny przeprowadzi w holu kina warsztaty m.in. z pierwszej pomocy czy profilaktyki związanej z nowotworami.

W PROGRAMIE:

12:30 – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, reż. Paolo Genovese

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” potwierdziło pozycję Paola Genovesego wśród reżyserów, którzy potrafią w dosadny sposób przedstawić europejskie (i nie tylko) społeczeństwo w krzywym zwierciadle. Film jest zapisem „pięknej katastrofy”, czyli pozornie miłego i spokojnego spotkania towarzyskiego, które zamienia się w festiwal wzajemnych oskarżeń i „prania” brudnych sekretów. Genovese przenikliwie portretuje naszą współczesność: plagę wynaturzonego indywidualizmu i zgubny wpływ aplikacji, smartfonów czy innych gadżetów, które zamiast poszerzać relacje międzyludzkie, potrafią wydobyć z użytkowników ich najgorsze cechy. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” było przebojem we włoskich kinach (ponad 2,5 miliona widzów!). W jednej z ról błyszczy znakomita Kasia Smutniak.

14:45 – „The Place”, reż. Paolo Genovese

„The Place” porusza temat najskrytszych, często niewygodnych pragnień, pilnie trzymanych w tajemnicy. Głównym bohaterem filmu jest mężczyzna, którego można codziennie spotkać przy tym samym stoliku, w tym samym barze. To ekspert od pozornie niewykonalnych zleceń i spełniania niemożliwych marzeń. Wszystko ma jednak swoją cenę: każdy, kto zwróci się do niego o pomoc, musi wykonać specjalne, podejrzane moralnie zadanie. Genovese ponownie konfrontuje sferę pragnień ze społecznymi ograniczeniami, łącząc thriller psychologiczny z tragikomicznymi nutami.

17:00 – „I tak cię kocham”, reż. Michael Showalter

Film okrzyknięty nową nadzieją dla komedii romantycznych i ściągający złą klątwę z gatunku. Niepoprawna politycznie, rozprawiająca się z kulturowymi stereotypami opowieść o relacji Emily (Zoe Kazan, wschodząca gwiazda kina komediowego w USA) i Kumaila (Kumail Nanjiani, popularny komik ze Stanów), w której koncertowe role zagrali także aktorzy drugoplanowi – nagrodzona Oscarem Holly Hunter i Ray Romano, weteran amerykańskich komedii. „I tak cię kocham” to ulubieniec widzów światowych festiwali, co potwierdzają trzy Nagrody Publiczności (w Locarno, na SXSW i w Nantucket).

19:30 – „Toni Erdmann”, reż. Maren Ade

Wydarzenie festiwalu w Cannes, deszcz nagród od Europejskiej Akademii Filmowej i nominacja do Oscara. „Toni Erdmann” to jeden z największych przebojów kinowych z Europy, który podbił serca widzów na całym świecie. W filmie śledzimy losy córki – współczesnej business woman, wspinającej się po kolejnych szczeblach korporacyjnej kariery, i ojca – lekkoducha starającego się przypomnieć jej, że życie to nie tylko wielkie kontrakty podpisywane w szklanych biurowcach. Ich wspólna relacja to zapis fenomenalnego zderzenia dwóch rzeczywistości – królestwa sztywnych reguł i nieco podstarzałej, ale wciąż atrakcyjnej wizji świata napędzanego żartem, humorem i dystansem do samego siebie.
- - - - - - - - - -
Wstęp na wybrany film: datek minimum 10 zł na WOŚP (wpłaty należy dokonać do orkiestrowej puszki dostępnej w kasach kina; po dokonaniu wpłaty pracownik kina przekaże numerowaną wejściówkę na wybrany seans. Bilety są już dostępne!).
- - - - - - - - - -
Dodatkowo zapraszamy na całodzienne warsztaty w holu kina, które zorganizuje Uniwersytet Medyczny (od godz. 10:00):

- Pink Lips (profilaktyka HPV oraz nowotworu szyjki macicy),
- Ratowanie na Spontanie (pierwsza pomoc),
- Movember (profilaktyka męskich nowotworów),
- Szpital Pluszowego Misia (oswajanie dzieci z wizytą u lekarza),
- Profilaktyka Raka Piersi.

Ostatnio dodane
Sztab WOŚP we Wrocławiu
Zobacz kulisy pracy w sztabie WOŚP we Wrocławiu [WIDEO]

Tak harcerze z Wrocławia liczyli zebrane pieniądze.

wolontariusze WOŚP 2019
Wolontariusze WOŚP 2019 - zobacz najlepsze zdjęcia! [FOTO]

Oto galeria zdjęć osób, które zbierały pieniądze podczas 27. Finału WOŚP.